کدخبر:
201833
تاریخ انتشار:
۱۴ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در صحن علنی شورای شهر رشت مطرح شد:

نسل مدیران زن در شهرداری در حال انقراض است!

خزر: محمدحسن علیپور به عنوان ناطق دوم شورا گفت: آقای شهردار! بنده از ابتدا گفتم که در عزل و نصب ها دخالتی نخواهم داشت اما اگر روند کنون به همین صورت ادامه یابد، بنده اولین کسی خواهم بود که شما را استیضاح خواهیم کرد.

به گزارش خزر، سی و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت در عمارت مرکزی شورا با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری بین المللی شورا برادر ساعد اصلانی، پخش سرود ملی و دعای فرج آغاز شد.

17:28 در این جلسه حامد عبدالهی غایب است.

17:32 فاطمه شیرزاد با گرامی داشت روز احسان و نیکوکاری و همچنین روز درختکاری، به عنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده را قرائت نمود.

17:35 امیرحسین علوی به عنوان ریاست جلسه فرازی از حکمت های نهج البلاغه را قرائت کرد.

17:37 حامد عبدالهی وارد صحن علنی شورا شد.

17:38 علوی با بیان اینکه مراسم پاسداشت روز درختکاری در مسکن مهر رشت صبح فردا از ساعت 8 صبح آغاز خواهد شد، از شهروندان خواست در این مراسم حضور یابند. همچنین علوی سالروز ولادت دخت نبی مکرم اسلام را گرامی داشت و گفت: به همین مناسبت امروز از مادران شهدای مدافع حرم تجلیل به عمل خواهد آمد.

علوی اضافه کرد: بنده فکر نکنم عضوی از اعضای شورا در برخی موارد دخالت مستقیم داشته است. اما از شهردار محترم رشت این درخواست را دارم که از معیارهای خود عدول نکرده باشد. امیدوارم شهردار به سمتی نرود که شائبه دخالت ایجاد شود.

17:46 رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت، به عنوان ناطق اول شورا گفت: بیش از صد ساعت کار کارشناسی بر روی بودجه پیشنهادی انجام گرفته است. امید ما بر این است که سال 97 برای ما خوب باشد اما قطعاً سال آسانی نخواهد بود. مطالبه گری و مشکلات بسیاری وجود دارد و مردم نیز در این خصوص حق دارند.

وی ادامه داد: اتحادی که در روزهای انتخاب شهردار وجود داشته می بایست اکنون نیز وجود داشته باشد. اما امروز به نظر می رسد اکنون شهردار علاقمند به اتحاد نیست و بدنبال کار سیاسی است. امید بنده بر این است که کار به جایی نرود که بین اعضای شورا انشقاق ایجاد شود. آنچه که در شورای چهارم وجود داشت دو قطبی بودن شورا بوده است و به شهردار محترم نیز توصیه میکنم که بر اساس قوانین و اساسنامه های سازمان ها کارها را پیش ببرند زیرا در حال حاضر شائبه معامله و دخالت به وجود آمده است.

رسولی تاکید کرد: در حال حاضر نسل مدیران زن در شهرداری در حال انقراض است! بنده از سرکار خانم تجددی تشکر ویژه دارم. ایشان به طرز نامناسبی کنار گذاشته شدند و قطعاً پیشنهاد میکنم که تصمیمات را روزانه بگیرند، نه شبانه!

17:54 محمدحسن علیپور به عنوان ناطق دوم شورا گفت: آقای شهردار! بنده از ابتدا گفتم که در عزل و نصب ها دخالتی نخواهم داشت اما اگر روند کنونی به همین صورت ادامه یابد، بنده اولین کسی خواهم بود که شما را استیضاح خواهیم کرد. شهردار نباید نسنجیده عمل کند و نظر تمام اعضای شورا را در نظر بگیرد نه یک عضو شورا را!

17:59 صحن شورا وارد دستور جلسه شد و اولین طرح، پیشنهاد تهاتر با فروشگاه رفاه در صحن شورا مطرح شد.

18:06 افزایش نرخ بلیط برخی از وسایل بازی شهرشادی رشت مورد بررسی شورا قرار گرفت که با رای اعضای شورا تصویب شد.

18:07 کمک 30 میلیون ریالی به کوچکترین مخترع گیلانی توسط اعضای شورا به تصویب رسید.

18:10 وضعیت جایگاه های سی ان جی شهر رشت مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت.

18:11 اسماعیل حاجی پور با اشاره به وضعیت قانونی این قرارداد گفت: پیشنهاد بنده ادامه وضع موجود است اما با نظارت بسیار بیشتر. زیرا می بایست به نکات حقوقی تعیین تکلیف این جایگاه ها توجه داشته باشیم.

18:23 پیشنهاد ادامه همکاری با جایگاه های سی ان جی تا پایان قرارداد با رای اعضای شورا تصویب شد.

18:25 طرح تعیین تکلیف پروژه تجاری - مسکونی و اداری گلسار را که قدرالسهم شهرداری از آن 42درصد است مورد بررسی قرار گرفت.

18:26 حامد عبدالهی به عنوان نماینده شورا در این پروژه گفت: پرونده تحویل سازمان بازرسی قرار گرفته است.

18:27 احمد رمضانپور با بیان اینکه نباید مواردی که شهرداری در آن ذی نفع است به جای دیگری ارجاع داده شود، گفت: در شرایط فعلی می بایست کار پس از دریافت پاسخ سازمان بازرسی انجام شود.

18:29 با رای اعضای شورا ادامه بررسی طرح به پس از اخذ جواب سازمان بازرسی موکول شد.

18:31 رد طرح تبدیل خانه حاج میرزا خلیل رفیع به خانه مشروطه در رشت مورد اعتراض اعضای شورای شهر رشت قرار گرفت.

18:48 برای برگزاری مراسم تجلیل از مادران و همسران شهدای مدافع، مادران و همسران شهدا به همراه جمعی از مدیران بنیاد شهید استان و مدیرکل بنیاد شهید وارد صحن علنی شورا شدند.

18:49 امیر نام‌آور مجری صداوسیما به عنوان مجری مراسم تجلیل مدیریت جلسه را برعهده گرفت.

19:22 عبدالله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید استان گیلان در این مراسم، گفت: از اعضای شورای شهر رشت برای برگزاری این جلسه تقدیر قدردانی مینمایم. قطعاً نمی توان نقش مادران و همسران شهدا را فراموش کرد. چه مادران و همسرانی که در دفاع مقدس دوشادوش شهدا ایستادند و چه اکنون مادران و همسرانی که در عرصه دفاع از حریم آل الله فرزندان و همسران خود را تا پای شهادت همراهی کردند. اینها اسوه صبر و مقاومت هستند.

19:37 پس از سخنان پاکاری ویدئویی به همین مناسبت در صحن شورا پخش شد که برخی از اعضای شورا و مادران و همسران شهدا را منقلب نمود. در ادامه مراسم با اهدای لوح های تقدیر از همسران و مادران شهدای مدافع حرم شهر رشت قدردانی شد.

19:44 محمدحسن عاقل‌منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در ادامه برنامه شعری را خطاب به مادران شهدا قرائت نمود.

19:46 همسر شهید مدافع حرم شهید یعقوبی پس از مراسم تقدیر پشت تریبون حاضر شد و گفت: ما در مقام اصول اعتقادی همسو هستیم و مشکلی نداریم اما مسئله بعدی که ایجاد دارد مسئله جهاد است. اگر بدانیم که چگونه زندگی کنیم چگونه مُردن را خواهیم یافت. شرایط مادر یا همسر شهید بودن بسیار متفاوت است. هیچکس نمی تواند بگوید مادران و همسران و فرزندان شهدا را درک میکند. عده زیادی برای دفاع رفتند اما قرعه به نام این شهدا افتاده است.

وی ادامه داد: در بسیاری از محافل تجلیل از شهدا تشریفات بسیار زیاد است. در طی این دو سال افراد زیادی آمدند اما تشریفات بسیار زیاد است. آیا عزیزی که به این شکل رفته است تغییری را در جامعه ایجاد کرده است؟ اگر میخواهیم تنها نقش بازی کنیم تا در بازی بمانیم به مقصود نخواهیم رسید.

20:03 محمدحسن علیپور در ادامه جلسه گفت: من قرار بود به سوریه بروم و مدافع حرم بشوم اما شبی حضرت زهرا (س) به خواب بنده آمد و گفت آقای علیپور در همین جا باش و خدمت کن. ما امروز برای شهدا چه کرده ایم؟!

20:05 با اعلام ریاست شورا ختم جلسه اعلام شد.
نسل مدیران زن در شهرداری در حال انقراض است!
#شورای شهر رشت #جلسه علنی شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
شهرداریچی
خدا را شکر....
چهارشنبه، 16 اسفند 139615:52:48
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201833 1