کدخبر:
201459
تاریخ انتشار:
۳ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در خصوص برخورد هواپیمای تهران-یاسوج با کوه ابهاماتی وجود دارد

خزر: رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون برای بررسی علت سقوط هواپیمای ATR در یاسوج گفت: به رغم دعوت از علی ربیعی وی به بهانه بیماری در کمیسیون حضور نیافت.

به گزارش خزر و به نقل از الف، محمدرضا رضایی نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سقوط هواپیمای A.T.R در سمیرم نزدیک فرودگاه یاسوج گفت: در جلسه کمیسیون عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حسین علایی مدیر عامل هواپیمایی آسمان و برخی دیگر از مسئولین حضور داشتند که توضیحاتی دادند اما تاکید کردند که برای مشخص شدن علت دقیق برخورد هواپیما به کوه منوط به پیدا شدن جعبه سیاه و بازخوانی اطلاعات موجود در آن است.

وی با بیان اینکه در خصوص برخورد این هواپیما با کوه ابهاماتی وجود دارد افزود: یکی از مسائل مربوط به این قضیه جو نامناسب و ناپایداری هوا است که علاوه بر برف و باران، هوا رعد و برق هم داشت و سوال این است که آیا در چنین شرایطی هواپیما اصلا می بایست پروازی داشته باشد یا نه.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: سوال دیگر این است که آیا مسئولین از جمله بخش عملیاتی هواپیمایی آسمان نظارتی بر پرواز هواپیما و همچنین اینکه در شرایط بد و نامناسب هوا، اجازه پرواز ندهد، داشته یا نه. رضایی همچنین به موضوع هواشناسی اشاره کرد و گفت: وقتی یک هواپیما پرواز می کند باید شرایط جوی برای خلبان توضیح داده شود که در طول مسیر وی با چه نوع هوایی مواجه می شود اما ظاهرا منطقه یاسوج و کوه دنا به دلیل تغییرات مکرر قابل پیش بینی نیستند.

وی افزود: ظاهرا هواپیما در ارتفاع 21 هزار پایی پرواز می کرد که اجازه می گیرد در ارتفاع 17 هزار پایی پرواز کند اما ظاهرا سه هزار پا ارتفاع بیشتر کاهش داده و با کوههای دنا که 14 هزار پا ارتفاع دارد، برخود کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: هنوز علت دقیق کاهش این مقدار ارتفاع مشخص نیست و فرضیه های مختلف از جمله یخ زدن هواپیما و یا از کار افتاد موتور هواپیما مطرح است.

رضایی گفت: بعد از برخورد این هواپیما با کوه اینجانب با پنچ خلبان هواپیمای A.T.R صحبت کردم و از جمله با کاپیتان میرقادری که شب قبل از حادثه با همان هواپیما پرواز داشت هم صحبت کردم.

وی افزود: کاپیتان میرقادری گفت که شب قبل از سقوط با آن هواپیما پرواز داشته که هواپیما سالم بوده و دارای نقض فنی نبود.

هواپیمای ای تی آر ۷۲ - ۶۰۰ متعلق به هواپیمایی آسمان در ساعت 8:05 صبح روز یکشنبه گذشته فرودگاه مهرآباد را به مقصد یاسوج ترک کرد اما در نزدیکی یاسوج به قله های دنا برخورد کرد. این هواپیما 66 مسافر و کادر پروازی داشت.

دیروز سه شنبه بعد از سه روز جستجو لاشه های هواپیما و برخی اجساد پیدا شده و جستجوی برای پیدا کردن همه اجساد و جعبه سیاه هواپیما ادامه دارد.
در خصوص برخورد هواپیمای تهران-یاسوج با کوه ابهاماتی وجود دارد
#هواپیما تهران یاسوج #تهران یاسوج هواپیمایی آسمان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201459 1