کدخبر:
190657
تاریخ انتشار:
۹ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جعل امضای دو عضو شورا برای دریافت کمک مالی از شهرداری!/ نرخ کرایه تاکسی در رشت افزایش یافت

خزر: ماده 15 و 16 تبدیل به محل کسبی برای برخی افراد شده است. بسیاری از افراد نیازمند نمی آیند به ما به این صورت درخواست دریافت هزینه بدهند.

به گزارش خزر، بیست و پنحمین جلسه علنی شورای شهر رشت، با نلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط برادر ساعد اصلانی قاری بین المللی و سرود ملی، در شرایطی آغاز شد که حامد عبدالهی و احمدرمضانپور نرگسی دو غایب این جلسه هستند. ( گزارش تصویری )

17:21؛ فاطمه شیرزاد به عنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه امام خمینی (ره) را قرائت نمود.

وی به‌عنوان منشی جلسه ناطقین جلسه را معرفی نمود و اعلام داشت در ادامه جلسه شهردار رشت نیز در جلسه حاضر خواهد شد.

17:24؛ امیرحسین علوی به‌عنوان رئیس جلسه با تبریک و تسلیت ایامی گذشته و آتی، به مدیران مجموعه شهرداری بابت آمادگی برف نباریده اما پیش‌بینی‌شده خسته نباشید گفت و اظهار داشت: این پیش‌بینی‌های به وقوع نپیوسته بار مالی بسیاری را برای شهرداری رشت داشت اما آمادگی همکاران ما بسیار مناسب بود.

17:35؛ رضا رسولی به‌عنوان ناطق اول جلسه بابیان اینکه شهروندان امروز با دغدغه‌هایی در بحث عوارض ساخت‌وساز مواجه هستند، گفت: نحوه پرداخت و تخصیص برای بسیاری از شهروندان ممکن است دردسرهایی ایجاد کند، کارمزدهایی که این شهروندان پرداخت یا پیش‌پرداخت می‌کنند، با مشکلاتی همراه است و یا عموماً مجبور می‌شویم عوارض را بروز کنیم و قیمت‌ها بالاتر می‌رود.

وی ادامه داد: تحقیقاتی که در شهرهای دیگر صورت می‌گیرد به این صورت است که شهرداری با طی تفاهمی با بانک‌های عامل شهرداری به پول خود می‌رسد و مردم با بانک‌ها طرف حساب می‌شوند.

رسولی اضافه کرد: با این روش مردم گرفتار عوارض بروز نخواهند شد.

17:51؛ شورا وارد دستور جلسه شد.

17:54؛ شهرداری طی لایحه‌ای خواستار آن شد اعتبار اعضای شورا از ردیف‌های هزینه‌ای موارد 16 و 17 صرفاً با معرفی‌نامه وی تا مبلغ 5 میلیون تومان برای اشخاص و تا مبلغ 10 میلیون تومان برای مؤسسات قابل هزینه کرد باشد و برای کمک‌های بیش از آن صرفاً با ارسال لایحه از جانب شهرداری به شورا شهر کمک مالی صورت  می‌گیرد.

بر این اساس هر فرد نیازمند در یک سال تا سقف پنج میلیون تومان و هر موسسه و سمن نهایتاً تا سقف ده میلیون تومان بدون تنظیم لایحه می‌توانند کمک مالی دریافت کنند.

17:58؛ حاجی پور در مخالفت با این طرح گفت: ماده 15 و 16 تبدیل به محل کسبی برای برخی افراد شده است. بسیاری از افراد نیازمند نمی آیند به ما به این صورت درخواست دریافت هزینه بدهند.

وی افزود: بجای این کار می‌توانیم از طریق کمیته امداد خانه‌ای برای یک فرد نیازمند بسازیم.

17:59؛ حامد عبدالهی وارد صحن شورا شد.

18:00؛ رسولی در خصوص این طرح گفت برخی افراد می‌آیند و میگویند این چندمین بار است که می‌آیند و پول دریافت می‌کنند! در شورای چهارم فردی امضای بنده و آقای نیکومنش را جعل کرد و بجای صد هزار تومان یک‌میلیون تومان دریافت کرد!

18:03؛ محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی، گفت: تمام قوا و توان ما توسط دریافت‌کنندگان مالی گرفته می‌شود اما حقوق شهروندی در این میان رعایت نمی‌شود.

18:05؛ فرهام زاهد در مخالفت با این طرح گفت: ساخت یک گرمخانه، ساخت خانه و یا محلی برای ارائه غذای گرم پیشنهاد بنده است.

 لایحه بدون اخذ هیچ رأیی تصویب نشد.

18:06؛ احمد رمضانپور نرگسی وارد صحن شورا شد.

 یک‌فوریت طرح دریافت عوارض زیباسازی با شش رأی اعضای شورا تصویب شد.

18:14؛ طرح حذف بهره تقسیط در دیون تا یک صد میلیون تومان شهری رشت در صحن شورا مطرح شد.

طرح مذکور با نظر مثبت اعضای شورا به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.

18:21؛ مسعود نصرتی شهردار رشت وارد صحن شورا شد.

18:37؛ نرخ کرایه تاکسی درون شهری سال 96 در لایحه کرایه های هفتصد تومانی به هشتصد تومان افزایش پیدا کرد.

18:38؛ طرح دستورالعمل نحوه هزینه کرد هدایا و پرداخت‌های قهرمانان ورزشی و هیات ها و تیم‌های ورزشی توسط محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی در صحن شورا مطرح شد.

18:40؛ عاقل منش در خصوص این طرح گفت: برنامه ما بر این است که در اختصاص جوایز و پاداش‌ها، فرقی میان المپیک و پاراالمپیک یا مسابقات آسیایی و  پاراآسیایی وجود نداشته باشد.

18:51؛ عاقل منش در توضیح این طرح گفت: برای ورزشکاران رشتی که در مقابل ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی قرار نمی گیرند نیز معادل ارزش آن رویداد ورزشی پرداخت می شود.

همچنین به کوهنوردانی که مستندات لازم را از مراجع مربوطه اخذ کنند سه میلیون تومان پرداخت می‌شود. کوهنوردی از رشته‌هایی است که مدال نداشته و رکوردها بر اساس قلل فتح‌شده محاسبه می‌شود.

18:58؛ رضا رسولی در خصوص این طرح گفت: برای کسب مجوز حضور در المپیک 2020 توکیو، مبلغ صد میلیون تومان به عنوان پاداش پرداخت شود.

19:01؛ لایحه مذکور برای دو هفته مسکوت ماند.

ده دقیقه وقت استراحت از طرف ریاست شورای شهر رشت اعلام شد.

ادامه جلسه با حضور مسعود نصرتی شهردار رشت به صورت غیرعلنی و بدون حضور اصجاب رسانه برگزار شد.
جعل امضای دو عضو شورا برای دریافت کمک مالی از شهرداری!/ نرخ کرایه تاکسی در رشت افزایش یافت
#بیست و پنحمین جلسه علنی شورای شهر رشت #اسامی اعضای شورای شهر گیلان #سایت شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
190657 1