کدخبر:
190635
تاریخ انتشار:
۸ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

واکنش رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اظهارات نماینده لاهیجان!

خزر: از ادعاهای نیکفر، چنین برداشت می شود که منظور وی از این تفاسیر، دکتر برزیگر رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشد. اگرچه ادبیات خبرنگارگونه نیکفر نشان‌ می دهد که برخی افراد از فرصت حضور در کنار نماینده لاهیجان، برای رسیدن به مطامع شخصی سواستفاده کرده و اطلاعات غلطی را به نماینده لاهیجان می دهند.

به گزارش خزر، روز گذشته بود که ذبیح‌الله نیکفر نماینده سیاهکل و لاهیجان در گفتگویی مدعی شد یک پزشک قلب و عروق مسن که در دوره‌ای که مسئولیت مهمی در دانشگاه علوم پزشکی برعهده داشته است به عللی قادر به انجام آنژیوگرافی نیست، بیماران را حتی در بیمارستان دولتی دکتر حشمت در سرویس خود جهت انجام آنژیوگرافی بستری می‌کند اما شخص دیگری آنژیوگرافی را انجام می‌دهد!

از ادعاهای نیکفر، چنین برداشت می شود که منظور وی از این تفاسیر، دکتر برزیگر رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشد. اگرچه ادبیات خبرنگارگونه نیکفر نشان‌ می دهد که برخی افراد از فرصت حضور در کنار نماینده لاهیجان، برای رسیدن به مطامع شخصی سواستفاده کرده و اطلاعات غلطی را به نماینده لاهیجان می دهند.

در همین راستا دکتر عباس صدیقی نژاد، رئیس مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی قلب دکتر حشمت رشت طی نامه‌ای خطاب به ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید می‌کند: دکتر انوش برزیگر روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه (صبح‌ها) حتی در زمان ریاست دانشگاه علوم پزشکی طی سال‌های 93 و 94 جهت انجام آنژیوگرافی بیماران در بیمارستان دکتر حشمت حضورداشته و همانند سایر اساتید در امر آموزش دستیاری و نظارت کامل بر عملکرد دستیاران در حین انجام آنژیوگرافی نیز شرکت فعال داشته‌اند.

در ادامه نیز جمعی از دستیاران تخصصی قلب و عروق بیمارستان دکتر حشمت در اعتراض به مطالب عنوان‌شده توسط نماینده لاهیجان و سیاهکل، در نامه‌ای که ذیل آن امضاء و ممهور شده است، ادعاهای نیکفر را رد و تکذیب کردند.

در متن این نامه آمده است:

 

ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان


نظر به شائبات اخیر مطرح‌شده در فضای مجازی در مورد عدم حضور استاد بزرگوارمان، جناب پروفسور برزیگر در بخش آنژیوگرافی بیمارستان حشمت اینجانبان، دستیاران تخصصی بیماری‌های قلب و عروق این مرکز برخود واجب دانسته تا اعلام داریم که در مدت حضور خود در این مدت و روزهای قبلی همواره از حضور ایشان چه در بخش آنژیوگرافی و چه سایر بخش‌های آموزش در جهت آموزش و ارتقاء سطح علمی و آموزش بهره جسته‌ایم. همچنین لازم به ذکر است که در تمامی مراکز آموزشی از جمله این مرکز، آنژیوگرافی توسط دستیاران و تحت نظارت اساتید گرامی انجام می‌گردد.


دستیاران تخصصی قلب و عروق بیمارستان دکتر حشمت

 

 

 

 

جالب آنکه حدود 8 ماه قبل هم دکتر فردین میربلوک طی نامه‌ای گواهی می‌کند دکتر برزیگر در روزهای آنژیوگرافی در بخش کت لب حضور داشته و نظارت کامل بر عملکرد دستیاران قلب دارند.

 

 

در همین راستا، دکتر انوش برزیگر رئیس سازمان نظام پزشکی کلانشهر رشت در نامه ای که رونوشتی از آن را به تحریریه خزرآنلاین ارسال نمود نوشت:

 

نماینده مردم فهیم شهرستان لاهیجان و سیاهکل

جناب آقای دکتر ذییح الله نیکفر

سلام علیکم

پیرو مصاحبه شما در فضای مجازی، مبنی بر تخلفات انجام گرفته در مرکز آموزشی درمانی تخصصی قلب دکتر حشمت رشت به اطلاع می رساند، پزشک متخصص قلب با توصیفی که شما ارائه نموده اید که آنژیوگرافی انجام نمی دهد در این مرکز حضور ندارد و کما فی السابق روند انجام آنژیوگرافی طبق روال متداول برای همه بصورت یکسان در این مرکز انجام می گیرد.

علی ایحال با توجه به ادعای حضرتعالی که موجب ناراحتی ریاست، اعضای هیات علمی و رزیدنت های این مرکز آموزشی درمانی گردیده؛ به عنوان رئیس نظام پزشکی کلانشهر رشت، به شما اعلام می گردد در خصوص اتهاماتی که مطرح نموده اید مستندات لازم را ارائه نمایید. چنانچه مستندات مورد نظر ارائه نشود و ادعای شما در این خصوص فاقد سندیت باشد، سازمان نظام پزشکی کلانشهر رشت بر خود واجب می داند جهت حفظ شئونات و صیانت از حقوق پزشکان اقدامات قانونی را انجام دهد. فلذا اگر مستنداتی در این خصوص دارید ارائه نمایید در غیر این صورت ضرورت دارد به اصلاح اظهارات خود اقدام نمایید، وگرنه اقدام قانونی از طریق مراجع ذیصلاح قضایی و کمیسیون اصل 90 مجلس بعمل خواهد آمد.

در خاتمه با توجه به جایگاه شما، شایسته است وقت خود را جهت رسیدگی به مشکلات و مسائل مهم استانی و مشکلاتی که در امر درمان و بهداشت استان وجود دارد صرف نمایید و اوقات گرانبها را اینگونه در مسائل حاشیه ای که هیچ گونه مستنداتی ندارد تلف ننمایید.

دکتر انوش برزیگر
مشاورعالی رئیس کل نظام پزشکی کشور، نائب رئیس کمیسیون اخلاق پزشکی شورای عالی نظام پزشکی کشور و رئیس شورای هماهنگی شورای نظام پزشکی استان گیلان

 

در پایان تحریریه خزر از نماینده محترم مردم سیاهکل و لاهیجان درخواست می‌کند به شنیده ها در خصوص حضور پزشک فول تایمی که مدرک تخصص چشم و بینایی داشته و عصرها بجای پدر همسر خود که فوق تخصص است، در مطب حاضر شده و با استفاده از مهر و امضای وی حق ویزیت فوق تخصص را دریافت می‌کند، ورود کرده و در خصوص حضور احتمالی افرادی در گرداگرد خود که برای رسیدن به مطامع شخصی، سعی در تخریب جایگاه سایرین دارند، تجدیدنظر جدی نمایند.
واکنش رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اظهارات نماینده لاهیجان!
#پروفسور برزیگر #ذبیح الله نیکفر


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
محمدرسول صبوری
استاد برزیگر را ما میشناسبم ایشان اهل کار بوده هیچگاه از کاری که خود فاقد تجربه باشند به دیگری واگذار نمیکنند چرا که نیازی به اینکار در وجوه مختلف ان ندارند
دوشنبه، 9 بهمن 139613:54:35
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190635 1