کدخبر:
201771
تاریخ انتشار:
۱۲ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

درخشش ماتادورهای گیلانی در غفلت نهادهای مسئول!

خزر: مرگ پایان بازی است! تلف شدن قطعی یکی از دام‌های این جنگ تمام‌عیار پس از جراحات بسیار! حالا نوبت به ذبح حیوان بخت برگشته و اصطلاحاً حلال کردنش می رسد. در اختلاطی از خاک و خون، یکی از ماتادورها چنان پیروزمندانه بر سر حیوان مغلوب می نشیند که گویی خودش با وی شاخ به شاخ شده است!

بعید است تمام آنانی که خاستگاه گاوبازی را در اسپانیا جستجو می کنند، بدانند که برخی در گیلان مدت هاست کاری به مراتب بدتر و بلایی به مراتب بزرگ تر بر سر این حیوانات بی زبان می آورند. همان هایی که ید طولایی در به جان هم انداختن انواع و اقسام حیوانات بی گناه دارند. از گاو تا سگ و خروس و ...

به گزارش خزر، وَرزا جنگ یا همان گاوبازی متداول، یکی از رسوم ناپسند گذشته است که در برخی استان‌های شمالی همچون گیلان و مازندران وجود دارد. عملی که طی سالهای گذشته با ساماندهی خاصی برگزار می‌شود و بعضا مبالغ هنگفتی در شرط‌بندی‌های آن جابجا می‌شود. جنگ گلادیاتوری گاوها با تشویق و روحیه بخشی متادورها، معمولا با مرگ یکی از آنان به پایان می رسد.

تا همین جای کار، ممانعت از آن چه بر سر این حیوانات می آید، می تواند یکی از وظایف مهم سازمان حفاظت از محیط زیست گیلان تلقی شود. سازمانی که به راحتی می تواند با ارائه گزارش و گسیل ماموران خود، بساط این ناهنجاری را برای همیشه برچیند.

مرگ پایان بازی است! تلف شدن قطعی یکی از دام‌های این جنگ تمام‌عیار پس از جراحات بسیار! حالا نوبت به ذبح حیوان بخت برگشته و اصطلاحاً حلال کردنش می رسد. در اختلاطی از خاک و خون، یکی از ماتادورها چنان پیروزمندانه بر سر حیوان مغلوب می نشیند که گویی خودش با وی شاخ به شاخ شده است! حیوانی که دیگر نه خونی در تن دارد و نه جانی در بدن! البته چگونگی ذبح حیوان و نظارت بر طریقه مصرف گوشتش هم نیازمند ورود و نظارت سازمان دامپزشکی!

در کسری از ساعت، آنانی که سرنوشت شان را به دست گاو سپرده بودند، خوشبخت یا بدبخت از این قمار پرسود، راهی خانه می شوند. قماربازانی قهار که تنها دخالت عوامل انتظامی می تواند بساط قمارشان را برچیند.  

در پایان باید گفت وَرزا جنگ علیرغم آنکه تفریحی خشونت‌بار محسوب می‌گردد، هوادارانی از سنین و اقشار مختلف را به خود جلب کرده است؛ هیجان کاذبی که اثرات منفی اجتماعی بسیاری را به همراه دارد. برچیده شدن بساطش هم، بی تردید نیازمند ورود نهادهای مختلف نظارتی، سلامت و محیط زیستی است.
درخشش ماتادورهای گیلانی در غفلت نهادهای مسئول!
#ماتادورهای گیلانی #ورزاجنگ


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
ج
سلام. من کار اين آقايون رو تاييد نميکنم. ولي وقتي اطلاعات درستي نسبت به اين ماجرا نداريد نبايد غلط انتشار بديد. هيچکدوم از گاوها نميميرند. فقط زخمي ميشن. به ندرت شايد يک به هزار باشه يکيشون بميره. نهاد هاي مسئول هم غافل نيستند و خبر دارن و گاهي هم برخورد ميکنن
يکشنبه، 13 اسفند 139610:12:41
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201771 1