کدخبر:
201459
تاریخ انتشار:
۳ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در خصوص برخورد هواپیمای تهران-یاسوج با کوه ابهاماتی وجود دارد

خزر: رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون برای بررسی علت سقوط هواپیمای ATR در یاسوج گفت: به رغم دعوت از علی ربیعی وی به بهانه بیماری در کمیسیون حضور نیافت.

به گزارش خزر و به نقل از الف، محمدرضا رضایی نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سقوط هواپیمای A.T.R در سمیرم نزدیک فرودگاه یاسوج گفت: در جلسه کمیسیون عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حسین علایی مدیر عامل هواپیمایی آسمان و برخی دیگر از مسئولین حضور داشتند که توضیحاتی دادند اما تاکید کردند که برای مشخص شدن علت دقیق برخورد هواپیما به کوه منوط به پیدا شدن جعبه سیاه و بازخوانی اطلاعات موجود در آن است.

وی با بیان اینکه در خصوص برخورد این هواپیما با کوه ابهاماتی وجود دارد افزود: یکی از مسائل مربوط به این قضیه جو نامناسب و ناپایداری هوا است که علاوه بر برف و باران، هوا رعد و برق هم داشت و سوال این است که آیا در چنین شرایطی هواپیما اصلا می بایست پروازی داشته باشد یا نه.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: سوال دیگر این است که آیا مسئولین از جمله بخش عملیاتی هواپیمایی آسمان نظارتی بر پرواز هواپیما و همچنین اینکه در شرایط بد و نامناسب هوا، اجازه پرواز ندهد، داشته یا نه. رضایی همچنین به موضوع هواشناسی اشاره کرد و گفت: وقتی یک هواپیما پرواز می کند باید شرایط جوی برای خلبان توضیح داده شود که در طول مسیر وی با چه نوع هوایی مواجه می شود اما ظاهرا منطقه یاسوج و کوه دنا به دلیل تغییرات مکرر قابل پیش بینی نیستند.

وی افزود: ظاهرا هواپیما در ارتفاع 21 هزار پایی پرواز می کرد که اجازه می گیرد در ارتفاع 17 هزار پایی پرواز کند اما ظاهرا سه هزار پا ارتفاع بیشتر کاهش داده و با کوههای دنا که 14 هزار پا ارتفاع دارد، برخود کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: هنوز علت دقیق کاهش این مقدار ارتفاع مشخص نیست و فرضیه های مختلف از جمله یخ زدن هواپیما و یا از کار افتاد موتور هواپیما مطرح است.

رضایی گفت: بعد از برخورد این هواپیما با کوه اینجانب با پنچ خلبان هواپیمای A.T.R صحبت کردم و از جمله با کاپیتان میرقادری که شب قبل از حادثه با همان هواپیما پرواز داشت هم صحبت کردم.

وی افزود: کاپیتان میرقادری گفت که شب قبل از سقوط با آن هواپیما پرواز داشته که هواپیما سالم بوده و دارای نقض فنی نبود.

هواپیمای ای تی آر ۷۲ - ۶۰۰ متعلق به هواپیمایی آسمان در ساعت 8:05 صبح روز یکشنبه گذشته فرودگاه مهرآباد را به مقصد یاسوج ترک کرد اما در نزدیکی یاسوج به قله های دنا برخورد کرد. این هواپیما 66 مسافر و کادر پروازی داشت.

دیروز سه شنبه بعد از سه روز جستجو لاشه های هواپیما و برخی اجساد پیدا شده و جستجوی برای پیدا کردن همه اجساد و جعبه سیاه هواپیما ادامه دارد.
در خصوص برخورد هواپیمای تهران-یاسوج با کوه ابهاماتی وجود دارد
#هواپیما تهران یاسوج #تهران یاسوج هواپیمایی آسمان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.