کدخبر:
201793
تاریخ انتشار:
۱۳ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رئیس‌کل بازرسی گیلان:

تعدادی از دستگاه‌ها از عدم شفافیت سود می‌برند

خزر: رئیس‌کل بازرسی گیلان گفت: تعدادی از دستگاه‌ها از عدم شفافیت سود می‌برند و دوست ندارند که دستگاه‌های نظارتی و مردم بر اطلاعات دسترسی داشته باشند که تعداد این دستگاه‌ها کم است.

به گزارش خزر و به نقل از فارس، سیف‌الله مسرور صبح امروز در همایش توجیهی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در سالن اجتماعات بانک ملی رشت با بیان اینکه برای برخورد و جلوگیری از فساد مالی باید شفافیت در صدر کارها قرار گیرد اظهار کرد: هیچ‌گونه هراسی برای استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) نباید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در سال 1396 حدود یک هزار و 271 معامله در مناقصات و مزایدات گیلان صورت گرفته است گفت: تمامی این معاملات کلان با نظارت سازمان بازرسی صورت گرفته و استان گیلان از استان‌های شفاف در معاملات است.

رئیس‌کل بازرسی گیلان با اشاره به اینکه کلیه مناقصات باید به‌صورت الکترونیکی به اطلاع همگان برسد افزود: سامانه ستاد اکنون یکی از شاخص‌های ارزیابی مدیران است و این مصوبه هیئت‌وزیران و قانونی است.

مسرور با اذعان به اینکه دستورالعمل سامانه ستاد در سال 1390 ابلاغ شد بیان کرد: این دستورالعمل تا سال 1394 به فراموشی سپرده‌شده بود و با ورود سازمان بازرسی در سال 1395 در اردیبهشت‌ماه امسال این دستورالعمل دوباره ابلاغ شد تا دستگاه‌های نظارتی به‌صورت آنلاین ناظر معاملات ادارات باشند.

وی با بیان اینکه مشکلات اجرایی ریشه فرهنگی دارد و متفاوت است گفت: وحشت استفاده از سامانه‌های الکترونیکی در بین مسئولان وجود دارد و این ترس باید برداشته شود.

رئیس‌کل بازرسی گیلان با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت باید مشکلات ساختاری را رفع کند افزود: تعدادی از دستگاه‌ها از عدم شفافیت سود می‌برند و دوست ندارند که دستگاه‌های نظارتی و مردم بر اطلاعات دسترسی داشته باشند که تعداد این دستگاه‌ها کم است.

مسرور با بیان اینکه مسئولان و مدیران نباید از استفاده از سامانه‌ها اجتناب می‌کنند گفت: مسئولان نباید از سامانه ستاد دوری کنند زیرا کوتاه آمدن، چراغ سبز نشان دادن به فساد مالی است.

رئیس‌کل بازرسی گیلان با تأکید بر اینکه مسئولان و مدیران ادارات باید از این سامانه استفاده کنند بیان کرد: اگر از این سامانه به‌خوبی استفاده شود می‌تواند از افتخارات دولت شود و مدیران باید از این سامانه استفاده کنند تا شائبه فساد در دستگاه‌های دولتی کاهش پیدا کند.
تعدادی از دستگاه‌ها از عدم شفافیت سود می‌برند
#رئیس‌کل بازرسی گیلان #سیف الله مسرور


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201793 1