کدخبر:
200951
تاریخ انتشار:
۱۶ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیرعامل «روزنامه قانون» ابربدهکار بانک سرمایه

خزر: وقتی نام صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک زیرمجموعه آن یعنی بانک سرمایه را می شنویم، ناخودآگاه به یاد اختلاس 8 هزار میلیارد تومانی از این مجموعه می افتیم. این اختلاس آن قدر بزرگ بود که شرکت های زیرمجموعه بانک سرمایه را نیز در بر بگیرد. ابعاد تازه ای از این پرونده، نشان می دهد که پای مدیرعامل روزنامه قانون نیز به این موضوع باز شده است. 

به گزارش خزر، وقتی نام صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک زیرمجموعه آن یعنی بانک سرمایه را می شنویم، ناخودآگاه به یاد اختلاس 8 هزار میلیارد تومانی از این مجموعه می افتیم. این اختلاس آن قدر بزرگ بود که شرکت های زیرمجموعه بانک سرمایه را نیز در بر بگیرد. ابعاد تازه ای از این پرونده، نشان می دهد که پای مدیرعامل روزنامه قانون نیز به این موضوع باز شده است.

در اواخر سال ١٣٧٣ انديشه ارتقای معيشتي و رفاه فرهنگيان به عنوان یک موضوع جدی و یکی از دغدغه های اصلی مسئولان فرهنگی کشور مطرح شد و مسئولان وقت وزارت آموزش و پرورش را بر آن داشت تا با ارائه طرح افزايش قدرت مالي دوران بازنشستگي، در راستاي تحقق اين هدف مهم تلاش کنند و سرانجام این طرح در وزارت آموزش و پرورش كامل و با تصويب مجلس شوراي اسلامي، مؤسسه صندوق ذخيره فرهنگيان در تاريخ 7 خرداد 1374 در اجراي تبصره ٦٣ قانون برنامه دوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران طی تصويب نامه شماره ١٣٥٩/ت١٤٩٥٦-هـ مورخ 11 اردیبهشت 1374 هيات وزيران، تاسيس و در اداره ثبت شركت ‌ها، ثبت شد؛ بانک سرمایه از زیرمجموعه های این صندوق است.

صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه از زمان اختلاس هشت هزار میلیارد تومانی بسیار بر سر زبان ها افتادند و رسانه ها در مورد تخلفات صورت گرفته در این صندوق و بانک زیرمجموعه آن بسیار نوشتند. آن قدر تخلفات گسترده بود که رسانه ها کمتر به سوی شرکت های زیرمجموعه بانک سرمایه و تخلفات صورت گرفته در آن ها رفتند.

یکی از زیرمجموعه های بانک سرمایه، شرکت توسعه تجارت سرمایه پایدار قشم می باشد. طبق سند زیر که شرکت توسعه تجارت سرمایه پایدار قشم در هفتم مرداد 96 به علیرضا پویان شاد مدیرعامل بانک سرمایه ارسال کرده است، شرکت پدیده تجارت سیوان مبلغ 80 میلیارد تومان به شرکت توسعه تجارت سرمایه پایدار قشم بدهکار است.

مدیرعامل روزنامه قانون ابر بدهکار بانک سرمایه

شرکت سرمایه گذاری پدیده تجارت سیوان، شرکتی است به شناسه ملی 10320239858 که در بیستم اردیبهشت 1389 تاسیس شده است.

 مدیرعامل روزنامه قانون ابر بدهکار بانک سرمایه

هنگامی که به سامانه یکپارچه سازی پایگاه آگهی های قانونی به آدرس http://www.rrk.ir/News/NewsList.aspx سری بزنید و شماره ثبت شرکت سرمایه گذاری پدیده تجارت سیوان را جستجو کنید، در یکی از آگهی های مربوط به این شرکت به تاریخ 8 بهمن 1392 خواهید دید که مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره این شرکت علیرضا نیکویی به شماره ملی 0492872198 می باشد. 

مدیرعامل روزنامه قانون ابر بدهکار بانک سرمایه

اما علیرضا نیکویی کیست؟ ایشان مدیرمسئول و رئیس شورای سیاستگذاری روزنامه قانون هستند؛ روزنامه ای که دم از قانون می زند اما مدیرمسئول آن مدیرعامل شرکتی است که 80 میلیارد تومان از یکی از شرکت های زیرمجموعه بانک سرمایه گرفته است و طبق گفته میثم شوشتریف مأمور وصول مطالبات بانک سرمایه، این پول را پس نمی دهد. 
مدیرعامل «روزنامه قانون» ابربدهکار بانک سرمایه
#روزنامه قانون ابربدهکار بانک سرمایه #اسامی بدهکاران بانک سرمایه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
200951 1