کدخبر:
201309
تاریخ انتشار:
۲۸ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان: رویکرد شرکت برق منطقه‌ای گیلان به‌کارگیری از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیراست

خزر: در ارتباط با افزایش ضریب اطمینان و پایداری شبکه انتقال و‌ فوق توزیع، اصولاً صحبت از سطوح ولتاژی 63 کیلوولت، 132 ‌کیلوولت، 230 و 400 کیلوولت است.

به گزارش خزر، عظیم بلبل آبادی شامگاه جمعه در نشست خبری با بیان اینکه چرخه صنعت برق به سه محور اصلی و اساسی تولید، انتقال و فوق توزیع و توزیع نیروی برق دسته‌بندی می‌شود اظهار کرد: تولید محور اساسی این چرخه است و میزان تولید انرژی برق در سطح استان گیلان بیش از نیاز مصرف استان است.

وی با اشاره به اینکه گیلان از شش نیروگاه بزرگ و کوچک بهره می‌برد گفت: مجموع ظرفیت نامی تولید انرژی برق این شش نیروگاه حدود دو هزار و 818 مگاوات است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به میزان پیک‌بار غیرهمزمان استان گیلان در ایام فصل گرم سال بیان کرد: میزان پیک‌بار غیرهمزمان استان گیلان در 19 مرداد سال جاری حدود یک هزار و 720 مگاوات بود این یعنی میزان تولید انرژی برق بیش از حداکثر مصرف استان گیلان است.

بلبل آبادی با بیان اینکه در ایام پاییز و‌ زمستان امسال میزان مصرف استان به مقدار حدود 700 تا 800 ‌مگاوات در نوسان محدود شد افزود: مازاد انرژی تولیدی گیلان به استان‌های هم‌جوار مازندران، تهران، زنجان و‌ آذربایجان ترانزیت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امکان تبادل انرژی با کشور جمهوری آذربایجان از طریق یک خط ارتباطی 230 کیلو‌وات فراهم است تصریح کرد: در صورت اعلام نیاز کشور آذربایجان و ضرورت، امکان تبادل نیز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: با توجه به اینکه سوخت‌های فسیلی از نظر آلودگی‌های زیست‌محیطی، مشکلاتی را برای سامانه‌های آب‌وهوایی ایجاد می‌کنند، بنابراین رویکرد اساسی شرکت برق منطقه‌ای گیلان به‌کارگیری از نیروگاه‌های سوخت‌های فسیلی نیست.

 بلبل آبادی با بیان اینکه رویکرد شرکت برق منطقه‌ای گیلان در سال‌های اخیر به‌کارگیری از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر مانند انرژی بادی و خورشیدی است اظهار کرد: در ارتباط با افزایش ضریب اطمینان و پایداری شبکه انتقال و‌ فوق توزیع، اصولاً صحبت از سطوح ولتاژی 63 کیلوولت، 132 ‌کیلوولت، 230 و 400 کیلوولت است.

وی با اشاره به اینکه حیطه مأموریت کاری شرکت برق منطقه‌ای گیلان از سطوح ولتاژی 20 کیلو‌ولت به بالا است افزود: مسئولیت بررسی و تأمین انرژی برق استان در سطوح ولتاژی 20 کیلوولت به پایین را شرکت توزیع نیروی برق استان برعهده‌ دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه در بخش شبکه انتقال و فوق توزیع در سال‌های اخیر چند ‌محور اصلی و اساسی مدنظر قرار گرفت تصریح کرد: محور اول پرداختن به رویکرد ‌افزایش بهره‌وری نیروی انسانی مجموعه است زیرا بزرگ‌ترین سرمایه هر مجموعه، شرکت و سازمان نیروی انسانی است.

بلبل آبادی با اشاره به اینکه افزایش بهره‌وری کارکنان جزء برنامه‌های شرکت است بیان کرد: در حقیقت‌ یکی از رویکردهای اساسی شرکت برق منطقه‌ای گیلان بحث مدیریت مصرف است زیرا مدیریت مصرف یکی از نیازهای اقتصاد ملی کشور و همچنین اقتصاد‌ استان گیلان و خانواده‌ها است.

وی با اشاره به اینکه افزایش ضریب اطمینان یک سری از پروژه‌ها برای شبکه انتقال و فوق توزیع در دست اقدام است گفت: یک‌بخشی از این پروژه‌ها از اوایل سال‌۹۵ با بار مالی بیش از 120 میلیارد تومان کلید خورد و در سال گذشته حدود 150 مگا ولت‌آمپر به ظرفیت نامی و بخش فوق توزیع و نیز 31.5 کیلومتر مدار به تولید خطوط فوق توزیع استان اضافه شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان افزود: در سال جاری نیز در ایام هفته دولت 150 مگا ولت‌آمپر به ظرفیت فوق توزیع اضافه شد و حدود 11 کیلومتر مدار نیز در پروژه خط کابل زمینی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و تا تابستان سال آینده نیز چهار دستگاه پست 63 و 200 کیلوولت برای منطقه گلسار رشت، سلیماندراب، شهرک صنعتی سپیدرود و شهر صومعه‌سرا مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان: رویکرد شرکت برق منطقه‌ای گیلان به‌کارگیری از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیراست
#مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان #عظیم بلبل آبادی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201309 1