کدخبر:
201275
تاریخ انتشار:
۲۶ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تلفن‌های ثابت چه زمانی قطع می‌شوند؟

خزر: ممکن است برخی تلفن مشترکان تلفن ثابت مطلع نباشند که صرف نظر از مبلغ صورت‌حساب، در صورت عدم پرداخت دو دوره متوالی، تلفنشان قطع خواد شد.

به گزارش خزر به نقل از ایسنا، بر اساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در صورتی که مشترک تلفن ثابت، صورت‌حساب دو دوره متوالی خود را با هر مبلغی پرداخت نکند، تلفن‌اش قطع می‌شود.

همچنین در مورد تلفن‌هایی که نزد شرکت مخابرات ودیعه‌دار هستند، در صورتی که صورت‌حساب میان‌دوره و یا پایان‌دوره به ۸۰ درصد ودیعه برسد، با اطلاع‌رسانی قبلی یک‌طرفه و سپس قطع دوطرفه می‌شود.

اما برای تلفن‌هایی که ودیعه ندارند، چنانچه هزینه صورت‌حساب به مبلغ ۲۰ هزار تومان برسد، ابتدا اطلاع‌رسانی انجام شده و سپس اول قطع یک‌طرفه و در صورت عدم پرداخت، تلفن به صورت دوطرفه قطع می‌شود.

اطلاع‌رسانی به صورت پیامکی و یا تماس تلفنی انجام می‌شود؛ پس از اطلاع‌رسانی، یک هفته به مشترک برای پرداخت صورت‌حساب زمان داده شده و پس از یک هفته، تلفن مشترک قطع یک‌طرفه می‌شود و در صورتی که پرداخت همچنان انجام نشود، قطع دوطرفه صورت می‌گیرد.

تلفن‌هایی که از سال ۱۳۸۸ تا کنون ثبت‌نام شدند، بدون ودیعه هستند. پیش از این تاریخ، خطوط تلفن با ودیعه به مشترکان داده می‌شد که بالاترین ودیعه ۱۰۰ هزار تومان بوده و کمترین ودیعه نیز به سال‌های اول انقلاب برمی‌گردد که حدود ۲۵۰۰ تومان بوده است. اما از سال ۱۳۸۸ به جای ودیعه، مبلغی تحت عنوان قیمت اتصال یا Connection fee گرفته می‌شود که زمانی ۵۰ هزار تومان بوده، سپس به ۱۰۰ هزار تومان رسیده و اکنون۲۰۰ هزار تومان است.

بنابراین در صورتی که تلفن مشترک ودیعه داشته باشد، مطابق با هزینه ودیعه اگر مبلغ صورت‌حساب به ۸۰ درصد برسد و در صورتی که تلفن ودیعه نداشته باشد، با رسیدن صورت‌حساب به مبلغ ۲۰ هزار تومان، باید صورت‌حساب پرداخت شود؛ در غیر این صورت و یا با گذشتن دو دوره متوالی از صورت‌حساب، خط تلفن قطع خواهد شد.
تلفن‌های ثابت چه زمانی قطع می‌شوند؟
#تلفن‌های ثابت چه زمانی قطع می‌شوند؟ #شماره تلفن های رند #تلفن‌های ثابت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201275 1