کدخبر:
200963
تاریخ انتشار:
۱۶ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به بهانه‌ی سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ گل واژه‌های سپاس کودکان، تقدیم یادگار دفاع مقدس شد

خزر: اسفندیارضیائی در ادامه با مهم توصیف‌کردن برگزاری ویژه‌برنامه «گل‌واژه‌های سپاس» گفت: فراهم‌آمدن امکان پاس‌داشت عزیزانی که برای بارورشدن و امنیت درخت انقلاب تلاش‌کردند تا گفتگو کنیم و پشت میز‌های مدرسه بنشینیم، فرصت‌ارزش‌مندی است.

به گزارش خزر،سی و نهمین سال‌گشت پیروزی انقلاب اسلامی بهانه‌ای شد تا ضمن آشنایی افزون‌تر نسل‌چهارمی‌ها با نقش‌آفرینان پیروزی و مانایی این نظام، زمینه تجلیل از سرمایه‌های معنوی کشور فراهم‌شود.

برهمین اساس مرکز فرهنگی هنری شماره 3 کانون رشت با ویژه‌برنامه‌ی« گل‌های سپاس» میهمان کودکان، نوجوانان و ایثار‌گر هشت سال دفاع مقدس شد.

مدیر کانون گیلان

برپایه این گزارش، میهمان برنامه در آغاز به خواسته‌های ارزش‌مند ملت مسلمان ایران در مسیر پیروزی انقلاب پرداخت و اسلام، آزادی و استقلال را ثمره این حماسه‌آفرینی به رهبری امام راحل( ره ) قلمدادکرد.

محمدحسن عاقل منش هم‌چنین باورمندی به اندیشه‌های معمار کبیر انقلاب را مهم توصیف‌کرد و با بیان این‌که وحدت کلمه، رویه و رهبری سه عامل اساسی در شکل‌گیری و روند رو به رشد انقلاب اسلامی است، اظهار‌داشت: آن‌چه در هشت سال دفاع مقدس متبلورشد، همدلی و همراهی همه افراد جامعه در مسیر پاس‌داشت از دست‌آورد‌های این انقلاب مردمی بود.

عضو کمسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت درعین‌حال به نیاز‌های متفاوت جامعه در زمان دفاع مقدس و عصر حاضر اشاره و با تبیین این موضوع که حرکت در مسیر آرمان‌های امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب، شهدا و نقش‌آفرینی در تمامی صحنه‌ها برای صیانت از نظام، نقطه‌ی مشترک این دو مقطع زمانی است، بر ضرورت نیازسنجی و حرکت در جهت تحقق اولویت‌ها تاکید‌کرد.

مدیر کانون گیلان

مدیر کانون گیلان

رزمنده هشت سال دفاع مقدس درپایان با مخاطب قراردادن کودکان و نوجوانان گفت:« انقلاب به شما نیازدارد؛ درس بخوانید و با بهره‌گیری از راهنمایی‌های آموزگاران، مربیان و هم‌چنین فراهم‌سازی زمینه‌های تحصیل، گره از مشکل‌ جامعه بازکنید»

مدیر‌کل کانون استان گیلان نیز در این آیین با اشاره به تقارن دهه مبارک فجر و ایّام فاطمیه اظهارداشت: بسیار خرسندیم که انقلاب ما برگرفته از تعالیم اسلام و سیره ائمه اطهار است و امیدواریم که بتوانیم سربازان خوبی برای امام زمان(عج)، انقلاب و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) باشیم.

مدیر کانون گیلان

اسفندیارضیائی در ادامه با مهم توصیف‌کردن برگزاری ویژه‌برنامه «گل‌واژه‌های سپاس» گفت: فراهم‌آمدن امکان پاس‌داشت عزیزانی که برای بارورشدن و امنیت درخت انقلاب تلاش‌کردند تا گفتگو کنیم و پشت میز‌های مدرسه بنشینیم، فرصت‌ارزش‌مندی است.

وی افزود: شهیدان زنده‌‌اند و راه‌شان را پیدا کرده‌اند. جانبازان، رزمندگان و ایثارگران نیز الگو‌های مناسبی برای جامعه هستند و فرصت هم‌نشینی و بهره‌گیری از سخنان آنان می تواند به عنوان چراغ راه آینده مورد استفاده قرارگیرد.

این مسوول فرهنگی در ادامه به مانایی و پایایی نام و راه شهدا اشاره‌ و اظهار‌کرد: مدرسه‌ها به نام شهیدان مزین است و درهرخیابان که قدم می زنیم و درهرمحله‌ای گذر می‌کنیم، نام شهیدی می درخشد.

او اضافه‌کرد: شهدا به ما عزت و آبرو بخشیده و درس زندگی دادند. امروز نیز راه شهادت بسته نیست و مدافعان حرم این روز‌ها با حرکت در مسیر دیگر شهیدان، برای ما امنیت و آرامش به ارمغان آورده‌اند.

مدیر‌کل کانون گیلان در پایان با تبیین این موضوع که دهه مبارک فجر فرصت مغتنمی برای تجلیل از شهیدان و یادگاران ماندگار اسلام و انقلاب است، از اعضا خواست با تحصیل و نیل به رتبه ‌های عالی، عهده‌دار مدیریت کشورباشند.

برپایه این گزارش، نمایش کلیپ، اجرای سرود، دکلمه‌خوانی، خوانش شعر و مداحی عضو نوجوان کانون ازدیگر برنامه‌های این روز بود و دراین میان عضو کودک کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان لوح سپاس این مجموعه‌‌ی فرهنگی را به میهمان برنامه‌اهدا‌کرد.

مدیر کانون گیلان

بازدید از نمایشگاه‌ مرکز فرهنگی هنری شماره 3 کانون رشت بخش‌پایانی ویژه‌برنامه‌« گل‌واژه‌های سپاس» بود که صبح امروز برگزارشد.

گفتنی است، بسیجی ایثار‌گر «حسن جوشن» دیگر میهمان این برنامه‌بود که به دلیل کسالت و با ارسال پیامی ازبرگزار‌کنندگان این آیین قدردانی‌کرد.
به بهانه‌ی سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی؛ گل واژه‌های سپاس کودکان، تقدیم یادگار دفاع مقدس شد
#اسفندیارضیائی #مدیر‌کل کانون استان گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.