کدخبر:
200929
تاریخ انتشار:
۱۶ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اظهارات مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان درباره بانک سرمایه کاملاً بی‌اساس است

خزر: بر طبق مدارکی که در پرونده کمیته ویژه تحقیق و تفحص موجود است، ادعاهای برخی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در مورد طلب نداشتن از بانک سرمایه کاملاً بی‌پایه و اساس است.

به گزارش خزر،اظهارات ضد و نقیضی که این روزها از سوی برخی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی بر طلب نداشتن از بانک سرمایه مطرح می‌شود بر اساس مستنداتی که در پرونده موجود است کاملاً بی‌پایه و اساس بوده و صحت ندارد.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در تمام طول مدت بررسی این پرونده از سوی اعضای کمیته ویژه تحقیق و تفحص مجلس، دائماً شاهد طرح ادعاها و بعضاً اظهارات ضد و نقیض از جانب مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در مورد بانک سرمایه بوده‌ایم که تازگی ندارد.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه فرهنگیان پول زیادی را به صندوق پرداخت کرده‌اند افزود: سهام‌دار اصلی و عمده بانک سرمایه، صندوق ذخیره فرهنگیان است و ادعاهای مطرح شده توسط برخی مدیران صندوق که گفته‌اند سود و زیان این بانک به ما مربوط نمی‌شود کاملاً غیرمنطقی بوده و به‌هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.  

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: سرمایه و سهم 40 درصدی که صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک سرمایه دارد از جیب مدیران این صندوق پرداخت نشده بلکه متعلق به تمام فرهنگیانی است که پول خود را در اختیار صندوق قرار داده‌اند بنابراین سهام‌داران در تمامی ضرر و زیان‌های این بانک شریک هستند.

وی درباره لزوم تغییر ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: با توجه به مشکلات و اتفاقاتی که رخ داده تغییر بنیادین در تشکیل و نحوه فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان اجتناب‌ناپذیر است و براساس طرحی که نمایندگان در همین مورد در دست بررسی دارند تمام شاکله و ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان دچار تغییر و دگرگونی می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در ساختار جدید که به شکل تشکیل اتحادیه، برگزاری مجمع عمومی و تعیین هیئت مدیره برای صندوق ذخیره فرهنگیان در حال تعریف و تدوین است به‌جای دولت که تاکنون عملکرد ضعیفی در این مورد داشته فرهنگیان تصمیم‌گیرنده اصلی صندوق هستند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: نمایندگان مجلس پس از اتمام روند بررسی کلیات لایحه بودجه که این روزها در جریان است در مورد این پرونده و گزارش نهایی که کمیته تحقیق و تفحص تهیه و به هیئت رئیسه ارائه داده تصمیم‌گیری می‌کنند.
اظهارات مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان درباره بانک سرمایه کاملاً بی‌اساس است
#رئیس کمیته تحقیق و تفحص #نماینده مردم رشت #صندوق ذخیره فرهنگیان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
200929 1