کدخبر:
201377
تاریخ انتشار:
۲۹ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

گل بود به سبزه نیز آراسته شد!

شرکت توانمند بومی، قربانی سفارش پذیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی از معاون وزیر؟!+ صوت/سند

خزر: از آن جاییکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به هیچ کدام از دو سوال تحریریه خزر در خصوص انعقاد قرارداد نجومی مشاوره پرشائبه اش با یک شرکت خصوصی پاسخی نداد، تحریریه خزر، برای تنویر افکار عمومی و با انتشار صوت و اسناد، راسا به این سوالات پاسخ می دهد.

به گزارش خزر، چندی پیش بود که اسناد امضای یک قرارداد عجیب مشاوره در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خروجی سایت منتشر شد. در این قرارداد عجیب، شرکت طرف قرارداد (شرکت صدرانصر صبا) می‌بایست در قبال دریافت مبلغ ناقابل تقریبی 900 میلیون تومانی به ارائه خدمتی طولانی (از نظر عنوان البته!) و جالب بپردازد. «ارائه خدمات تخصصی مشاوره مدیریت به منظور تهیه گزارش امکان سنجی احداث مرکز آموزشی درمانی و پژوهشی 1000 تختخوابی رشت به منظور ارائه به بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا!!!»

اشتباه نکنید! این شرکت قرار نبود با تقریباً 900 میلیون تومان، بیمارستان جدیدی را احداث کند! بلکه تنها قرار بود با دریافت این مبلغ به ارائه خدمات مشاوره برای تهیه یک گزارش بپردازد. گزارشی که تازه پس از آن می بایست به بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا ارائه شود تا با جذب فاینانس عملیات احداث بیمارستان آغاز شود. عجیب‌ترین بند قرارداد هم این بود که مبلغ 130 میلیون تومان بلافاصله بعد از انعقاد قرارداد به شرکت مشاور در صورت درخواستِ شرکت!! پرداخت خواهد شد! 

در همان زمان خزرآنلاین سوالاتی را از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان طرح کرد که پاسخ به آنان می توانست نقش مهمی در تنویر افکار عمومی در خصوص این قرارداد پرشائبه ایفا کند:

1.  فرآیند انتخاب این شرکت به عنوان مشاور به چه صورت بوده است؟ آیا انتخاب بر اساس مناقصه بوده است؟ اگر بوده، اسناد آن در کدام روزنامه کثیر الانتشار به چاپ رسیده است؟

2. با جستجوی ساده‌ای در اینترنت می‌توان به اطلاعات جالبی از این شرکت مشاور دست یافت. مثلا اینکه این شرکت در مشهد به ثبت رسیده است و مرکز اصلی آن هم در مشهد است! حتی در این قرارداد که به امضای طرفین رسیده، آدرس شرکت استان تهران، خیابان شیخ بهایی قید گردیده است. آیا در گیلان هیچ شرکت بومی توانایی ارائه چنین خدمات مشاوره‌ای را به دانشگاه علوم پزشکی گیلان نداشته است؟!

از آن جاییکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به هیچ کدام از دو سوال بالا پاسخی نداد، تحریریه خزر، برای تنویر افکار عمومی و با انتشار اسنادی، راسا به این سوالات پاسخ می دهد.

1. در پاسخ به سوال اول باید گفت فرآیند انتخاب این شرکت به عنوان مشاور و انعقاد قراردادی شبیه به قرارداد ترکمانچای با وی، تعرفه این شرکت توسط معاون وزیر و سفارش پذیری رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود! یوسف زاده خودش صراحتاً این موضوع را بر زبان می آورد که این شرکت برای انعقاد قرارداد 900 میلیون تومانی توسط معاون وزیر تعرفه شده است!

 

2. آیا در گیلان هیچ شرکت بومی توانایی ارائه چنین خدمات مشاوره‌ای را به دانشگاه علوم پزشکی گیلان نداشته است؟! چرا داشته است! سند زیر حکایت از آن دارد که یک شرکت بومی با مبلغی حدود یک‌چهارم شرکت تعرفه شده توسط معاون وزیر آمادگی همه جانبه خود را برای اجرای این پروژه اعلام کرده بود. حالا اینکه چرا این شرکت گیلانی به عنوان مشاور انتخاب نشده است، باید جناب یوسف زاده و مسئول بالادستی شان به آن پاسخ دهند. 

 

 

گفتنی است قبلا هم تحریریه خزرآنلاین با انتشار اسنادی خبر از انعقاد دو قرارداد مشاوره صد میلیونی با یک شرکت و به نمایندگی یک نفر داده بود. (اینجا را بخوانید)
شرکت توانمند بومی، قربانی سفارش پذیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی از معاون وزیر؟!+ صوت/سند
# رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان #یوسف زاده چابک


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201377 1