کدخبر:
201283
تاریخ انتشار:
۲۶ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

سومین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان رشت؛

فرماندار رشت: عدم حضور برخی از مدیران دستگاهها در جلسه برابر است با عدم توجه به بودجه آن دستگاه

خزر: سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه این جلسه از مهم‌ترین جلسات شهرستانی است که در مورد توزیع اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان تصمیم‌گیری می‌کند گفت: علاوه بر پروژه‌های عمرانی، بررسی درخواست‌های واصله و سمت دهی و هدف‌گذاری برنامه‌ها و پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌های نیمه‌تمام بر عهده این کمیته است.

به گزارش خزر، سید محمد احمدی فرماندار رشت در این جلسه در خصوص اعتبارات پروژه‌های استانی اذعان داشت: در بحث استانی ۳۴ میلیارد و ۶۴۲ میلیارد پروژه تعریف‌شده تا امروز با تخصیص ۵۰ درصد، در بحث متوازن ۹ میلیارد ۷۳ و ۷۰۰ هزار تومان با میانگین ۵۰ درصدی و جز ۴۷ نودوشش میلیارد و ۹۴۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان با میانگین ۳۰ درصد محقق شده است.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه این جلسه از مهم‌ترین جلسات شهرستانی است که در مورد توزیع اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان تصمیم‌گیری می‌کند گفت: علاوه بر پروژه‌های عمرانی، بررسی درخواست‌های واصله و سمت دهی و هدف‌گذاری برنامه‌ها و پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌های نیمه‌تمام بر عهده این کمیته است.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت افزود: برای برطرف کردن نیازهای مردم شهرستان رشت نیاز به یک عزم ملی داریم و در این مسیر توسعه باید همدیگر را یاری کنیم.

احمدی با بیان اینکه مدیران دستگاه باید مطالعات دقیقی در مورد برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت خود داشته باشند خاطرنشان کرد: این جلسات و توضیحات ملاکی مناسب برای ارزیابی بودجه ۹۷ است و در تدوین بودجه سال جدید خودم به‌شخصه ورود خواهم کرد.

وی ادامه داد: ۷۲۲ پروژه با مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان برای شهرستان رشت است که از این میزان ۳۵ میلیارد استانی است.

احمدی با تأکید بر اینکه مدیران باید به‌طور مستمر بر پروژه‌ها نظارت داشته باشند گفت: مدیران همکاری خود را با کمیته نظارتی بر کیفیت پروژه‌های فرمانداری داشته باشند و در نهایت پروژه‌ها را به‌موقع شروع کنند.

http://uupload.ir/files/hm2d_0_(33).jpg

سرپرست فرمانداری رشت با اشاره به مشکلات موجود در عرصه بودجه‌نویسی تصریح کرد: وقتی وارد عرصه بودجه‌نویسی در خانه ملت می‌شویم، متوجه خواهیم شد این بودجه‌ها با چه سختی‌هایی تنظیم می‌شود لذا امروز مدیران باید تعریف پروژه‌های کاربردی نسبت به جذب و تخصیص بودجه دستگاه‌های خودآگاهانه عمل نمایند.

وی افزود: تدوین بودجه سال ۹۷ بودجه تصادفی نخواهد بود در ماده ۲۳ الحاق ۲ یک قانون ما تونستیم سه پروژه بزرگ احداث کتابخانه مسکن مهر، تأمین آب و طرح ساحلی را در شهر رشت به تصویب برسانیم.

او با اشاره به اینکه اعتبارات بعضی از دستگاه‌های شهرستانی به نسبت اعتبارات استانی کمتر است، گفت: این دستگاه‌های دولتی شهرستان باید در تعریف پروژه و تخصیص بودجه و اعتبار بیشتر تلاش کنند.

احمدی ضمن اظهار گلایه از عدم حضور برخی دستگاه‌ها در کمیته‌های تخصصی فرمانداری گفت: عدم حضور در جلسه کمیته برنامه‌ریزی در راستای تعریف بودجه اعتبارات دستگاه‌های شهرستانی یعنی بی‌توجه ای به بودجه آن دستگاه از جلسه آینده عدم حضور هر دستگاهی غیرقابل توجیه است. از امروز برای دستگاه‌های غایب از جمله ورزش و جوانان نیز برنامه‌ریزی‌های در راستای تخصیص بودجه در نظر گرفته خواهد شد.

عدم احساس وظیفه مدیران دستگاه‌های اجرایی باعث بدگویی مردم نسبت به‌نظام خواهد شد.

دکتر محمدصادق حسنی نماینده مردم رشت در خانه ملت ضمن قدردانی از حضور گسترده مردم رشت در راهپیمایی اذعان داست: مردم ثابت کردند که با این‌همه مشکل اقتصادی موجود در شهر همچنان پای نظام جمهوری اسلامی ایستاده‌اند.

وی با تأکید بر انجام‌وظیفه مردم تصریح کرد: امروز مدیران باید با آشنایی کامل از وظایف در خدمات‌رسانی به مردم بیش از پیش‌گام بردارند چرا که هر جا مردم نقصانی در ارائه خدمت مشاهده کنند نسبت به دولت و نظام بی‌اعتماد می‌شوند.

محمدصادق حسنی با تأکید بر مسدود شدن جاده رشت به تهران در تعطیلات هفته قبل گفت: مردم به دلیل بسته شدن و عدم احساس وظیفه یک مدیر مجبور شدند به‌نظام بدگویی داشته باشند.

http://uupload.ir/files/oc42_0_(31).jpg

خواب‌سنگین دستگاه‌های نظارتی در عملکرد شرکت‌های خدمت رسان

جبار کوچکی نژاد با تأکید بر پیشی گرفتن مردم از مسئولین گفت: مردم از فساد و رانت بشدت گله‌مند هستند. مجلس در قانون برنامه برای کاهش بروکراسی اداری تلاش مجدانه‌ای دارد.

نماینده مردم رشت در خانه ملت، دین رهبری و مردم را سه عنصر تشکیل‌دهنده پیروزی انقلاب عنوان کرد و گفت: امروز دشمن با ورود در دل و فکر مردم سعی در تخریب نظام دارد.

وی افزود: مجلس در بحث بودجه درامدها را تمام کرد و با توجه به کاهش ۴۰ درصدی بودجه عمرانی در سال نودوهفت ۳۸۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای شهرستان رشت در نظر گرفته‌شده است.

کوچکی نژاد با تأکید بر نقش یارانه‌ها در زندگی مردم تصریح کرد: مجلس در این موضوع نیز با احتیاط ورود کرده و دولت هم سعی کرد که ۲۳ هزار میلیارد را به‌صورت نقد به مردم دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: مجلس با توجه به افزایش فروش بنزین در سال ۹۷ و … با افزایش ۷ هزارمیلیاردی این واریز را ۳۰ هزار میلیارد رساند.

او گفت: همچنین ۷۰۰۰ میلیارد برای باز توزیع فقرا و نیازمندان کمیته امداد و بهزیستی، ۳ هزار میلیارد برای بهداشت و ۳ هزار میلیارد برای گندم و نان تعریف‌شده است.

وی با اشاره به وجود مناقشه بین دولت و مجلس گفت پیش‌بینی مجلس این است که ۱۰۹ هزار میلیارد تومان در این سازمان هدفمندی یارانه‌ها درامد داریم.

کوچکی نژاد با تأکید بر اتمام تحقیق و تفحص در صندوق فرهنگیان توسط مجلس خاطرنشان کرد: امروز دیگر خود فرهنگیان وارد عرصه انتخاباتی هیئت‌مدیره صندوق فرهنگیان شده‌اند.

او گفت: در بخش اسناد خزانه ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد دولت باید اسناد خزانه صادر کند که البته این چندان خوشایند نیست. چون این به‌نوعی بدهی است.

کوچکی نژاد اذعان داشت: پیمانکاران در مجموع ۱۱۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهکارند و بانک‌ها هم به بانک مرکزی بدهکارند و لذا با آوردن حکمی این کار را به تهاتر گذاشتیم که در نهایت دستگاه‌ها به بانک مرکزی بدهکار خواهند شد.

وی در خصوص بحث پسماند شهرهای شمالی تصریح کرد: دولت ۷ هزار میلیارد برای ساماندهی پسماند در شهرهای شمالی کشور در جدول توسعه ملی آورده بود که متأسفانه رشت از این موضوع عقب‌مانده است.

وی افزود: در بحث حمل‌ونقل ترافیک شهر رشت از مجلس هشتم تا امروز توانستیم حدود ۱۵ میلیارد را در جدول اجرایی توسعه ملی لحاظ کنیم تا ان‌شاءالله این پروژه به‌زودی اجرا و مشکلات حمل‌ونقل درون‌شهری تقلیل یابد.

کوچکی نژاد با گله‌مندی از سازمان آب یادآور شد: ما هزار هکتار آب‌بندان داریم اما توجه ای از سوی سازمان آب به این آب‌بندان‌ها نمی‌شود و همچنان کشاورزان در فصل آبیاری مزارع با مشکل مواجه‌اند.

وی در خصوص تخصیص بودجه در تأمین قیر اذعان داشت: ۴ میلیارد تومان هم در راستای تأمین قیر در بودجه لحاظ شد و پیگیر آن هستیم تا آن را اخذ و جذب کنیم تا قیر به صفر رسیده بنیاد مسکن را تا حدی تأمین کنیم.

وی با تأکید بر اخذ عوارض و بیمه به ازای هر مترمکعب. مصرف از سوی شرکت‌های خدمات رسان گفت: متأسفانه با توجه به دریافت این هزینه از مردم خدمات چندانی به مردم داده نمی‌شود.

کوچکی نژاد با اشاره به خواب رفتن دستگاه‌های نظارتی یادآور شد: در طی یک سال است که مبلغی بالغ‌بر ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیارد تومان از مردم بابت بیمه گرفته می‌شود و اما متأسفانه هیچ‌گونه خدمات‌رسانی در این زمینه نداشته‌ایم.

http://uupload.ir/files/3qy7_0_(34).jpg

تعریف ۱۷ ردیف پروژه شهرداری با مبلغ ۱۰ میلیارد و هشت‌صد میلیارد تومان در بودجه ۹۷

شهردار رشت هم در گزارشی اذعان داشت: ۱۷ ردیف پروژه با مبلع ۱۰ میلیارد و هشت‌صد میلیون تومان برای شهرداری تعریف‌شده است و علاوه بر آن. یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از بودجه عمرانی کشور برای شهرداری رشت در نظر گرفته‌شده است.

مسعود نصرتی تصریح کرد: تا امروز از جمع ۱۷ ردیف ۱ میلیارد و دویست میلیون تخصیص داشتیم؛ که فعلاً ده درصد وصولی داشتیم؛ و امیدواریم در یکی دو هفته آینده این ده درصد به ۴۰ درصد ارتقا یابد.

وی همچنین افزود: از ۱۷ ردیف پروژه یک میلیارد برای تأسیسات آتش‌نشانی بازار رشت؛ و یک میلیارد هم برای پیاده راه منطقه دو شهرداری رشت در نظر گرفته‌شده است.

 

http://uupload.ir/files/h3e3_0_(1).jpg

http://uupload.ir/files/my8_0_(2).jpg

http://uupload.ir/files/p3c4_0_(3).jpg

http://uupload.ir/files/b2ig_0_(4).jpg

http://uupload.ir/files/uzci_0_(5).jpg

http://uupload.ir/files/b7k0_0_(6).jpg

http://uupload.ir/files/6m9i_0_(7).jpg

http://uupload.ir/files/m1sn_0_(8).jpg

http://uupload.ir/files/9eqr_0_(9).jpg

http://uupload.ir/files/a6l_0_(10).jpg

http://uupload.ir/files/whe6_0_(11).jpg

http://uupload.ir/files/val1_0_(12).jpg

http://uupload.ir/files/6tir_0_(13).jpg

http://uupload.ir/files/jijo_0_(14).jpg

http://uupload.ir/files/iof_0_(15).jpg

http://uupload.ir/files/8prv_0_(16).jpg

http://uupload.ir/files/p80g_0_(17).jpg

http://uupload.ir/files/nxjk_0_(18).jpg

http://uupload.ir/files/nunx_0_(19).jpg

http://uupload.ir/files/eqhz_0_(20).jpg

http://uupload.ir/files/3wyh_0_(21).jpg

http://uupload.ir/files/ey6x_0_(22).jpg

http://uupload.ir/files/akpt_0_(23).jpg

http://uupload.ir/files/ey00_0_(24).jpg

http://uupload.ir/files/2jjy_0_(25).jpg

http://uupload.ir/files/w5gp_0_(26).jpg

http://uupload.ir/files/udmr_0_(27).jpg

http://uupload.ir/files/gd68_0_(28).jpg

http://uupload.ir/files/icyj_0_(29).jpg

http://uupload.ir/files/zcz9_0_(30).jpg

http://uupload.ir/files/oc42_0_(31).jpg

http://uupload.ir/files/rkxk_0_(32).jpg

http://uupload.ir/files/hm2d_0_(33).jpg

http://uupload.ir/files/3qy7_0_(34).jpg

 

 
فرماندار رشت: عدم حضور برخی از مدیران دستگاهها در جلسه برابر است با عدم توجه به بودجه آن دستگاه
#فرمانداری رشت #سید محمد احمدی #مسعود نصرتی #جبار کوچکی نژاد


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201283 1