کدخبر:
201917
تاریخ انتشار:
۱۶ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نوسازی صد در صدی ناوگان پشتیبانی جمعیت هلال احمر گیلان

خزر: برای تقویت ناوگان امدادی و عملیاتی امداد و نجات استان گیلان نیز خریداری و اختصاص 10 دستگاه خودروی کمکدار از منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار گرفته که 2 دستگاه خودروی کمکدار از محل کمکهای اعتباری ستادخریداری شده است و 8 دستگاه دیگر نیز درآینده نزدیک با حضور جناب آقای دکتر پیوندی، ریاست محترم جمعیت هلال احمر کشور و دستور مساعد ایشان، تامین اعتبار وخریداری خواهد شد.

به گزارش خزر و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در مورد نحوه نوسازی ناوگان پشتیبانی جمعیت هلال احمر گیلان گفت: تجهیزات و لجستیک دو رکن اصلی وعامل عمده برای پاسخگویی به حوادث و سوانح به حساب می آیند. نتایج برآوردی که در تیر ماه سال 1395 از وضعیت موجود ناوگان پشتیبانی هلال احمر استان گیلان بدست آمد: فرسودگی و از رده خارج بودن 85 درصد ناوگان لجستیکی استان گیلان بود. در بحث ناوگان امدادی-عملیاتی نیز تنها 50 درصد از توان استان، اثر بخش و فعال بود و در شعب، عملا خودرو ی پشتیبانی وجود خارجی نداشت؛ و تنها 15 درصد از ناوگان پشتیبانی، عملیات امداد و نجات فعال بود که با حداقل استاندارهای عملیاتی فاصله زیادی داشت

وی با اشاره به اینکه: استفاده از خودروهای امدادی در امور جاری و غیر عملیاتی جمعیت، موجب فشار و استهلاک زودرس می شد تصریح کرد: با دستور ریاست وقت جمعیت و مساعدت دبیر کل وقت هلال احمر کشور و مصوبه شورای معاونین مرکز، در یک برنامه فوری، مجوز فروش و تبدیل به احسنت 98 دستگاه از خودروهای فرسوده واز رده خارج، دریافت شد که پس از انجام تشریفات قانونی و اداری، از محل فروش این خودروها و کمک اعتباری که توسط مرکز انجام گرفت 10 دستگاه خودروی پشتیبانی عملیات امداد و نجات خریداری و در بین شعب تابعه توزیع گردید. 10 دستگاه دیگر از همین نوع خودرو نیز خریداری شده و در دهه سوم اسفند ماه سال جاری، در بین کلیه شعب، حوزه ترابری امداد ونجات، ستاد جمعیت هلال احمرگیلان توزیع و قبل از شروع طرح ملی نوروزی سال 97 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطر نشان کرد: با این اقدام 100 درصد ناوگان پشتیبانی هلال احمر گیلان نوسازی شده است.

 ولی پور در پایان گفت: برای تقویت ناوگان امدادی و عملیاتی امداد و نجات استان گیلان نیز خریداری و اختصاص 10 دستگاه خودروی کمکدار از منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار گرفته که 2 دستگاه خودروی کمکدار از محل کمکهای اعتباری ستادخریداری شده است و 8 دستگاه دیگر نیز درآینده نزدیک با حضور جناب آقای دکتر پیوندی، ریاست محترم جمعیت هلال احمر کشور و دستور مساعد ایشان، تامین اعتبار وخریداری خواهد شد.
نوسازی صد در صدی ناوگان پشتیبانی جمعیت هلال احمر گیلان
#مهدی ولی پور #هلال احمر گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
201917 1