کدخبر:
190321
تاریخ انتشار:
۲۸ دی ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بيمارستان قائم در چارت گسلي واقع شده است!

خزر: بیمارستان 400 تختخوابی لاکان و بیمارستانی دیگر که قطعاً بیمارستان قائم نیست به ما مراجعه کرده اند اما در خصوص نام این بیمارستان حضور ذهن ندارم. بیمارستان قائم در چارت گسلی واقع‌شده و امیدواریم مشکلی از این بابت رخ ندهد.

به گزارش خزر، در ماه‌های اخیر در نقاط مختلف کشور زلزله‌های متعدد رخ داد که استان گیلان نیز در چند مرحله شاهد وقوع این زلزله‌ها بود. مخرب‌ترین زلزله اما در کرمانشاه به وقوع پیوست و نکته قابل‌تأمل در این زلزله تخریب یک بیمارستان تازه تأسیس بود.

حال اما این سؤال پیش‌آمده که آیا محل ساخت بیمارستان ها در استان گیلان بر روی خط گسل واقع‌شده است، یا خیر؟! در همین راستا پانته‌آ گیاهچی مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، گفت: تلاش ما بر این است که پیش از ساختن سازه‌ها اجازه مشخص شدن نفشه دقیق و سازوکار گسل ها داده شود تا مهندسین کار خود را انجام دهند. در نقاط مختلف کشور شاهد آن هستیم که موضوع بررسی گسل‌ها قبل از ساخت صورت نمی‌گیرد.

گیاهچی اضافه کرد: برخی بیمارستان‌ها که در شهر رشت بناشده است به ما مراجعه کرده‌اند تا راهکاری برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در مقابل زلزله دریافت کنند. وی در خصوص اینکه این بیمارستان‌ها چه بیمارستان‌هایی هستند، گفت: بیمارستان 400 تختخوابی لاکان و بیمارستانی دیگر که قطعاً بیمارستان قائم نیست به ما مراجعه کرده اند اما در خصوص نام این بیمارستان حضور ذهن ندارم. بیمارستان قائم در چارت گسلی واقع‌شده و امیدواریم مشکلی از این بابت رخ ندهد.

در پایان ذکر این نکته که قرار گرفتن برخی مراکز حساس بخصوص مراکز درمانی بروی گسل‌ها مورد بررسی جدی قرار گیرد بسیار موردتوجه است تا خدای ناکرده در مقابل بلایای طبیعی همچون زلزله اتفاقاتی ناگوار همانند آنچه در استان کرمانشاه رخ داد بار دیگر به وقوع نپیوندد.
بيمارستان قائم در چارت گسلي واقع شده است!
#بیمارستان قائم #پانته آ گیاهچی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190321 1