کدخبر:
202037
تاریخ انتشار:
۱۹ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به بهانه درگذشت پروفسور خدادوست / مثل يک برنده المپيک!

خزر: در آمريکا همکارانم به من مي گويند تو که اينجا حق ويزيت 250 دلاري داري، چرا سالي 2 بار به کشورت بر مي‌گردي و آنجا طبابت مي کني؟! من به آنها پاسخ مي دهم که محتاج پول نيستم، اما به مردم وطن و شهرم احتياج دارم.

"در آمريکا همکارانم به من مي گويند تو که اينجا حق ويزيت 250 دلاري داري، چرا سالي 2 بار به کشورت بر مي‌گردي و آنجا طبابت مي کني؟! من به آنها پاسخ مي دهم که محتاج پول نيستم، اما به مردم وطن و شهرم احتياج دارم."

پروفسور علی اصغر خدادوست ساعت چهار بامداد امروز 19 اسفند به علت ایست قلبی در یکی از بیمارستان‌های کلمبیا درگذشت. از تبحر و مهارتش نمی گویم و از سجایای اخلاقی اش نمی نویسم که جمله بالا، به خوبی هم موید اخلاقش است و بیانگر اخلاصش.

از خدادوست اما می نویسم بی قید و بند تازگی و کوتاه نویسی و تقدم و ... می نویسم چون؛

- به رسانه های دوزاری پول میلیونی نداد تا وی را بهترین لقب کنند!

- بیمارستان ساخت برای نجات جان مردم نه برای ریاست خودش بر آن!

- خود را برتر و بهتر لقب نکرد و "ترین" ها را به مشتاقانش بخشید!

- با هزینه کرد هنگفت نهادهای خصوصی راه نینداخت تا همان نهادها وی را به عنوان برترین خطاب کنند!

- در سیاست دخالتی نداشت و به دنبال انتصاب کاسه لیسان خود در پست های کشوری و استانی نبود!

- از آن طرف دنیا چشمش به دنبال مناقصه و ترک تشریفات نبود و سعی نمی کرد به بهانه یک مناقصه، یکی از نوچه های ناکارامد خود را بر سر کار بیاورد!

پروفسور خدادوست به معنای واقعی کلمه "پروفسور" بود. بدون شهوت شهرت و بی نیاز از هوس قدرت. بسیاری حتی تا پیش از مرگش، او را نمی شناختند و البته خدادوست نیازی هم به شناخته شدن نداشت! استاد هيچ گاه ايران و ايراني را از ياد نبرد و در هر فرصتي دينش را به اين مرز و بوم و مردم شريفش، ادا کرد. درگذشت خدادوست در واپسین روزهای سال 96، تداعی گر مرگ نابه هنگام مریم میرزاخانی، نابغه ریاضی دان ایرانی در تیرماه امسال بود که او هم بی نیاز از شهوت شهرت، پس از مرگش در نزد بسیاری از ایرانی ها به معروفیت رسید!

"اما در نهايت آن‌چه كه برايم مهم است، اين است كه رئيس بخش چشم پزشكي دانشگاه ‌هاپكينز كه بهترين چشم پزشك‌هاي دنيا از زير دستش بيرون آمده اند، در اولين صفحه خاطراتش، كه از طرف آكادمي چشم پزشكي آمريكا منتشر شده، نوشته است «علي اصغر خدادوست بهترين رزيدنتي است كه در تمامي عمرم تربيت كرده‌ام». يك زماني هم رئيس بخش چشم پزشكي دانشگاه «ييل» در مجله‌اي نوشته بود كه «دكتر خدادوست بهترين جراح پيوند قرنيه در دنياست.» اين جور وقت‌ها من به عنوان يك ايراني، درست همان احساسي را دارم كه برنده يك مسابقة المپيك بالاي سكوي افتخار مي‌ايستد و سرود ملي كشورش را مي‌شنود و پرچم كشورش به اهتراز درمي‌آيد و حضار هم واقعاً آن افتخار را نه متعلق به خودشان، بلكه متعلق به مملكت و تمامي هموطنان‌شان مي‌دانند."

بدرود قهرمان!
به بهانه درگذشت پروفسور خدادوست / مثل يک برنده المپيک!
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
202037 1