کدخبر:
201656
تاریخ انتشار:
۹ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در دیدار شهردار با نمایندگان رشت چه گذشت؟ +تصاویر

خزر: مسعود نصرتی در این جلسه با بیان اینکه ما در شهرداری رشت با گرفتاری هایی روبرو هستیم که به سالهای قبل برمی گردد اظهار داشت: امروز بدهی شهرداری رشت ۷۳۰ میلیارد تومان است.

 

به گزارش خزر، مسعود نصرتی در این جلسه با بیان اینکه ما در شهرداری رشت با گرفتاری هایی روبرو هستیم که به سالهای قبل برمی گردد اظهار داشت: امروز بدهی شهرداری رشت ۷۳۰ میلیارد تومان است. ( گزارش تصویری )

وی تاکید کرد: وضعیت بودجه شهرداری رشت منطقی نیست و فشارهایی برای ما وجود دارد که باید مرتفع شود.

شهردار رشت با اشاره به املاک شهرداری تصریح کرد: املاک طبق قانون باید برای پروژه های عمرانی صرف شود و اگر شرایط شهرداری عادی بود ما به سراغ وام و فروش املاک نمی رفتیم.

گاهی درآمد ها تحقق نیافته اما هزینه ها انجام شده است

نصرتی گفت: سه کد وام، املاک و انتشار اوراق همیشه باعث متورم شدن بودجه بوده و گاها درآمد تحقق نیافته ولی هزینه های آن انجام شده است. ما قراردادهای عمرانی بسته ایم و هزینه شده است و من امروز برای شورا رسما مکاتبه کرده ام که بسیاری از این تعهدات امروز آرای دادگاه هستند.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر پرداختی به بسیاری از پیمانکاران که پای شهرداری ایستاده اند صورت نگیرد قدم از قدم نمی توانند بردارند.

وام، انتشار اوراق و اسناد خزانه سه کد خاص بودجه شهرداری رشت

شهردار رشت افزود: وام، انتشار اوراق مشارکت و اسناد خزانه برای پروژه های خاص فعالیتهایی است که همه شهرداری ها انجام می دهند ، ما به هر دنده ای بچرخیم یکسری هزینه ها مانند رفت و روب و جمع آوری زباله ها و ... را باید انجام دهیم و هزینه های جاری ما اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به برنامه های ساخت و ساز و آبادانی در منطقه ۵ گفت: اگر این کار انجام شود و پیمانکاران بزرگ زمینها را از ما به عنوان منابع تحویل بگیرند کارها پیش می رود تا زمانی که پیمانکاران کلان رشت مطمئن نبودند همراهی نمی کردند ولی به محض اینکه احساس کردند کار شروع می شود ورود کردند.

با همدلی و کمک به شهرداری، بودجه محقق خواهد شد

نصرتی تصریح کرد: طبیعتا راحت تر است بودجه ۵۰۰ میلیاردی بسته شود و کارها پیش برود اما وقتی زیر بار این بودجه با این شیوه می رویم گرفتاری و سختی هم دارد و احتیاج است که به ما کمک شود و این امر از نظر ما شدنی است. همه با هم باید همدل شوند تا کارها راه بیفتد و گرنه نمی توان ریسک کرد و باید با بودجه اندک کارها را پیش برد.

شهردار رشت افزود: ما باید کاری کنیم تا این سه کد خاص به نتیجه برسد و مقدمات آنها را فراهم کنیم. بانکها باید همراهی کنند و انتشار اوراق حمایت نمایندگان را نیاز دارد.

۲۹ میلیارد تومان هزینه شهرداری رشت در مسکن مهر پس گرفته شود

وی با اشاره به اینکه شهرداری رشت در مسکن مهر ورود کرد در حالی که هیچ شهرداری در کشور ورود نکرده است گفت: ۲۹ میلیارد تومان باید هزینه های ما پس گرفته شود و مابقی هزینه های مسکن مهر را باید خود دولت هزینه کند . ما موردی موضوعات را بررسی می کنیم و جدیدا با فشار و ارائه مستندات برخی از سازمانها و ادارات پذیرفته اند به شهرداری بدهکار هستند.

۷۵۰ پرونده شهرداری به دیوان رفته است

نصرتی با اشاره به ۷۵۰ پرونده از شهرداری در دیوان اظهار داشت: بین ۱۴ کلانشهر ما رتبه ۵ را از نظر تعداد پرونده ها داریم و زمانی که جمعیت را ورود دادند ما نفر اول شدیم.

شهردار رشت با اشاره به مشکلات اجرایی شدن تراموا افزود: اگر مشکلات حل شود کارها سریع تر انجام می شود.

وی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات مالی زباله سوز سراوان افزود: باید این مشکلات حل شود تا پیمانکار کار را شروع کند.

نمایندگان در کنار شهرداری هستند

غلامعلی جعفرزاده با بیان اینکه در ابتدا باید ردیفهای هزینه را مشخص کنید اظهار داشت: در بخش درآمدها دو موضوع کمکهای دولتی و منابع دولتی و درآمدهای داخلی در اشکال مختلف، را از هم جدا کنید.

 

نماینده های مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: مشخص شود که شهرداری رشت از ظرفیتهای قانونی به چه میزان بهره گرفته است و اجحاف های شده در حق شهرداری مشخص شود تا برای دفاع از حقوق شهرداری ما وارد عمل شویم.

وی با اشاره به بودجه شهرداری در سال ۹۵ و ۹۶ گفت: اولویت بندی پروژه ها و تعیین درصد پیشرفت پروژه ها مدنظر باشد و باید شهرداری افزایش درآمد داشته باشد.توجه شود که برای افزایش درامد ما نمایندگان مجلس کجا می توانیم به شما کمک کنیم و باید این امر از سوی شهرداری تعریف شود موضوعات مختلفی در شهرداری وجود دارد که اگر لیست شود بسیار است اما کارهایی را که از عهده نمایندگان برمی آید مشخص شود و حتما شهردار نیز برای اینکه بودجه واقعی تر شود تدابیری دارد.

جعفرزاده با تاکید بر اینکه نمایندگان در کنار شهرداری هستند تصریح کرد: مطالبات شهرداری از وزارتخانه های دولتی را به ما نمایندگان بسپارید.

از زمان شورای پنجم تازه با مشکلات شهر آشنا شدیم

جعفرزاده در ادامه با بیان اینکه تعامل حلال مشکلات است گفت: از زمان شورای پنجم تازه با مشکلات شهر آشنا شدیم در گذشته کسی مشکلات را با ما در میان نمی گذاشت تاکید کرد: با نیت خیری که شهرداری رشت دارد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی گفت: باید یک رابطه منطقی و خوب ایجاد شود اگر این مهم استمرار یابد می توانیم مشکلات را حل کنیم باید دقت شود اگر ما نمایندگان مجلس بر اطلاعات لازم اشراف نداشته باشیم چطور می توانیم کمک کنیم.

خواسته های شهرداری به صورت شفاف مطرح شود

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: تحلیل شهرداری این است که اگر امکانات محقق شود ما به نقطه مورد نظر می رسیم.

وی خاطرنشان کرد: حال سوال این است که نمایندگان مجلس چه کمکی می توانند بکنند ؟ باید از سوی شهرداری خواسته ها مشخص شود تا ما نمایندگان پیگیر آنها باشیم.

کوچکی نژاد افزود: پیمانکاران اگر مقداری از طلب خود را بگیرند آرامش می گیرند و با شهرداری همراه می شوند و در یک ماه باقی مانده از سال شهرداری به صورت اضطراری به ما بگوید چه کاری از ما برمی آید تا گره ها را رفع کنیم.

فرهام زاهد رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه در سالهای گذشته تعامل خوبی با مجمع نمایندگان برقرار نشد گفت: در بحث سرمایه گذاری و فروش املاک مشکلات بسیاری وجود دارد.

درخواست درنظر گرفتن اسناد خزانه برای پروژه های اولویت دار

مجتبی ماه پسند نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات اجرای پروژه های عمرانی اظهار داشت: برای پروژه هایی که برای شهر اولویت دارند اسناد خزانه در نظر بگیرید که وقتی کاری شروع می شود پروژه زخمی نشود. این امر در سال ۹۷ بسیار نیاز است.

 

تعهدات بسیاری از سال های قبل وجود دارد

آمنه خدابخشی نیز با اشاره به تعهدات انجام شده درسالهای ماضی اظهارداشت: ارباب رجوعان این تعهدات پشت در امور مالی شهرداری و مناطق هستند.

مدیر برنامه و بودجه شهرداری رشت افزود: شهرداری جلسات متعددی برای اولویت بندی پروژه ها داشته است تا پروژه هایی که ضرورت دارد اجرایی شوند.

پیگیری موضوع اسناد خزانه،بافت فرسوده و ردیف های تخصیص یافته از بودجه ملی برای بازآفرینی از دیگر موارد مطروحه توسط خدابخشی بود .

در این جلسه دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، جبار کوچکی نژاد رییس مجمع نمایندگان گیلان، غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، فرهام زاهد رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت، مجتبی ماه پسند مدیر مالی، آمنه خدابخشی مدیر برنامه و بودجه ، حرفت خواه مدیر اداره در آمدهای عمومی و فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور داشتند.
در دیدار شهردار با نمایندگان رشت چه گذشت؟ +تصاویر
#شهردار رشت #نصرتی #نمایندگان رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201656 1