کدخبر:
190493
تاریخ انتشار:
۴ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مردم از مسئولان حفظ دین در شئونات اداری را انتظار دارند

خزر: استاندار گیلان بر لزوم سبک نشمرده شدن نماز تأکید کرد و گفت: وظیفه همه است که در راستای فلسفه و فرهنگ نماز در جامعه تلاش کنند.

به گزارش خزر، مصطفی سالاری ظهر امروز در سومین اجلاس نماز گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان با تأکید بر لزوم استفاده از فضای مجازی در ترویج فرهنگ نماز در جامعه اظهار کرد: ترویج فرهنگ و فلسفه نماز از رسالت دینی همگان هست و فضای مجازی یکی از بسترهایی هست که می‌توان در نشر آن کوشید.

وی بابیان اینکه یکی از دلایل نمازخواندن ایجاد رابطه معنوی باخدا است، افزود: باید به فلسفه اقامه نماز توجه شود تا قرائت آن سبک شمرده نشود.

استاندار گیلان با تأکید بر توجه به محتوای نماز، گفت: اقامه نماز از روی رفع تکلیف عقلانی نیست بلکه کسی که نماز می‌خواند باید سایر واجبات دینی و ارزش‌های اسلامی همچون صداقت در گفتار و رفتار را در خود تقویت کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان یکی از نشانه‌های انسان نمازخوان را مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در مقابل مردم توصیف کرد و گفت: همه ما در مقابل مردم و خداوند مسئول هستیم و این مسئولیت‌ها امانتی هست که خداوند چند صباحی در اختیار ما گذاشته تا به مردم خدمت کنیم.

سالاری با تأکید بر اینکه فرد نمازگزار باید به همه جهات برای مقبولیت نمازش دقت کند، خاطرنشان کرد: نباید مکانی که شخصی برای نماز می‌ایستد غصبی باشد  و صاحب آن از حضورمان در آن احساس رضایت نکند.

وی بابیان اینکه همه نیازمند نماز و توجه به آن هستیم، گفت: نماز مقدماتی دارد که باید به آن پرداخته شود و در غیر این صورت‌وضعیت نگران‌کننده‌ای هم برای مردم و هم برای جامعه حادث خواهد شد.

وی بر ترویج نماز در جامعه تأکید کرد و گفت: در نشست‌های حوزه نماز و ارکان آن باید شیوه‌ها و اسلوب ترویج نماز به شور گذاشته شود که رعایت شئون اداری یکی از ارکان آن است که در ستادهای اقامه نماز ادارات باید به آن توجه شود.
مردم از مسئولان حفظ دین در شئونات اداری را انتظار دارند
#استاندار گیلان دکتر مصطفی سالاری #مصطفی سالاری


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190493 1