کدخبر:
212287
تاریخ انتشار:
۲۷ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

8 سوال در خصوص پرونده خرید میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان! + اسناد

خزر: از ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان تقاضا می شود در جهت تنویر افکار عمومی و شفاف سازی حوزه مدیریتی این سازمان عریض و طویل، پاسخ به این سوالات را در پورتال اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار داده و یا در قالب جوابیه ای به تحریریه خزر ارسال نماید. 

به گزارش خزر، چندی پیش بود که دانشگاه علوم پزشکی گیلان در قراردادی پرشائبه، اقدام به خرید تجهیزات میلیاردی از شرکت سرمایه گذاری بیمه خدمات درمانی نمود. این قرارداد اما حواشی فراوانی را در رسانه ها برانگیخت.

در ادامه با توجه به اینکه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان و روابط عمومی ایت دستگاه عریض و طویل تا کنون پاسخ مناسبی به این حواشی نداده اند، تحریریه خزر ضمن طرح سوالات زیر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی، از وی می خواهد برای تنویر افکار عمومی پاسخ به این سوالات را در پورتال دانشگاه علوم پزشکی گیلان منتشر و یا در اختیار تحریریه خزر برای انتشار و تنویر افکار عمومی قرار دهد.

1. آیا شرکت سرمایه گذاری بیمه خدمات درمانی در زمان عقد قرارداد در سامانه الکترونیک اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی هیچگونه سابقه ای در خصوص واردات، تولید، توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی داشته و ثبت گردیده بوده است؟ بر طبق قانون خرید از شرکتی که در سامانه مذکور ثبت نشده است، مطابق ماده 27 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اصلاحیه های سال 1394 آن، تخلف بوده و کاهای خریداری شده هم قاچاق محسوب می شده است. لطفا مدارک مبنی بر ثبت این شرکت در سامانه را در زمان خرید محصولات جهت انتشار در اختیار تحریریه خزر قرار دهید.


2. با توجه به بخشنامه ها و مکاتبات، خرید باید از اجناس داخلی صورت پذیرد در حالی که لیست های ارایه شده توسط شرکت برای فروش به دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خارجی بوده است. چرا علیرغم وجود نمونه مشابه داخلی، محصولاتی با برند خارجی در پیش فاکتورهایی که گویا به تایید شما هم رسیده بود، وجود داشته است؟


3. در پیش فاکتور شماره 95/2125 در خصوص محلول ضدعفونی کننده دست، آیا استعلامی از قیمت این محصول در زمان دریافت پیش فاکتورها داشته اید؟ آیا این ادعا که دانشگاه علوم پزشکی گیلان این محصول را به قیمت چندبرابری خریداری کرده است، صحت دارد؟ آیا این محصول نمونه مشابه داخلی نداشته است؟!


4. در پیش فاکتور شماره 95/2129 در خصوص پودر بی کربنات آیا گرانفروشی صورت نپذیرفته است؟!! اختلاف قیمت احتمالی را البته در تعداد خریداری شده (36 هزار عدد) ضرب کنید!!

 


5. در پیش فاکتور شماره 95/2130 در خصوص دستگاه تصفیه هوا همراه با سیستم BIO Oxygen و فیلترهای F7 و H14 مدل Dopo1 و DOPO Air  قیمت هر دستگاه 180 میلیون تومان اعلام گردیده است. آیا شما و همکارانتان هیچ استعلامی در خصوص قیمت این دستگاه که گویا در آن زمان طبق ضوابط قیمت گذاری، قیمت بسیار پایین تر داشته است، داشته اید؟


6. در پیش فاکتور شماره 95/2131 در خصوص دستگاه پمپ سرنگ و پمپ سرم با نام تجاری B/BRAUN قیمت هر دستگاه هفت میلیون و صد و پنجاه هزار تومان اعلام گردیده است. آیا شما و همکارانتان هیچ استعلامی در خصوص قیمت این محصول که گویا طبق ضوابط قیمت گذاری، قیمتی به مراتب کمتر داشته است، داشته اید؟ 


7. چرا دکتر محمدی ( معاون وقت غذا و دارو دانشگاه) تنها در یک جلسه از جلساتی که حول محور خرید از این شرکت تشکیل شده است، حضور داشته است؟ آیا علت حذف ایشان از چرخه جلسات مخالفتشان با انعقاد قرارداد سه جانبه بوده است؟


8. آیا این درست است که خانم کهنسال (مسئول اسبق تجهیزات پزشکی دانشگاه) در ابتدا از پذیرفتن اقلام خریداری شده امتناع کرده است و اعلام نموده اینگونه خرید از شرکت به علت وجود نمونه مشابه داخلی برخی محصولات، خلاف می باشد؟! آیا ایشان به این موضوع که دستگاه های تصفیه هوای خریداری شده از شرکت مدیریت تجهیزات پزشکی کارایی لازم برای بیمارستان ها را ندارد و مبلغ پرداخت شده بسیار بیشتر از ارزش واقعی آن است، معترض نبوده اند؟! ارتباطی بین حذف ایشان از جلسات توجیهی با اعتراضاتشان نسبت به تخلفات صورت گرفته وجود دارد؟ حتما می دانید خانم کهنسال در حال حاضر در کجا مشغول به فعالیت می باشند!!


از جنابعالی تقاضا می شود در جهت تنویر افکار عمومی و شفاف سازی حوزه مدیریتان پاسخ به این سوالات را در پورتال اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار داده و یا در قالب جوابیه ای به تحریریه خزر ارسال فرمایید. 
8 سوال در خصوص پرونده خرید میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان! + اسناد
#ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان #یوسف زاده چابک


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
ابراهیم پورl
با سلام و تشکر از رسانه ی وزین خزر و همکاران زحمتکش شما تا الان خیلی در مورد دانشگاه علوم پزشکی و تخلفات احتمالی آن نوشته اید ولی کدام دستگاه نظارتی اقدام کرد . خودتان بهتر میدونید اگه در ابتدا جلوی تخلف گرفته شد که هیچی و گر نه همچنان ادامه خواهد داشت . و قطعا این بشر به جاهایی متصل هست که فرمایشات آقا ، و مصوبه هیات وزیران در حاشیه میماند . ای وای بر مردم
دوشنبه، 28 اسفند 13969:5:36
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
212287 1