کدخبر:
212363
تاریخ انتشار:
۲۹ اسفند ۹۶
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جبران کار خوب با کار بد! سیاست قابل تامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت!

خزر: اگرچه فرصت طلبی این سازمان برای گسترش فرهنگ تفکیک سازی زباله از مبدا، قابل تحسین است اما تحویل ماهی قرمز در ازای دریافت پسماند خشک، بدترین تصمیمی بود که مسئولان این سازمان زیرمجموعه شهرداری رشت می توانستند در این خصوص اتخاذ نمایند.

به گزارش خزر، حضور ماهی قرمز بر سر سفره های هفت سین، تاریخی طولانی دارد. در مقابل این تاریخ طولانی، اما مدت کمی است که رسانه ها به نقل از کارشناسان، از مضرات نگهداری آنها سخن می گویند. از بیماری های میکروبی گرفته تا مشکلات زیست محیطی.

وجود عوامل بیماری زای بسیار از جمله سالمونلا در فضله ماهی قرمز  با ورود به بدن موجب ایجاد بیماری تیفوئید و سایر بیماری های دستگاه گوارش بویژه در کودکان می شود. بچه ها به دنبال دست زدن به ماهی ها ممکن است دچار اسهال و استفراق شده و تب کنند و قطعا والدین در اینگونه موارد اصلا متوجه نمی شوند که عامل این عوارض ماهی قرمز است.

سازمان پسماند شهرداری رشت هم در روزهای اخیر برای تشویق مردم به تفکیک زباله از مبدا، خبر از طرح تبادل پسماند خشک با ماهی قرمز در این سازمان دادند. اگرچه فرصت طلبی این سازمان برای گسترش فرهنگ تفکیک سازی زباله از مبدا، قابل تحسین است اما تحویل ماهی قرمز در ازای دریافت پسماند خشک، بدترین تصمیمی بود که مسئولان این سازمان زیرمجموعه شهرداری رشت می توانستند در این خصوص اتخاذ نمایند.

 
جبران کار خوب با کار بد! سیاست قابل تامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت!
#سازمان پسماند شهرداری رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
امیرجلال الدین صدر
ماهی قرمز همدوره با ورود چای به ایران، از فرهنگ باستانی چین به نوروز ایرانی وارد شد و قدمت چندانی در سفره ی هفت سین نوروزی ندارد...گواه و شاهد این انر میتوان به نقاشی هفت سین استاد فرشچیان مراجعه کرد که هیچ نقشی از ماهی قرمز در این اثر فاخر وجود ندارد. فعالان محیط زیستی سالهاست در جهت عدم خرید ماهی برای سفره هفت سین شهدار میدهند و درکنار اطلاع رسانی های بسیاری که در زمینه آلودگی زیستی و بهداشتی ارایه میشود نسبت به حمایت از ماهی قرمز به عنوان یک جاندار که فقط مدت کوتاهی قرار است زینت بخش محفل نوروزی باشد میپردازند. جا دارد این سازمان که مورد مشاوره و همکاری تشکلهای محیط زیستی استان است دقت نظر بیشتری در این سیاست تشویقی لحاظ مینمود و بجای ماهی قرمز که یک گونه مهاجم زیستی و البته غیر فرهنگی ست، نهال یا بذر و بوته گیاهان آپارتمانی به مردم هدیه میداد.
سه شنبه، 29 اسفند 139622:2:28
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
212363 1