کدخبر:
201389
تاریخ انتشار:
۳۰ بهمن ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بدهی 20 میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه به دانشگاه علوم پزشکی گیلان چرخه درمان را با مشکل روبرو کرده است

خزر: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بدهی 20 میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه به دانشگاه علوم پزشکی گیلان چرخه درمان را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش خزر، محمدتقی آشوبی امروز در گفت‌وگویی با اشاره به ماده 92 قانون برنامه پنجم و ششم توسعه مبنی بر اختصاص 10 درصد از منابع فروش حق بیمه‌های تجاری به بخش درمان اظهار کرد: طبق قانون برنامه ششم بیمه‌های تجاری باید 10 درصد از منابع حاصله از فروش بیمه را به‌حساب وزارت بهداشت و درمان واریز کنند تا بیماران تصادفی در بیمارستان‌های دولتی رایگان درمان شوند.

وی از درمان حدود 19 هزار بیمار تصادفی در مراکز درمانی گیلان در سال 96 خبر داد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی برای درمان این تعداد از بیماران حدود 26 میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب داشت که تنها شش میلیون آن با دانشگاه تسویه شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه شرکت‌های بیمه تجاری 20 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی بدهکار هستند گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای درمان بیماران تصادفی خود با مشکل روبرو است چون باید برای بیماران تصادفی لوازم و تجهیزات پزشکی خریداری کند تا زمان عمل و دوره درمانشان به تعویق نیفتد.

آشوبی از بدهی حدود یک هزار میلیارد تومانی بیمه‌های تجاری به وزارت بهداشت و درمان در کل کشور خبر داد و گفت: بدهی بالای بیمه‌ها به دانشگاه باعث شده تا چرخه معیوبی را در درمان شاهد باشیم و در سرویس‌دهی به بیماران با مشکلات عدیده مواجه شویم.

وی افزود: بیمه‌های تجاری در موقع بیمه گری پول را به‌صورت کامل از بیمه‌گذار دریافت می‌کنند درحالی‌که در پرداخت سهم وزارت بهداشت تعلل می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه شرکت‌های تجهیزات پزشکی و درمانی از فروش نسیه تجهیزات به دانشگاه ابا دارند، گفت: در حال حاضر همه شرکت‌های تجهیزاتی به‌صورت نقد به ما تجهیزات می‌فروشند و دانشگاه هم از عهده هزینه‌های سنگین درمان و خرید تجهیزات درمانده است و لازم هست هرچه سریع‌تر بیمه‌ها نسبت به معوقات خود اقدام کنند.
بدهی 20 میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه به دانشگاه علوم پزشکی گیلان چرخه درمان را با مشکل روبرو کرده است
#معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان #آشوبی #بدهی 20میلیاردی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201389 1