کدخبر:
190423
تاریخ انتشار:
۲ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

باز هم قصه تکراری عوارضی رودبار و وعده هایی که تمامی ندارد!

خزر: مدت هاست که گلایه مردم رودبار از پرداخت عوارض، در رسانه ها منعکس می شود و واکنشی جز وعده مسئولان وقت برای حل مشکل در پی ندارد. در آخرین دست از این اظهارات، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی خبر از به کارگیری سیستمی در عوارضی رودبار داده که در صورت اجرایی شدن، نخستین مورد استفاده از این سیستم در کشور خواهد بود. 

به گزارش خزر، داستان عوارضی رودبار نه برای شهروندان رودباری بلکه دیگر برای کل مردم استان قضیه ای آشنا و البته تکراری است. یک بار صحبت از برچیده شدن، بار دیگر انتقال و حالا هم کاهش مبلغ عوارض به میان آمده است. با این حال سابقه چند ساله نشان داده بعید است این وعده های رنگارنگ و گوناگون عملی شود و مشکل عوارضی یک بار برای همیشه حل!

استاندار سابق گیلان هم بارها در خصوص حل مشکل مردم منجل و رودبار سخن گفته بود و حتی در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های شهرستان رودبار با بیان اینکه در خصوص پرداخت عوارض مشکلاتی وجود دارد، قول بررسی و حل این مشکل را در سفر وزیر راه و شهرسازی به گیلان داده بود. با این حال وزیر راه و شهرسازی به گیلان آمد و رفت و آب از آب هم تکان نخورد.

در آخرین مورد، منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراضات اخیر مردم رودبار در پی دریافت ناعادلانه عوارض آزادراه در محدوده شهرستان رودبار، گفته است: در روزهای نخست در تلاش بودیم تا محل دریافت عوارضی را به ابتدای استان یعنی لوشان انتقال دهیم اما با مقاومت راه و شهرسازی مواجه شدیم.

وی با اعلام اینکه راه دیگری را انتخاب کرده‌ایم که پرداخت عوارض مردم رودبار به عدالت نزدیک‌تر باشد، می گوید: قرار هست تا سیستم کنترل ترافیک موسوم به ETC در ورودی و خروجی آزادراه نصب شود و پرداخت عوارضی‌ها عادلانه‌تر صورت گیرد. نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در تشریح نحوه پرداخت عوارض پس از نصب سیستم کنترل ترافیک گفت: با نصب سیستم کنترل ترافیک هر راننده رودباری با هراندازه استفاده از جاده به همان مقدار عوارض پرداخت خواهد کرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی ادامه می دهد: به فرض مثال اگر راننده‌ای از سمت رودبار به سمت امامزاده هاشم (ع) درحرکت باشد، سیستم کنترل ترافیک پلاک خودرو را می‌خواند و به همان میزان صاحب خودرو را بدهکار می‌کند. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارهای اداری مربوط به نصب سیستم تمام، اجرایی شدن طرح قطعی و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: قراردادها و خرید دوربین‌ها برای اجرای طرح مذکور انجام‌شده و وزیر راه و معاون برنامه‌ریزی وزارتخانه اجراشدن کار را قطعی اعلام کرده‌اند.

جمالی بابیان اینکه زمان اجرای طرح ایام منتهی به سال جدید ذکرشده اما اجرای آن کمی زمان می‌برد، می افزاید: طراحی کامل نرم‌افزارهای پلاک خوان به کمی زمان نیاز دارد که تمامی ضعف‌هایش برطرف شود و پس از رفع همه معایب در جانمایی خود نصب شوند.

اگرچه نماینده مردم رودبار پیاده سازی کامل این سیستم را منوط به گذشت زمان کمی می داند اما مشخص نکردن دقیق همین مدت زمان، حکایت از آن دارد که نباید چندان به اجرای این طرح در عوارضی رودبار حداقل در یکی دو سال بعد خوشبین بود!
باز هم قصه تکراری عوارضی رودبار و وعده هایی که تمامی ندارد!
#عوارضی رودبار #عوارض رشت رودبار


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
كوچصفهاني
آقاي جمالي مشكل شما هستيد ؟ اگر 6 يا 7 كيلومتر اتوبان كه شما مخالف هستيد به اتمام برسد همه مشكلات حل خواهد شد ؟ آيا دكتر طرح هاي شما بدرد خودتان مي خورد ؟ فقط اين چند كيلومتر اتوبان تمام شود مشكل همه مردم گيلان حل مي شود و اين همه ترافيك رودبار را با طرح هاي الكي شما تحمل مي كنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سه شنبه، 3 بهمن 13969:15:53
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

رشت دوست
بزک نمیر بهار میاد .......
دوشنبه، 2 بهمن 139616:49:5
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190423 1