کدخبر:
201199
تاریخ انتشار:
۲۳ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

هشدار از کاهش تولید برنج در آینده طبق پیش‌بینی‌های جهانی/ با افزایش 30 درصدی در تولید برنج به خودکفایی می‌رسیم

خزر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با هشدار از کاهش تولید برنج در آینده طبق پیش‌بینی‌های جهانی گفت: تنها با افزایش 30 درصدی تولید برنج در شرایط آب‌وخاک یکسان می‌توان به خودکفایی رسید.

به گزارش خزر، علیرضا شعبان نژاد ظهر امروز در حاشیه رونمایی از مطلوب سازی تولید برنج با راهبرد مدیریت تغذیه در گیاه برنج در جمع اصحاب رسانه استان گیلان در رشت با اعلام اینکه گیلان 238 هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد اظهار کرد: میانگین برداشت از هر هکتار دو تن و 200 کیلوگرم است درحالی‌که میانگین تولیدکنندگان برتر در گیلان به بیش از سه تن می‌رسد.

وی بابیان اینکه اراضی شالی‌کاری شمال ظرفیت افزایش تولید برنج را دارند افزود: میزان برنج مورد انتظار برداشت از یک هکتار در مقایسه با آنچه کشاورزان نمونه برداشت می‌کنند بیانگر این است که در صورت مدیریت صحیح اراضی کشاورزی می‌توان با آب‌وخاک یکسان افزایش برداشت برنج را شاهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به فاصله اندک کشور به خودکفایی در تولید برنج گفت: در کشور حدود سه میلیون تن برنج نیاز داریم که اگر تغییری در نوع و مصرف نهاده‌های کشت ایجاد کنیم تا 30 درصد افزایش تولید در مزارع داشته باشیم می‌توانیم به خودکفایی در برنج برسیم.

شعبان نژاد با اشاره به طرح مشترک مطلوب سازی برنج افزود: در طرح مطلوب سازی تولید برنج، پیش‌بینی‌شده تا همکاری مشترکی بین جهاد، سپاه، استانداری و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی صورت بگیرد که در رأس آن نیز خود مردم حضور دارند و یقیناً افزایش تولید را شاهد خواهیم بود.

وی از بحران کمبود برنج در آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی‌های جهانی نشان می‌دهد که در چند سال آینده تولید برنج به حداقل میزان خود می‌رسد و در بازار نیز به فروش نمی‌رسد، باید بتوانیم در برنج به یک خوداتکایی برسیم تا نیاز ما به خارج قطع شود.
هشدار از کاهش تولید برنج در آینده طبق پیش‌بینی‌های جهانی/ با افزایش 30 درصدی در تولید برنج به خودکفایی می‌رسیم
#رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان #جهاد کشاورزی #علیرضا شعبان نژاد


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201199 1