کدخبر:
201245
تاریخ انتشار:
۲۵ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تمام آن چه در مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی استاندار گذشت!

خزر: استاندار گیلان با بیان اینکه به استفاده از ظرفیت های جوانان و بانوان مصر هستم، گفت: نیازمند کسی هستیم که سیاست های دولت تدبیر و امید را قبول داشته باشد.

به گزارش خزر، مصطفی سالاری روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری گیلان و معارفه معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیایی 22 بهمن افزود: مردمی که انقلاب کردند، امروز نیز به آرمان های والای انقلاب خود وفادارند و به روش های مختلف، پایبندی و تجدید میثاق خویش را با انقلاب اسلامی اعلام می کنند.

وی با بیان اینکه امسال هم شاهد حضور پرشور و بموقع مردم بودیم، تصریح کرد: همین مردم برای تحقق آرمان های خود انتطاراتی دارند و آن اینکه ، در راستای رفع نارسایی ها، گام هایی شتابان و مدبرانه برداشته شود و نظرات مردم را بهتر از گذشته، بگیریم و مشکلات آنها را رفع کنیم.

استاندار گیلان ادامه داد: مردم با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی انقلاب کردند و در اولین قدم، با نثار خون شهدا، استقلال محقق شد.

سالاری خاطرنشان کرد: در ارتباط با مولفه آزادی هم، صندوق های رأی یکی از ملاک هاست که مردم سرنوشت خود را به دست دارند، انقلاب و نظام اسلامی را از آن خود می دانند و مشارکت های اجتماعی و سیاسی را پای صندوق های رأی نشان می دهند.

وی با بیان اینکه استقلال نظام اسلامی با حاکمیت مردم ایجاد می شود، گفت: باید رضایت مردم را محقق کنیم؛ آنان انتطار دارند غیر از بخش های سیاسی و اجتماعی، در حوزه های اقتصادی، اشتغال و معیشتی هم گام هایی درست و اصولی برداشته شود.

استاندار گیلان اضافه کرد: در خصوص اشتغال، کارگروه های 48 گانه تعریف شده و از افراد سایر گروه ها غیر از بدنه دولت ، انتظار حضور بیشتری داریم و از صنف ها و مراجع مختلف در کمیته ها دعوت می شود و تقسیم کار خوبی در حال انجام است.

سالاری اولویت های رونق اقتصادی استان را با گردشگری و کشاورزی عنوان کرد و گفت: باید برنامه های اعلام شده به فرمانداران، جدی تر دنبال شود؛ بنیاد مسکن درخصوص بوم گردی بیشتر فعال شود ضمن اینکه بر اساس تاکید رئیس جمهوری، جذب اعتبارات باید بر اساس ایجاد شغل باشد.

وی افزود: در این زمینه تعارفی نداریم و اگر درخواست تخصیصی، شغل ایجاد نمی کند؛ پرداخت نخواهد شد چون علاوه بر اینکه بدهکاری ایجاد می کند، درنهایت اگر پرداخت مبتنی بر کار کارشناسی نباشد، به افراد آسیب می رساند.

استاندار گیلان یادآور شد: برای استفاده منطقی از منابع ملی و جنگل ها در حوزه های گردشگری و کشاورزی، اگر به اراضی ضرر وارد نشود، مشکلی نداریم.

سالاری با تصریح اینکه نباید تعادل سیاسی بر هم بخورد، گفت: اگر در موارد امنیتی موفق نباشیم، در زمینه های اشتغال و عمرانی هم نمی توان موفق بود.

وی با اشاره به تجارب خوب معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: مهمترین کار، مدیریت خوب فضای سیاسی، امنیتی و اجتماعی است تا زمینه انجام کارهای خوب در حوزه های اقتصادی و اشتغال در استان فراهم شود.

سالاری جوان گرایی و استفاده از ظرفیت های بانوان را از مهمترین خواسته های خود دانست و افزود: به کسی که به جوانان اعتماد نداشته باشد، اعتماد ندارم و بر اجرای کامل بخشنامه ای که برای استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان بوده، مصر هستم و کوتاه نمی آیم.

وی ادامه داد: باید تغییرات در حوزه انتصابات، مدیریت شود و به کسی نیاز داریم که هم سیاست های دولت را قبول دوشته باشد و هم بهره مند از تعهد و تخصص باشد.
وی خاطرنشان کرد: در انتصابات به کسی سرویس شخصی نمی دهیم و ملاک ما این است که اگر نیاز به تغییر بود، کسی جایگزین شود که فقط برای مردم به مفهوم واقعی کار کند؛ و به تعبیر رئیس جمهوری، در خدمت رسانی به مردم حق تبعیض نداریم.

در خاتمه این جلسه، علی اصغر جمشیدنژاد به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان معرفی و حکم انتصاب او، به وی اعطا شد.

علی‌اصغر جمشیدنژاد در جلسه شورای اداری استان گیلان، گفت: بسیار خوشحالم که توفیق حضور در استان گیلان، استان فرهیختگان که دارای مشاهیر بزرگی در سطح ملی و جهانی است، برای بنده فراهم شده است.

معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری گیلان ادامه داد: توجه به سرمایه های اجتماعی گیلان، انتظار استاندار گیلان از بنده است که من آن را در اولویت کاری خود قرار دهم.

وی با اشاره به اینکه برای موفقیت باید باید بین ملت و دولت ارتباط برقرار کرد، گفت: اعتماد متقابل بین ملت و دولت سبب پیشرفت کشور می‌شود.

جمشیدنژاد با بیان اینکه جوانان و بانوان انتظارات بحقی از ما دارند که باید به آنها جامع عمل بپوشانیم، تصریح کرد: باید راهکارهای مناسبی تعریف کنیم تا سبب توانمندسازی این دو قشر گردد.

معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری گیلان همچنین افزود: باید بسترسازی مناسبی انجام دهیم و شرایط را برای توسعه استان را فراهم کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه امنیت کشور ما یک مسئله چند وجهی است و مهمترین آن مردم است، گفت: باید انتظارات مردم را در اولویت کاری خود قرار دهیم و تلاش نماییم جامعه‌ای با نشاط داشته باشیم.

جمشیدنژاد در پایان گفت: امیدوارم با مشارکت همه مدیران، جوانان و اصحاب رسانه به اهداف خود دست یابیم.

http://uupload.ir/files/1gtw_img_9571.jpg

رئیس کل دادگستری استان گیلان: نوع نگاه احمدی‌پور در حوزه سیاسی باعث تعادل در گیلان شد

احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان در جلسه شورای اداری گیلان با بیان اینکه همه مدیران تلاش می‌کنند تا شاخصه‌های استان به سمت پیشرفت برود، گفت: استان گیلان با توجه به رویکردهای اخیر مطالبه‌گری خودش را باید بیشتر کند و برای توسعه نیاز به گام های بزرگ دارد.

سیاوش پور با قدردانی از احمدی پور اظهار کرد: نگاه ایشان به حوزه سیاسی بسیار درست بود و باعث تعادل در گیلان شد.

وی افزود: ایشان نقش بسیار خوبی در هماهنگی‌ها در برهه حساس جامعه ایفا کرد و شاهد هیچ تنشی در استان نبودیم.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان اظهار کرد: امیدواریم ایشان هرکجا هستند موفق باشند و انتخاب آقای جمشیدنژاد که دارای تجارب ارزشمندی هستند را به عنوان معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری گیلان تبریک می‌گویم.

http://uupload.ir/files/7qqg_img_9546.jpg

آخرین اظهارات محمد احمدی‌پور در کسوت معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان: مردم گیلان به دولت روحانی اعتماد دارند

جلسه شورای اداری استان گیلان با دستور کار تودیع و معارفه معاون سیاسی و امنیتی استانداری به ریاست مصطفی سالاری استاندار گیلان و جمعی از مسئولان و مدیران استان برگزار شد.

در این جلسه محمد احمدی پور معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان با بیان این که اولین معارفه‌ام آذر ماه ۵۹ بود، گفت: گذر زمان به سرعت می‌گذرد، افتخار داشتم ۱۰ سال در نهاد مقدس سپاه خدمت کنم و بعد از آنجا به وزرات کشور آمدم و توفیق داشتم در دولت اصلاحات و تدبیر و امید در فرمانداری و استانداری باشم. مدتی هم از فضای سیاسی دور بودم اما با روی کار آمدن دولت روحانی به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان اتخاب شدم.

احمدی‌پور با تاکید بر اینکه مردم امیدوار بودند دولتی روی کار آمده که تدبیر جدیدی برای حل مشکلات داشته است، یادآور شد: دولت تغییرات را انجام می‌دهد تا سبب کارآمدی بیشتر باشد.

وی افزود: از نکات اساسی و مهم مدیریت سیاسی جامعه این است که شرایط ایحاد توسعه را فراهم سازد. مدیریت سیاسی جامعه می‌تواند شرایط توسعه را فراهم کند و این مدیریت در راس ریاست جمهوری و سلسله مراتب در کشور و استانها تقسیم مبشود.

معاون سابق سیاسی امنیتی استانداری گیلان با اشاره به تجربه سی ساله خود اظهار کرد: حوزه سیاسی را عام، منجسم و فراگیر دیدیم بنابراین مقوله امنیت فراحزبی و خارج از گرایش های سیاسی تعریف کردیم تا امن ترین محل را برای همه در این حوزه‌ ایجاد کنیم. اقدامات را متناسب با واقعیت جامعه و علم روز انجام دهیم و این بخش را بر مبنای اخلاق اداره کردیم زیرا دو مشکل اخلاق حرفه ای و اخلاق اجتماعی در جامعه وجود دارد که باید بیشتر به آن پرداخته سود

احمدی پور با تاکید بر اینکه در چهارسال گذشته سعی شد استان گیلان در آرامش باشد، افزود: ۲۶ تشکل و حزب در گیلان فعال بودند و هیچ نشست قانونی بهم نخورد. در مطبوعات رتبه ۲ تا ۶ کشوری هستیم و از لحاظ امنیتی در سال ۹۵ جز ۵ استان اول کشور هستیم.

وی با بیان اینکه در پای صندوق رای افراد بدون لکنت زبان و بدون ترس رای می‌دهند، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری شاهد مشارکت ۸۲ درصدی گیلانیها بودیم و رتبه ۵ کشور را داشتیم و در رای دادن به دکتر روحانی رتبه سوم را داشتیم.

معاون سابق سیاسی امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه صندوق آرا میزان سنجش عملکرد است، گفت: مردم گیلان به دولت روحانی اعتماد دارند و امید دارند که مشکلات را حل می‌کند. و نکته دیگر این است که کارگزاران حکومتی در گیلان باید اعتماد عمومی مردم را جلب کنند تا مردم به این واقعیت برسند که دولت می‌تواند مشکلات را حل کند.

احمدی پور تصریح کرد: هر توفیقی که داشتیم بخاطر کار و تلاش، حضور مردم، همراهی مطبوعات، همراهی نماینده ولی فقیه در استان و در راس اینها عنایت خداوند بود.

وی با تشکر از همه مدیران و فرمانداران گفت: از روز اول تمام تلاشم این بود که نسبت به کسی بی احترامی نکنم. اما گاهی سختگیری در کار وجود داشت که اگر کسی را ناراحت کرده ام عذرخواهی می‌کنم

احمدی پور ادامه داد: دکتر سالاری از مشورت بنده استقبال کردند و مشورت دادن همیشه سبب موفقیت خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه با قدردانی از محمد احمدی پور معاون سابق سیاسی امنیتی، علی اصغر جمشیدنژاد به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان معرفی شد.
تمام آن چه در مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی استاندار گذشت!
#استاندار گیلان #علی اصغر جمشیدنژاد معاون سیاسی امنیتی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201245 1