کدخبر:
190593
تاریخ انتشار:
۷ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خشکسالی به دلیل عدم پایبندی ملت به دین است/ این رابطه درهیچ آزمایشگاهی قابل بررسی نیست

خزر: آیت الله سبحانی گفت: این همه ربا که در این بانک ها وجود دارد، اسمش عقد شرعی است، ولی باطنش رباست، وقتی ربا در جامعه زیاد شد حتی دامن فردی که پاک است نیز آلوده می شود.

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: خشکسالی از پیامدهای پایبند نبودن یک ملت به ارزش های دینی است.

به گزارش خزرآنلاین، ایرنا نوشت: آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با تاکید بر ضرورت تقویت بنیه اعتقادی و ارتقاء اخلاقی جامعه در دیدار با وزیر نیرو گفت: مطابق آیه های قرآنی و روایت های اسلامی میان پاک بودن یک ملت و بارش باران رابطه نزدیکی وجود دارد. از آنجا که این قاعده از سوی قرآن بیان شده و عالم وحی نیز فوق همه مسائل مادی و دنیوی است، مشخص کردن علت این رابطه در هیچ لابراتوار و آزمایشگاهی امکانپذیر نیست.

وی دعوت جامعه به تقوی و پاکی را ضروری دانست و افزود: این همه ربا که در این بانک ها وجود دارد، اسمش عقد شرعی است، ولی باطنش رباست، وقتی ربا در جامعه زیاد شد حتی دامن فردی که پاک است نیز آلوده می شود. به طور حتم اگر پاکی ایجاد کنیم، حق تعالی نیز دعاهای ما را اجابت خواهد کرد.

این مرجع تقلید در ادامه، مصرف بی رویه آب توسط شهروندان و استفاده از آن در صنعت و کشاورزی را از عوامل ایجاد معضل کم آبی در جامعه عنوان کرد و افزود: باید با اصلاح روش های آبیاری زمین های کشاورزی از جمله به کارگیری روش قطره ای، از اسراف آب جلوگیری کنیم، که البته وزارت نیرو با ارائه آموزش های لازم به مردم نقش مهمی در این زمینه دارد.

وی هر گونه مصرف بیش از اندازه آب را مغایر با ارزش های دینی دانست و گفت: علاوه بر مصرف آب مقوله مصرف برق نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
خشکسالی به دلیل عدم پایبندی ملت به دین است/ این رابطه درهیچ آزمایشگاهی قابل بررسی نیست
#آیت الله سبحانی #خشکسالی در گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
6666
جناب آیت الله سبحانی آنها یی که در خارج از کشور اصلا دین ندارند ویا لامذهب هستند چرا همیشه آب دارند امکانات دارد و خیلی چیزهای دیگر دارد نه این نیست ایا انهایی که در این کشور دین دارد وخدای نا کرده به دروغ متوسل میشوند با باعث خشکسالی نمیشوند؟ با تشکر از خنابعالی
يکشنبه، 8 بهمن 13968:25:16
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

صفار
به نام خدا- آقای چهارتا 6 سلام - این مثال شما در این مطلب مصداق ندارد و کلاً نسبی می باشد، تازه بقول شاعر : هر فرد مسلمان سلمان شدنی نیست. هر مومنی مسلمان است ولی هر مسلمانی مومن نیست. پاسخ شما در اینجا نمی گنجد ولی جهت اطلاع جنابعالی، در قرآن مجید در جاهایی که می خواهد بشارت یا نذیر دهد از واژه یا ایها الذین آمنو استفاده می گردد(ای کسانیکه ایمان آوردید) نه از عبارت یا ایها الناس. تازه مگر مردم همه کشورهای دنیا درگل و بلبل زندگی می کنند حتی در اروپا، پس این همه اعتراضات در کشورهای اروپائی چیست؟
يکشنبه، 8 بهمن 139615:6:15
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

6666
ب جناب آقای صفاربا عرض سلام ودرودبه جنابعالی وعرض تشکر و خسته نباشید بنده نظرم به واژه مبارک یاایهالذینآمنو وامثال آن نیست .البته بهاینگونه واژهها به عنوان یک مسلمان اعتقاد قلبی داشته و خواهم داشت . شما مطلب نوشته اینجانب را نگرفتید. بنده عرض کردم که عنوان مطلب خشکسالی نمیتواند عدم پایبندی ملت ایران به دین باشد .عنوان مطلب را جنابعالی منحرف کردید سوال بنده این نبود که شما پاسخ آنرا دادید. ینجانب به آیت الله سبحانی وهمه علمای معزز ارادت دارم اما پاسخ شما پاسخ درستی نبود هیچ کشوری گل وبلبل نیست و نخواهد بو
دوشنبه، 9 بهمن 13969:9:48
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190593 1