کدخبر:
190431
تاریخ انتشار:
۲ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

چرایی رویگردانی مردم از اصلاحات در گیلان؛ با مردمیم تا هر جا که به نفع مان باشد!

خزر: دستگیری اخیر یکی از مدیران به ظاهر اصلاح طلب و حضور استاندار گیلان پس از دستگیری وی در اداره تحت امرش، به خوبی حکایت از آن دارد که از منظر اصلاح طلبان دستگیری ها تا زمانی خوب است که تنها محدود به مدیران غیراصلاح طلب باشد. حتی مهم هم نیست مردم از اقدام قاطع دستگاه قضایی گیلان در دستگیری برخی مدیران متخلف خوششان بیاید! مهم اینست که مدیران اصلاح طلب می بایست در حاشیه امن خود باشند و هیچ چیز حتی خواسته عمومی هم نباید خللی در این حاشیه امن وارد کند.

به گزارش خزر، مردم رشت در برنگاه های حساس سیاسی نقش مهمی در پیروزی اصلاح طلبان بر رقیب سنتی و دیرینه شان ایفا کرده اند. واقعیتی که اگرچه شاید مورد پسند اصولگرایان نباشد اما حداقل در چند انتخابات گذشته به خصوص در آخرین انتخابات مجلس شورای اسلامی با انتخاب دو نماینده اصلاح طلب از میان سه نماینده بار دیگر به اثبات رسید. در انتخابات شورا هم اگرچه اصلاح طلبان نتوانستند کرسی های اکثریت را به دست آورند اما این ناکامی را باید ناشی از سهم خواهی برخی از اصلاح طلبان بازنشسته و جاه طلبی آنان دانست تا روی گردانیدن مردم از اصلاحات. تمام این ها البته تا مدتی پس از انتخابات ریاست جمهوری کم و بیش در جریان بود.

به اذعان بسیاری از نخبگان جناح چپ، اصلاح طلبان بازنده اصلی اغتشاشات اخیر بودند. اصلاح طلبانی که اگرچه پیش تر هم با انتصاب آقازادگانشان بر پست های حساس دولتی نشان داده بودند کلیدواژه اصلاح طلبی برای آنان تنها بهانه ای برای به دست گرفتن سهمی از قدرت خواهد بود (ژن خوب فرزند عارف شاهدی بر این ادعاست). حالا اما به نظر می رسد اصلاح طلبان در کمترین میزان مقبولیت خود به سر می برند.

حتی فارغ از افول سیاسی اصلاحات در کشور، نسخه استانی آنان در گیلان هم نشان داده اند دست کمی از سرانشان در کشور ندارند. مثلا دستگیری اخیر یکی از مدیران به ظاهر اصلاح طلب و حضور استاندار گیلان پس از دستگیری وی در اداره تحت امرش، به خوبی حکایت از آن دارد که از منظر اصلاح طلبان دستگیری ها تا زمانی خوب است که تنها محدود به مدیران غیراصلاح طلب باشد. حتی مهم هم نیست مردم از اقدام قاطع دستگاه قضایی گیلان در دستگیری برخی مدیران متخلف خوششان بیاید! مهم اینست که مدیران اصلاح طلب می بایست در حاشیه امن خود باشند و هیچ چیز حتی خواسته عمومی هم نباید خللی در این حاشیه امن وارد کند.

بی تردید وجود تعصبات حزبی برای فعالان عرصه سیاست تا حدی مقبول و حتی لازم است اما وقتی پای چنگ اندازی به بیت المال در میان باشد، احقاق حق مردم می بایست ارجح بر تمام امور باشد. خط مشی که گویا اصلاح طلبان در گیلان اعتقادی به آن ندارند!

 

 
چرایی رویگردانی مردم از اصلاحات در گیلان؛ با مردمیم تا هر جا که به نفع مان باشد!
#اصلاح طلبان گیلانی #شکست اصلاحات


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190431 1