کدخبر:
190425
تاریخ انتشار:
۲ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شهردار لایحه بودجه 97 را تقدیم شورا کرد/ رمضانپور: بزرگان کشور خواستند تا وارد انتخابات شورا شوم!

خزر: قطعا همه ما می‌خواهیم تمام عزم خود را برای کمک به این شهر جزم کنیم. بنده هیچ برنامه ای برای حضور در شورا نداشتم اما با تکلیفی که از سوی بزرگان شهر و کشور شد به انتخابات شورا ورود کردم.

به گزارش خزر، بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر رشت،با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید توسط قاری بین‌المللی برادر ساعد اصلانی و پخش سرود ملی و دعای فرج، در شرایطی آغاز شد که با غیبت امیرحسین علوی، حجت جذب به‌ عنوان نایب رئیس، ریاست جلسه را برعهده داشت. ( گزارش تصویری )

17:10؛ در این جلسه حامد عبداللهی و امیرحسین علوی غایب هستند.

17:15؛ محمدحسن علیپور به عنوان منشی شورا فرازی از وصیت نامه یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را قرائت نمود.

علیپور با بیان اینکه جمع‌بندی سفر به ماکائو به زودی اعلام خواهد شد و سفر بسیار خوبی بود، ناطقین جلسه امروز را معرفی نمود.

17:17؛ حجت جذب به عنوان ریاست جلسه ایام گذشته و آتی را گرامی داشت.

17:29؛ احمدرمضانپورنرگسی به عنوان ناطق اول جلسه گفت: قطعا همه ما می‌خواهیم تمام عزم خود را برای کمک به این شهر جزم کنیم. بنده هیچ برنامه ای برای حضور در شورا نداشتم اما با تکلیفی که از سوی بزرگان شهر و کشور شد به انتخابات شورا ورود کردم.

وی ادامه داد: بنده در جلسه ای غیررسمی خواستار آن بودم که در جلسه ای از آقایان جذب، رسولی و عبدالهی بابت کلمه ای که در خصوص حمایت از سپیدرود مطرح کرده بودم عذرخواهی کنم.

 هفته گذشته بنده از کلمه باندبازی استفاده کرده بودم که مناسب نبود و باید از برادر خوبم آقای رسولی عذرخواهی کنم.

رمضانپور گفت: در شورای پنجم تمام تلاش بنده بر مدار وحدت، دوستی و یگانگی است. حال اینکه دوستی مطرح کند بنده زن و شوهری را آورده ام واقعیت نیست.

 ما می‌خواستیم شهرداری انتخاب کنیم و در این انتخاب نگفتیم که شخص خاصی انتخاب شود. من برای خدمت گذاری آمده ام.

وی ادامه داد: اگر کسی تجربه و تخصص دارد را به شهردار معرفی خواهیم کرد، ولی اینگونه نیست که اگر این فرد را نگذاشت ما بگوییم که شهردار را استیضاح خواهیم کرد!

17:29؛ حامد عبدالهی وارد صحن علنی شورا شد.

17:33؛ شکریه به عنوان ناطق دوم شورا، گفت: این تفاهم نامه ها یکبار دیگر در شورای سازمان با حضور شهردار مطرح خواهد شد.

وی ادامه داد: فراخوان انجام خواهد شد و به صحن علنی هم خواهد آمد. امکان دارد افرادی که شرایط بهتری داشته باشند، در این سرمایه گذاری حضور داشته باشند.

17:35؛ امیرحسین علوی وارد صحن شورا شد.

17:44؛ لایحه مطرح شده با تمامی آرای اعضای شورا به تصویب رسید.

لایحه دریافت وام از بانک شهر جهت تکمیل و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی در صحن شورا مطرح شد.

در متن این لایحه آمده است:

جهت تکمیل و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی به دلیل کمبود ناوگان اتوبوسرانی شهرداری رشت در نظر دارد به مبلغ 330 میلیارد ریال طی تفاهمنامه با موضوع انجام کارگزاری خرید 55 دستگاه اتوبوس 12 متری سطح پایین (هر دستگاه به مبلغ 6 میلیارد ریال) و تسهلات به مبلغ 45 میلیارد و 500 میلیون ریال طی تفاهمنامه با موضوع انجام کارگزاری خرید 5 دستگاه اتوبوس 18 متری کمرشکن بادربهای مسافر در هردو طرف (هر دستگاه به مبلغ 9میلیارد و 500 میلیون ریال) با بانک شهر قرار ببندد.

17:56؛ اسماعیل حاجی پور رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک در مورد این لایحه گفت: در مورد این وام باید بگویم که چاره ای جز اضافه کردن اتوبوس و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی نداریم. مردم می گویند ماشین شخصی به خیابان نیاوریم چگونه رفت و آمد کنیم؟

وی ادامه داد: دستگاه های 12 متری دارای رمپ برای معلولین و جانبازان و اتوبوس ‌‌های 18 متری باری دورشهر و کمربندی ها است و من معتقدم دو فوریت آن باید بررسی شود.

عضو شورای شهر رشت افزود: اکنون وام شهر 50 درصد آن را وام می‌دهد و 50 درصد نیز به‌صورت غیر نقدی است و باید این اتوبوس را گرفت تا بتوانیم تا اردیبهشت 96 تحویل بگیریم. ده درصد نقد، چهل درصد اقساطی طی چهار سال با نرخ بهره بانکی از طرف بانک مرکزی.

18:06؛ فاطمه شیرزاد با طرح تذکری به شهردار رشت، گفت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم، بجای ارسال لوایح با قید دو فوریت به صحن شورا، می‌شود قبل از آن جلسه‌ای با هیات رئیسه شورا گذاشته شود تا موضوع به اعضا اطلاع داده شود.

دو فوریت این لایحه مورد تصویب اعضای شورا قرار نگرفت.

18:11؛ لایحه واگذاری ایستگاه سی ان جی به شرکت سپنتا صنعت موتور فری رخ مورد بررسی قرار گرفت.

18:15؛ حامد عبدالهی به عنوان مخالف لایحه گفت: من مخالف موضوع و قرارداد نیستم. دلیلی هم ندارد به صورت فراخوان نباشد که نسبت به اصلاح آن اقدام شود.

دو فوریت و یک فوریت این لایحه مورد تصویب قرار نگرفت تا به صورت عادی به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شود.

18:47؛ لایحه بررسی و تصویب لایحه تعرفه عوارض 1397 شهرداری رشت مورد بررسی قرار گرفت.

19:17؛ امیرحسین علوی در خصوص لایحه بررسی و تصویب لایحه تعرفه عوارض 1397 شهرداری رشت گفت: نباید از این لایحه به سادگی گذر کرد زیرا در محلات مختلف موضوع آموزشگاه ها متفاوت است. نمی توان یک آموزشگاه تئاتر یا موسیقی سنتی که کار فرهنگی میکنند را با یک آموزشگاه زبان خارجی یکسان دانست.

رضا رسولی نیز در خصوص عوارض ماشین های سنگین که از انزلی وارد شهر رشت می شوند تذکر داد تا این موضوع نیز بررسی شود.

جلال الدین محمد شکریه در خصوص برخی صنوف گفت: تعدادی از مشاغل به صورت کامل ضایعاتشان جمع آوری می شود. در واقع افرادی این ضایعات را برای بازیافت جمع آوری می کنند و برای جمع آوری شهرداری چیزی باقی نمی ماند.

19:30؛ ده دقیقه وقت استراحت از طرف ریاست شورای شهر رشت اعلام شد.

19:35؛ شهردار رشت به همراه هیات همراه وارد صحن علنی شد!

19:40؛ علوی با بیان اینکه تعرفه عوارض خدمات شهرداری مورد بررسی شورا و کمیسیون های مربوطه قرار گرفت، گفت: در بازه زمانی مناسب بحث عوارض شهرداری مورد بررسی کامل قرار خواهد گرفت.

19:43؛ بودجه سال 97 به میزان 992 میلیارد تومان به شورای شهر رشت ارائه شد. 69درصد بودجه عمرانی به مبلغ 680 میلیارد تومان ارائه شد. این رقم پس از تلفیق با بودجه سازمان های وابسته به شهرداری به عدد یک میلیارد و 621 میلیون تومان خواهد رسید که 366 میلیارد تومان ان سهم اعتبارات جاری و 695 میلیارد تومان سهم اعتبارات عمرانی است.

19:45؛ همچنین مبلغ 300 میلیارد تومان در قالب صنایع مصرفی طرح تملک دارایی های سرمایه ای در راستای اجرای پروژه های ستاره دلر تعریف گردیده که در صورت محقق شدن منابع اجرای پروژه های مربوطه میسر می گردد.

19:53؛ مسعود نصرتی شهردار رشت گفت: سعی شده است در هشت فصل بودجه با رویکرد محیط زیست و حمل و نقل ترافیک اصلی ترین منابع ما را تخصیص می دهد. بودجه ای که ارائه شده است بر اساس سیاست گذاری و خط مشی هاست که با اعضای شورا را داشتیم و همفکری هایی است که صورت گرفته.

وی گفت: ما برای بودجه 97 شرایطی را دیدیم که قابل‌دسترسی است و بر اساس شرایطی هست که باید محقق شود و نیم‌نگاهی نیز به ضوابط و اصلاحات طرح تفصیلی داشته‌ایم.  امیدواریم مناطقی که کم برخوردار بودند بتوانند فرصت ‌های خوبی را بدست آورند.

وی افزود: ما بر اساس توانایی‌های شهرداری می‌خواهیم کار را پیش ببریم. با توجه به اینکه بدهکاری‌هایی در شهر داریم. باید دقت بسیار بالائی در هزینه کرد داشته باشیم. ما حدود 55 میلیارد تومان برای دیوان شهرداری در نظر گرفتیم که بخش‌هایی هم به‌صورت معوض به این مبلغ اضافه می‌شود و ظرف چند سال برنامه‌ریزی است که بدهی‌های شهرداری مستهلک شود.

20:00؛ علوی رییس شورا گفت: پیش از این بنا بر این بوده که برای بررسی بودجه کمیسیون تلفیق برگزار شود. بنابراین جزئیات در اختیار هر پنج کمیسیون قرار خواهد گرفت تا جلسه کمیسیون تلفیق برگزار شود.

20:04؛ نصرتی نیز پس از اظهارات علوی، تصریح کرد: به صورت موضوعی با هیچ کمیسیونی مذاکره مستقیم صورت نگرفته است زیرا مسیر مشخص بوده است.

وی ادامه داد: پروژه‌های نیمه تمان اولویت ماست و پروژه‌هایی که باید به عنوان شاخص معرفی شود. بودجه از شفافیت برخوردار است و می‌توان به جمع‌بندی رسید.

20:05؛ بودجه سال 97 رسما توسط شهردار رشت به ریاست شورا ارائه شد.

20:06؛ ختم جلسه توسط ریاست شورا اعلام شد.
شهردار لایحه بودجه 97 را تقدیم شورا کرد/ رمضانپور: بزرگان کشور خواستند تا وارد انتخابات شورا شوم!
#بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر رشت #اسامی اعضای شورای شهر رشت #رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
ازقدیم گفته اند که انسان باید به اندازه گلیم خود پای خودرادراز کند ازاقای نصرتی که بزرگ شده شهرداری است بعید بود که بودجه992میلیاردتومانی وبااحتساب بودجه سازمانهای وابسته بودجه 1621تقدیم شورا نماید ومیداند که هرگز تحقق نخواهد یافت چه بسا الان که ایشان ازبدهی 730 میلیاردشهرداری سخن میگوید باید گفت اقای نصرتی شهرداری رشت یک توان وظرفیتی دارد چقدر در9 ماهه اول وبا احتساب 3ماهه قبل سال قبل درامد شهرداری محقق گردید که چنین بودجه ای تقدیم شورا میکنید اعتباری که هیچگاه تحقق نخواهد یافت چرا سعی وتلاش دارید شهری که اینک نفسی ندارد ومدام حسابهای بانک شهرداری مسدود واز اعتبارش کاسته میشود وازاین وان دست دراز میکن که کمکت کنند فکری نمیکنی شکی نداشته باشید روزی که طولی نمیکشد شماهم بایستی پاسخ پس دهی
سه شنبه، 3 بهمن 13969:19:21
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190425 1