کدخبر:
201353
تاریخ انتشار:
۲۸ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اشتغال زایی برای خراسانی ها در استان گیلان؟!

خزر: شنیده های غیررسمی حکایت از آن دارد که یک شرکت خراسانی در شرف تامین نیروهای حراستی مورد نیاز بانک ملی گیلان است. ادعایی که اگر درست باشد، نباید آن را به چیزی جز نادیده گرفتن جوانان گیلانی و ایجاد شغل برای خراسانی ها با استفاده از ظرفیت گیلان، تفسیر کرد!

به گزارش خزر، اشتغال، یکی از اساسی ترین نیازهایی است که خانوادهای زیادی در کشورمان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با معظلات مربوط به آن دست و پنجه نرم می کنند. اگرچه سیاست های کلان نظام و دولت بر ایجاد مشاغل جدید استوار است اما رشد روزافزون مشتاقان به کار در کنار افول برخی صنایع تولیدی به خصوص پس از وضع تحریم های ظالمانه، تا کنون مانع از چیرگی کامل بر معضل بیکاری شده است.

در استان گیلان هم اگرچه آمار، حکایت از کاهش نرخ بیکاری دارد اما هنوز هم اندک جایگاه های شغلی، طالبان فراوان دارد و به سرعت توسط جویندگان کار پر می شود. حالا هم بخش مهمی از بار ایجاد شغل در نبود کارخانه های تولیدی عریض و طویل، بر دوش شرکت های خدماتی قرار دارد.

شرکت های حراستی، از جمله بنگاه های کاری هستند که در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته اند. نیاز تعداد بالای دستگاه های دولتی و خصوصی به نیروهای نگهبانی و حراستی، بازار کار مناسبی را در اختیار این شرکت ها قرار داده است. مثلاً بانک ها یکی از مشتریان ثابت شرکت های حراستی هستند و استفاده از نیروهای حراستی برای تامین امنیت بانک ها، به امری معمول و ضروری تبدیل شده و مسئولین به منظور محدودیت ها در استخدام های دولتی، از شرکت های حراستی به این منظور استفاده می کنند.

در همین راستا، شنیده های غیررسمی حکایت از آن دارد که یک شرکت خراسانی در شرف تامین نیروهای حراستی مورد نیاز بانک ملی گیلان است. ادعایی که اگر درست باشد، نباید آن را به چیزی جز نادیده گرفتن جوانان گیلانی و ایجاد شغل برای خراسانی ها با استفاده از ظرفیت گیلان، تفسیر کرد!
اشتغال زایی برای خراسانی ها در استان گیلان؟!
#بانک ملی گیلان #شرکت حراستی در رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201353 1