کدخبر:
190323
تاریخ انتشار:
۲۸ دی ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

روز گذشته با نظارت قضات اجرای احکام انجام شد؛

اجرای حکم قطع دست دزد گوسفندان با گیوتین در زندان مشهد

خزر: بررسی ماموران انتظامی همچنین براساس شکایت شاکیان، نشان می‌داد هر باری که دزد یا دزدان به آغل گوسفندان دستبرد می‌زنند تعداد زیادی از گوسفندان به سرقت می‌رود.

به گزارش خزر، چند سال قبل وقوع سرقتهای متعدد در اطراف برخی شهرهای استان خراسان رضوی و جنوبی، درحالی آغاز شد که فرد یا افراد نا‌شناسی با تخریب شبانه در و دیوار منازل روستایی، گوسفندان اهالی روستا را به سرقت می‌بردند.»

روزنامه خراسان در ادامه نوشت: دامنه این سرقت‌ها هر روز به اطراف شهرهای دیگر کشیده می‌شد و موجب نگرانی روستاییان شده بود. به همین دلیل ماموران انتظامی با صدور دستورات ویژه قضایی، تلاش گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان این سرقت‌ها آغاز کردند.

بررسی ماموران انتظامی همچنین براساس شکایت شاکیان، نشان می‌داد هر باری که دزد یا دزدان به آغل گوسفندان دستبرد می‌زنند تعداد زیادی از گوسفندان به سرقت می‌رود.

اگرچه در اثنای این سرقت‌ها، اموالی از قبیل سرویس طلا، موتورسیکلت و… نیز مورد دستبرد سارق یا سارقان قرار می‌گرفت اما تحقیقات پلیس بیانگر آن بود که سرقت گوسفند، هدف اصلی دزدان از دستبرد به منازل روستایی و گاهی شهری است.

با جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیلهای کار‌شناسی، در ‌‌نهایت ماموران انتظامی به سرنخهایی رسیدند که نشان می‌داد جوان ۲۸ ساله‌ای، عامل اصلی سرقتهای مذکور است بنابراین وی در یک عملیات هماهنگ و با کسب مجوزهای قضایی در سال ۱۳۹۰ دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

این متهم درمراحل تحقیقات به ۲۱ فقره سرقت احشام در چهار شهر استانهای خراسان رضوی و جنوبی اعتراف کرد. با توجه به شکسته شدن حرز و چگونگی سرقتهای این جوان ۲۸ ساله که «علی – خ» نام دارد، کیفرخواست پرونده در یکی از شهرستان‌ها صادر شد و متهم در دادگاه مورد محاکمه قرار گرفت. قاضی دادگاه کیفری با توجه به محتویات پرونده و بررسی دقیق همه جوانب سرقتهای مذکور، رای به «قطع ید» و همچنین ردمال داد اما این رای با اعتراض متهم، در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی مورد رسیدگی دوباره قرار گرفت ولی قضات با تجربه دادگاه تجدیدنظر نیز با توجه به اسناد ودلایل محکمه پسند، رای این پرونده را مطابق با موازین شرعی و قانونی دانستند و حکم صادره را تایید کردند.

این گونه بود که رای قطعی دادگاه تجدیدنظر برای اجرای حکم به یکی از شعبات اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد و بدین ترتیب این حکم ساعت ۹ صبح روز گذشته با نظارت قضات اجرای احکام، در محل زندان مرکزی مشهد به اجرا درآمد و دست سارقی که هم اکنون ۳۴ ساله است زیر «گیوتین» قرار گرفت و قطع شد. با اجرای این حکم شرعی و قانونی، بلافاصله محکوم به مرکز درمانی انتقال یافت و مورد مداوا قرار گرفت.

*عکس مربوط به اجرای حکم قطع دست یک متهم در شیراز است.
اجرای حکم قطع دست دزد گوسفندان با گیوتین در زندان مشهد
#قطع دست #قطع دست دزد #مشهد


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
سجادپور روزنامه خراسان
کاش خبررابه نقل از منبع خبر کار می کردید که اخلاق حرفه ای هم رعایت شده باشد
جمعه، 29 دي 139620:9:31
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190323 1