کدخبر:
201863
تاریخ انتشار:
۱۵ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در نشست خبری رئیس سازمان صداوسیما گیلان مطرح شد:

صداوسیما موظف به برطرف کردن مشکلات مردم نیست! + گزارش تصویری

خزر: ۳۰۰ ایستگاه ماهواره‌ای در مناطق ییلاقی و کوهستاتی امواج را به صورت آنالوگ ارسال می‌کردند که در راستای بهبود کیفیت برنامه‌های صدا و سیمای مرکز گیلان از این تعداد ۲۰۰ ایستگاه با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان تبدیل به دیجیتال شد.

به گزارش خزر، مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در نشست خبری که پیش ظهر امروز سه شنبه برگزار شده بود، ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: امسال به مناسب میلاد با سعادت بانوی دو عالم مراسم افتتاح چندین پروژه صدا و سیمای مرکز گیلان را پیش رو خواهیم داشت. (گزارش تصویری)

حسن ظهیری با بیان اینکه مهمترین پروژه صدا و سیمای مرکز افتتاح ساختمان جدید تولید و پخش است، افزود: این ساختمان دارای ۷ استودیو و با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان و در مساحت ۹ هزار مترمربع روز جمعه با حضور رئیس سازمان صدا و سیمای کشور افتتاح خواهد شد.

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_1_.jpg (1280×853)

ظهیری افزود: از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در روز ۱۸ اسفند استودیو ویژه با زیربنای هزار مترمربع که ۵۰۰ متر مساحت مفید و با اعتبار ۸ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که این استودیو در کشور شاخص بوده است و از آن در تولید پروژه‌های VFX استفاده خواهد شد.

وی در مورد دیجیتال کردن ایستگاه های مناطق ییلاقی نیز اظهار کرد: ۳۰۰ ایستگاه ماهواره‌ای در مناطق ییلاقی و کوهستاتی امواج را به صورت آنالوگ ارسال می‌کردند که در راستای بهبود کیفیت برنامه‌های صدا و سیمای مرکز گیلان از این تعداد ۲۰۰ ایستگاه با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان تبدیل به دیجیتال شد.

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_2_.jpg (1280×853)

ساخت سریال “گنج راه شیری” و “مادرسوجان”

ظهیری با اشاره به این مطلب که گیلان با داشتن هنرمندان توانا می تواند قطب فیلم و سریال کشور معرفی شود، یادآور شد: مراحل آغاز فیلمبرداری سریال “گنج راه شیری” با موضوع زندگینامه “کوشیار گیلانی” روز جمعه ۱۸ اسفند ماه آغاز شده و در نیمه دوم سال ۹۷ از شبکه‌های سراسری و استانی پخش خواهد شد که مخاطبان اصلی این سریال نوجوانان خواهند بود.
وی درباره اهداف ساخت این سریال گفت: این سریال به معرفی مشاهیر گیلان، آداب و رسوم مردم گیلان و پوشش و خوراک گیلان خواهد پرداخت.

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_3_.jpg (1280×853)

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با تشکر از دکتر نوبخت در تامین بخشی از اعتبار سریال “گنج راه شیری” گفت: این سریال با اعتبار ۴ میلیارد تومان ساخته خواهد شد که ۳۰ درصد از منابع ساخت این سریال استانی و ۷۰ درصد آن ملی است.

وی ادامه داد: سریال ۳۰۰ قسمتی مادرسوجان که در ۶ بخش ۵۰ قسمتی که با موضوع قبل از انقلاب تا زمان کنونی ساخته خواهد شد.

ظهیری اعتبار این سریال را ۱۸ میلیارد اعلام کرد و گفت: این سریال یکی از پروژ‌های صدا و سیمای گیلان است که به مفاهیم فرهنگی و اجتماعی گیلان می‌پردازد.

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_4_.jpg (1280×853)

معرفی پر بیننده‌ترین و پر شنونده‌ترین برنامه‌ها

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اعلام اینکه در مجموع ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای اجرای پروژه‌های فنی هزینه شده است، عنوان داشت: براساس نظرسنجی‌های انجام شده، صدا و سیمای مرکز گیلان دارای ۲۶ درصد شنونده و ۷۶ درصد بیننده گیلانی است.

وی در ادامه به معرفی پر بیننده‌ترین و پر شنونده‌ترین برنامه‌های این سازمان اشاره کرد و افزود: برنامه “گیلانه” و “شهرما” پرشنونده‌ترین و برنامه‌های “خانه پدری” و “جنگ شبانه” پربیننده‌ترین برنامه‌های صدا و سیمای مرکز گیلان هستند.

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_5_.jpg (1280×853)

ظهیری اعتماد مردم به اخبار صدای مرکز گیلان را ۷۲ درصد و اخبار سیمای مرکز گیلان را ۷۳ درصد اعلام کرد و گفت: براساس نظرسنجی انجام شده از مردم، صدای و سیمای مرکز گیلان ۶۸ درصد نسبتاً موفق، ۲۴ درصد نسبتاً ناموفق، ۴ درصد ناموفق و ۴ درصد کاملاً موفق بوده است.

وی با اشاره به آمار استقبال مردم از برنامه‌های واحد صدای سازمان صدا و سیما عنوان داشت: میزان شنوندگان رادیو پیام ۲۸ درصد، رایو گیلان ۲۴ درصد، رادیو ایران ۱۸ درصد، رادیو ورزش و رادیو جوان ۱۴ درصد است.

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_6_.jpg (1280×853)

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان تله فیلم‌های “ریشه‌ها” و “قهرمان” را تولیدات فاخر این مرکز در حوزه دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: تله فیلم “قهرمان” در سالروز شهادت شهید “حسین املاکی” از شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.

وی با بیان اینکه ساعات پر بیننده صدا و سیمای مرکز گیلان ساعات ۹ تا ۱۱ شب است، افزود: طی این ساعت نمایش برنامه‌های مفرح را در دستور کار دارد.

ظهیری با اشاره به تولیدات صدا وسیمای مرکز گیلان به مناسبت ایام نوروز خاطرنشان کرد: ویژه برنامه ۴ ساعته “بوی بهار” در لحظات سال تحویل و برنامه‌های “تی‌تی‌ناز” و “ترنم بهار” در طول ایام نوروز برای مردم پخش می‌شود.

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_8_.jpg (1280×853)

صداوسیما موظف به برطرف کردن مشکلات مردم نیست

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان، خود اشتغالی، افزایش امید در جامعه، معرفی کارآفرینان، معرفی اقتصادهای جدید دنیا، شیوه و سبک زندگی ایرانی و اسلامی، ترویج رفتارهای صحیح را از محورهای سازندگان برنامه‌ها دانست و افزود: اینکه صداو سیما فقط می تواند به بیان مشکل و مسئله در جامعه بپردازد و برطرف کننده آنها دستگاه‌های مربوطه هستند و صداوسیما موظف به برطرف کردن آنها نیست.

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_9_.jpg (1280×853)

وی در مورد سریال‌های در حال پخش سازمان نیز اظهار کرد: بسیاری از این سریال‌ها با اسپانسرها ساخته میشود و سازمان هیچ تعهدی در ساخت آنها ندارد.

مدیر کل صداو سیمای مرکز گیلان به اعتبارات این سازمان در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: اعتبارات این سازمان در دو بخش تملک و دارایی اعتبارات جاری است که در بخش جاری حقوق و دستمزد ۳۲ میلیارد در سال ۹۶ بوده است و در بخش تملک و دارایی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان که این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته کمتر است.

 

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_10_.jpg (1280×853)

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_11_.jpg (1280×853)

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_13_.jpg (1280×853)

کنفرانس_خبري_مديرکل_صدا_و_سيما_مرکز_گيلان_12_.jpg (1280×853)

 
صداوسیما موظف به برطرف کردن مشکلات مردم نیست! + گزارش تصویری
#حسن ظهیری #صداوسیما گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201863 1