کدخبر:
212259
تاریخ انتشار:
۲۶ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بلایی که کریمی بر سر سپیدرود آورد!

خزر: کریمی اگرچه در مناظره با ساکت، از خود اسطوره ای ساخت که در تقابل با کیروش، دست به افشای مفاسد فوتبال زده است اما حقیقت قضیه اینست که حتی اگر اظهارات کریمی درست هم بوده باشد، باز هم سپیدرود، در این تقابل کریمی - تاج، قربانی اصلی بوده است. اگرچه کریمی به لطف قضاوت مردمی که مدت هاست تشنه شفافیت و بدبین به مدیران فوتبالی و غیرفوتبالی اند، برنده مناظره لقب گرفت اما کمتر کسی به این نکته توجه کرد که تلاش فدراسیون برای تنبیه کریمی، نتیجه ای جز تضعیف سپیدرود در پی نخواهد داشت. محرومیت یک جلسه ای کریمی از هدایت سپیدرود را می توان نمونه واضحی از این موضوع دانست. کریمی محروم شد اما سپیدرود بود که یک بازی بدون مربی به میدان خواهد رفت!

به گزارش خزر، علی کریمی در ادامه تقابل خود با فدراسیون فوتبال و البته سرمربی تیم ملی فوتبال، قرارداد خود را با سپیدرود جهت مقایسه میزان دریافتی اش با کارلوس کیروش منتشر کرد. اگرچه منتشر شدن قراردادها می تواند نقش مهمی در شفاف سازی فوتبالی ایفا کند که مدت هاست بنا به اذعان کارشناسان به محلی برای  شود اما باید دید که هدف از این انتشار و اهداف پشت پرده آن چیست؟

کریمی و انتشار قراردادش!

علی کریمی با یک قرارداد 700 میلیون تومانی هدایت تیم سپیدرود را برای یک نیم فصل برعهده گرفت. این اتفاق درحالی رخ داد که قرارداد علی نظر محمدی با سپیدرود برای هدایت یک فصل بسیار پایین تر از این مقدار بود. به طور حتم مربی های بومی استان گیلان باید از مقدار قرارداد علی کریمی ناراحت باشند. همانگونه که علی کریمی از مبلغ بسیار بالای قرارداد کارلوس کیروش ناراحت است. نگاه علی کریمی به باشگاه سپیدرود در هنگام بستن قرارداد یک نگاه بالا به پایین است که به طور حتم عوامل مدیریت جدید باشگاه سپیدرود بیشترین تقصیر را در این نوع نگاه دارند. دقیقا همین نگاه را باید برای کارلوس کیروش نسبت به فوتبال ایران بسط داد. البته مقصر این نوع نگاه، مدیران فوتبالی خلق الساعه هستند که در سطح باشگاهی بسیاری از آنها آرزوی گرفتن یک عکس با بازیکنان معروف را دارند و در سطح ملی باید آرزوی گرفتن عکس با اینفانتینو را یک رویای بزرگ برایشان دانست.

کریمی و مدیران رسانه ای غیر بومی!

یکی از مواردی که علی کریمی در برنامه نود با طعنه به ساکت در مورد کارلوس کیروش گفت، آوردن مدیر رسانه ای غیر بومی و خارجی به تیم ملی ایران بود. گویا علی کریمی فراموش کرده است که خودش نیز نسبت به فوتبال گیلان و تیم سپیدرود چنین رویکردی را در پیش گرفت. در ابتدای فعالیت باشگاه سپیدرود در لیگ دسته دوم تا لیگ برتر مدیر رسانه ای این تیم یک فرد بومی بود. بعد از آمدن بیات به عنوان مالک چند روزه، فرد بومی دیگری برای چند روز به عنوان مدیر رسانه ای سپیدرود مشغول بکار شد. حیرت برانگیز ترین نکته آوردن یک مدیر رسانه ای غیر بومی برای تیم سپیدرود بود. نگاه کریمی به سپیدرود همان نگاه محلی شده کارلوس کیروشبه فوتبال کشور است. نکته تاسف بار این داستان این که شنیده های غیررسمی حکایت از آن دارد که مبلغ قرارداد مدیر رسانه ای جدید باشگاه سپیدرود از مجموع میزان دریافتی دو مدیر رسانه ای دیگر بیشتر است.

قراردادهای ملتسانه!
قرارداد علی کریمی با سپیدرود به عنوان مربی ثبت شده است و علی کریمی به عنوان مربی 700 میلیون تومان را برای یک نیم فصل دریافت کرده است! یعنی برای نشستن روی نیمکت علیرضا امامی فر به عنوان سرمربی با تیم سپیدرود قرارداد امضاء کرده است. در حالی که کارلوس کیروش حداقل مدارک برای نشستن بر روی نیمکت تیم ملی دارد و نمی توان یک مربی لیگ برتری را با سرمربی تیم ملی مقایسه کرد.

علی کریمی در سپیدرود تا اینجای کار از 7 بازی توانسته 8 امتیاز را کسب کند و میزان مبلغ دریافتی این مربی چیزی حدود 700 میلیون تومان است. معمولاً مربیانی ایرانی فوتبال کشور برای قهرمانی یا دریافت سهمیه لیگ قهرمانان آسیا چنین مبالغی را دریافت میکنند. در حالیکه گویا علی کریمی با توجه به تجربه اش در نفت تهران و به جهت اینکه یک اسطوره ملی حساب می شود چنین قراردادی را با سپیدرود بسته است.

بازنده مناقشات کریمی - تاج چه کسی است؟

سپیدرود پس از سالها به لیگ برتر صعود کرد و به طور حتم بقا در لیگ برتر یکی از اهداف سپیدرود در سال جاری است اما حواشی می تواند به سپیدرود ضرر بزند. در مناقشه بین علی کریمی و فدراسیون فوتبال ایران، بیشترین ضرر را تیم سپیدرود به جهت حواشی ایجاد شده خواهد کرد چرا که علی کریمی روزی از تیم سپیدرود خواهد رفت. نتیجه حضور کریمی می تواند بقا در لیگ برتر یا فاجعه سقوط به لیگ دسته یک باشد. کریمی اگرچه در مناظره با ساکت، از خود اسطوره ای ساخت که در تقابل با کیروش، دست به افشای مفاسد فوتبال زده است اما حقیقت قضیه اینست که حتی اگر اظهارات کریمی درست هم بوده باشد، باز هم سپیدرود، در این تقابل کریمی - تاج، قربانی اصلی بوده است. اگرچه کریمی به لطف قضاوت مردمی که مدت هاست تشنه شفافیت و بدبین به مدیران فوتبالی و غیرفوتبالی اند، برنده مناظره لقب گرفت اما کمتر کسی به این نکته توجه کرد که تلاش فدراسیون برای تنبیه کریمی، نتیجه ای جز تضعیف سپیدرود در پی نخواهد داشت. محرومیت یک جلسه ای کریمی از هدایت سپیدرود را می توان نمونه واضحی از این موضوع دانست. کریمی محروم شد اما سپیدرود بود که یک بازی بدون مربی به میدان خواهد رفت!
بلایی که کریمی بر سر سپیدرود آورد!
#علی کریمی #سپیدرود #کارلوس کیروش


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
حمید
طلام خسته نباشید اخه شما کریمی رو با ان نظرمحمدی مقایسه می کنید . تازه نظرمحمدی توی این دوسال ۲میلیارد خورد و برد با ان رییس هیت فوتبال و سرپرست خودتو گول نزنید خودتون هم می دونید . تازه مالک باشگاه د ست داره به علی کریمی ۵ میلیاد بده شما چرا ناراحت چون به شما باج نمیده ولی مربیان مثل ناظمی و نظر محمدی به شما خوب باج میدن ولی الان دست شما کوتاه شده .تازه همین ناظمی داشت تو کار تیم میذاشت که خدا شکر مالک باشگاه دستشو کوتاه کرد. بالاخره ادمهای بزرگ مشکلات بزرگ دارن شما ببین تاحالا سپیدرود رو توی ایران میدیدن و با مربیان دوزاری کسی توجه نمی کرد و الان توی هر سایت و جهانی شده سپیدرود به وسیله همین کریمی حسود نزاشد برای تیم دعا کن و ففقط و فقط برای پیروزی فکر کن . یاعلی
شنبه، 26 اسفند 139621:53:41
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

علیرضا
سلام چرا چرت و پرت مینویسید . مرد حسابی علی کریمی یه برنده . فوتبال بازی نکردی که بفهمی بازیکن بخاطر چه مسائلی از مربی حساب میبره . مربی های دوزاری استان حساب خودشون رو پس دادن . بهترینش احمدزاده ها و ایراندوست ها و جهانی ها
يکشنبه، 27 اسفند 13967:52:23
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای ورزش
تازه های ورزش
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
212259 1