کدخبر:
201257
تاریخ انتشار:
۲۵ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قیمت برنج خارجی در استان گیلان افزایش یافت

خزر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه 700 تن پرتقال از باغات استان گیلان خریداری و در انبارهای استان ذخیره‌سازی شده است گفت: امسال با توجه به فصل زراعی مطلوب برای باغات مرکبات استان گیلان قابلیت صادر کردن محصول پرتقال به استان‌های دیگر وجود دارد.

به گزارش خزر، علیرضا شعبان‌نژاد عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه استان گیلان از ابتدای امسال تا‌کنون 600 تن سیب‌ قرمز و زرد را از استان آذربایجان غربی خریداری کرده است اظهار داشت: این میزان سیب خریداری شده در انبارهای استان گیلان ذخیره‌سازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه 700 تن پرتقال از باغات استان گیلان خریداری و در انبارهای استان ذخیره‌سازی شده است گفت: امسال با توجه به فصل زراعی مطلوب برای باغات مرکبات استان گیلان قابلیت صادر کردن محصول پرتقال به استان‌های دیگر وجود دارد.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان گیلان از ذخیره‌سازی 5 هزار و 900 تن گندم به‌منظور مصارف دامی در استان گیلان خبر داد و ابراز داشت: در حال حاضر 12 هزار و 328 تن جو در انبارهای استان گیلان ذخیره‌سازی شده است.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر 2 هزار و 150 تن مرغ منجمد در انبارهای استان گیلان موجود است تصریح کرد: استان گیلان روزانه 300 تن گوشت مرغ تولید می‌کند و روزانه بیش از 121 تن مرغ گرم و 33 تن مرغ زنده را به استان تهران صادر می‌کند.

وی مصرف روزانه گوشت مرغ در استان گیلان را 60 تن عنوان کرد و با تاکید بر اینکه این استان ظرفیت ذخیره‌سازی 2 هزار و 150 تن مرغ را دارد افزود: قیمت برنج امروز در بازار گیلان بین 8 هزار و 500 تا 9 هزار و 700 تومان گزارش شده است و عمده فروش برنج در گیلان از رقم هاشمی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه به‌دلیل افزایش نرخ ارز قیمت برنج خارجی در استان گیلان افزایش یافته است خاطرنشان کرد: افزایش قیمت برنج خارجی در استان گیلان فرصت مطلوبی برای فروش برنج گیلانی است.

وی از وجود 350 هزار تن برنج تولید سال در انبارهای استان گیلان خبر داد و با اشاره به اینکه این میزان برنج می‌تواند تا پایان فصل برداشت برنج بازار برنج گیلان را تنظیم کند گفت: در استان گیلان تنها یک مرغداری با ظرفیت 36 هزار قطعه‌ای تخم‌مرغ تولید می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه با توجه به بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در کشور 14 میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار در کشور معدوم شده است تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه فروش تخم مرغ، استان گیلان از بازار آرامی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه جوجه‌ریزی فصل آخر مرغداری‌ها در استان گیلان 25 درصد افزایش یافته است خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرغداری‌های استان گیلان در جوجه‌ریزی فصل آخر 6 میلیون و 700 هزار قطعه جوجه‌ریزی کردند تا بازارهای کشور را در حوزه تخم مرغ تنظیم کنند.
قیمت برنج خارجی در استان گیلان افزایش یافت
#علیرضا شعبان‌نژاد رییس سازمان جهاد کشاورزی #علیرضا شعبان‌نژاد


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201257 1