کدخبر:
200989
تاریخ انتشار:
۱۷ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مسئول سابق دانشگاه علوم پزشکی، بدل دارد؟! + سند

خزر: مدیرکل دفتر نظارت بر درمان و اعتباربخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر لزوم داشتن پروانه مطب برای همه مطب های پزشکی می گوید: اگر پزشکی غیر از پزشک اعلام شده بر سردر مطب، بیمار را ویزیت کند خلاف مقررات بوده و قابل رسیدگی است.

به گزارش خزر، شنیده ها حکایت از آن دارد که یکی از مسئولان سابق دانشگاه علوم پزشکی که دیگر توان طبابت را ندارد در اقدامی عجیب عصرها در مطب خود حاضر نشده و بجای وی یکی از بستگان سببی اش(داماد) در مطب حضور پیدا کرده و به ویزیت بیماران می پردازد. گویا بدل جناب مسئول در کنار استفاده از مهر وی، از مراجعان ویزیت پزشک فوق تخصص چشم را هم دریافت می کند!

 

استفاده از پزشکان بدلی تخلفی است که اگرچه بروزش چندان مرسوم نیست، اما اتفاق می افتد. در همین راستا، مدیرکل دفتر نظارت بر درمان و اعتباربخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر لزوم داشتن پروانه مطب برای همه مطب های پزشکی می گوید: اگر پزشکی غیر از پزشک اعلام شده بر سردر مطب، بیمار را ویزیت کند خلاف مقررات بوده و قابل رسیدگی است.

محمدحسین میردهقانی می افزاید: در صورت گزارش تخلفات به شماره تلفن 1590، موارد تخلفی فورا رسیدگی می شود.

وی خاطرنشان می کند: در بازدیدهای دوره ای نیز چه در تهران و چه خارج تهران با تماس با 1590 یا دادن گزارش به ادارات نظارت بر درمان دانشگاه های علوم پزشکی با اینگونه تخلفات به شدت برخورد خواهد شد.

مدیرکل دفتر نظارت بر درمان و اعتباربخشی وزارت بهداشت می گوید: بسته به نوع تخلف پزشکان، شدت برخوردها با آنها نیز متفاوت است بطور مثال شاید اصلا کسی که به جای پزشک مورد نظر، بیمار را معاینه می کند، پزشک نیست که این مساله قصه دیگری دارد و مطب پلمب خواهد شد.

میردهقانی می افزاید: شاید هم اینگونه پزشکان، پزشک هستند اما مطب ندارند که در این صورت به معاونت انتظامی سازمان پزشکی قانونی ارجاع داده شده و طبق آیین نامه مربوطه با آنان برخورد می شود.

وی ادامه می دهد: در گونه دیگری از موارد نیز اصلا مطب پروانه ندارد؛ گزارشاتی از این دست تخلفات هم داشته ایم و نظارت ها به طور مستمر انجام می شود اما از مردم می خواهیم به صورت مستند اینگونه تخلفات را حتما گزارش دهند.

خزرآنلاین مستقلاً نمی تواند پزشک بودن فردی که بیماران را مورد معاینه قرار داده را رد یا تایید نماید، اما اصل گزارش فوق در تحریریه موجود و قابل ارائه به نهادهای ذی ربط می باشد.
مسئول سابق دانشگاه علوم پزشکی، بدل دارد؟! + سند
#مدیرکل دفتر نظارت بر درمان و اعتباربخشی وزارت بهداشت #محمدحسین میردهقانی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
200989 1