کدخبر:
212117
تاریخ انتشار:
۲۲ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

واکنش مدیرکل جهاد کشاورزی به اظهارات نماینده رشت؛ فقط حرف چاره کار نیست/ با استناد به آمار ادعا کنند!

خزر: شعبان نژاد با بیان اینکه تنها با حرف زدن، بهبودی حاصل نمی شود و اتفاقی نمی افتد، گفت: حرف باید با دلیل و آمار باشد، برنامه های جهاد کشاورزی در جهت توسعه کشت برنج و کاهش هزینه برای تولید کننده ،در نتیجه این افزایش تولید است.

به گزارش خزر، حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از جمله نمایندگانی است که از ابتدای ورود به مجلس، همواره شعار حمایت از قشر زحمتکش کشاورزان را سر داده است. وی که با کلیدواژه #کشاورز_زاده ام پا به مجلس شورای اسلامی نهاد، در برهه های زمانی مختلف در نقد وزارت جهاد کشاورزی اظهارات تندی را بر زبان راند. وعده استیضاح یک هفته ای وزیر یکی از همان دست اظهارات است که البته با گذشت چند ماه هنوز هم محقق نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جدیدترین اظهارات خود با بیان اینکه جهاد کشاورزی در مسیر مقابل رسیدن به خودکفایی برنج حرکت می‌کند، ادعا کرده است که دست‌هایی کشاورزی را به‌ سمت نابودی سوق می‌دهند! اگرچه این اظهارات حسنی واکنش مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان را در پی داشته است اما باید از حسنی پرسید تا کنون جز صحبت از وجود مافیای واردات برنج و انتقاد نسبت به وضعیت فعلی وزارت جهاد کشاورزی، در عمل در راستای حمایت از کشاورزان چه قدمی برداشته است؟

مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان در واکنش به این اظهارات به خبرنگار خزرآنلاین می گوید: ماموریت جهاد کشاورزی توسعه بخش کشاورزی است نه ممانعت از آن!

شعبان نژاد با بیان اینکه تنها با حرف زدن، بهبودی حاصل نمی شود و اتفاقی نمی افتد، می افزاید: حرف باید با دلیل و آمار باشد، برنامه های جهاد کشاورزی در جهت توسعه کشت برنج و کاهش هزینه برای تولید کننده در نتیجه این افزایش تولید است.

آمار و ارقام چه می گویند؟!

کشت مستقیم برنج در استان خوزستان به عنوان پایلوت طرح کشت برنج با آب کم، کشت ارگانیک محصول برنج، توسعه کشت برنج هوازي در شرايط بحران کمبود چند نمونه از روش های جدیدی است که با سرمایه گذاری مادی و معنوی جهاد کشاورزی در جهت تامین نیاز داخلی برنج در حال اجرا بوده و عملاً با اظهارات حسنی مبنی بر سنگ اندازی جهاد کشاورزی در راه خودکفایی برنج در تضاد است.

در پایان باید گفت هیچ کس منکر وجود مافیای برنج نیست و بعضا حتی اخباری از گسترش دامنه این مافیا تا برخی مقامات بلندپایه دولتی هم شنیده می شود. با این حال بهتر است به جای وعده و وعید و افشاگری در خصوص وجود این مافیا که دیگر وجودش بر همگان محرز و مشخص است، سعی در برخورد عملی با آن شود که منافع کشاورزان مظلوم از طریق برخورد با این مافیا تامین خواهد شد نه افشاگری در خصوص وجود آن!
واکنش مدیرکل جهاد کشاورزی به اظهارات نماینده رشت؛ فقط حرف چاره کار نیست/ با استناد به آمار ادعا کنند!
#علیرضا شعبان نژاد #علیرضا حسنی نماینده رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
212117 1