کدخبر:
212813
تاریخ انتشار:
۲۱ فروردین ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به روز می شود؛

صرافی های رشت؛ دلار را به قیمت مصوب می خرند اما به قیمت مصوب نمی فروشند! هیچ خبری از دلار 4 هزار تومانی نیست! صف طویل در مقابل صرافی های نیمه تعطیل!

خزر: مشاهدات عینی خبرنگار خزر حکایت از آن دارد که برخی از صرافی ها با سو استفاده از وضعیت موجود، دلار را به قیمت مصوب 4190 از فروشندگان می خرند اما حاضر به فروش همان دلارهای خریداری شده به قیمت مصوب فروش آن به خریداران نیستند!! جالب آن که این صرافی ها تنها در را بر روی افرادی باز می کنند که قصد فروش دلار خود به نرخ مصوب 4190 تومان را دارند! و حاضر نیستند همان دلاری را که دقایقی پیش به قیمت 4190 خریده اند به داوطلبان خرید به قیمت مصوب 4200 تومان بفروشند و حتی اگر مسافری واقعا نیاز به دلار داشته باشد و بخواهد از افرادی که در مقابل صرافی برای فروش دلار خود صف کشیده اند، خرید کند، صاحبان صرافی به این بهانه که این عمل قاچاق می باشد و تصویر خریدار و فروشنده در دوربین صرافی به ثبت رسیده است، اقدام به تهدید فروشندگان می کنند.

به گزارش خزر، شب گذشته اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با اعلام تک نرخی شدن ارز و عرضه دلار 4200 تومانی از امروز گفت: نرخ دلار از (سه‌شنبه) برای تمام فعالان اقتصادی و برای رفع همه نیازهای قانونی و اداری آنان، نیازهای خدماتی مسافران، دانشجویان، محققان و دانشمندانی که برای کارهای تحقیقاتی خود به ارز نیاز دارند، ۴۲۰۰ تومان خواهد بود.

 در همین راستا، خبرنگار خزر امروز به سراغ صرافی ها رفت تا وضعیت خرید و فروش ارز را بررسی کند اما هیچ خبری از دلار 4200 تومانی در صرافی ها نبود! در بازار زرگران رشت که از دیرباز به عنوان مکانی برای خرید و فروش ارز شناخته می شود، هیچ خبری از دلار 4200 تومانی نیست. در یکی از صرافی های این منطقه، صف طویلی از مردم در مقابل صرافی به وجود آمده است اما هیچ خبری از فروش دلار نیست و کرکره صرافی تا نیمه پایین آمده و به حالت نیمه تعطیل قرار دارد. هیچ خبری از دلالان ارز هم و دستفروشان آن هم در بازار نیست.

 همچنین در یکی از صرافی های گلسار هم خبری از فروش ارز نیست و حتی مسئولان آن از دادن اطلاعاتی در باره قیمت دلار امتناع می ورزند و با چسباندن یک کاغذ اعلام کرده اند که خرید و فروش ندارند!

دلار در رشت

یکی از صرافان که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار خزر گفت: ما هم مثل بقیه مردم فقط اخبار را شنیده ایم و هنوز موضوعی درباره دلار 4200 تومانی به صرافی ها اعلام نشده است. وی با بیان اینکه ما ناچاریم ارز فروشندگان را به قیمت مصوب 4190 خریداری کنیم، افزود: کسی که دلار خود را به قیمت 6100 یا بیشتر خریداری کرده است حاضر به فروش آن به ما به قیمت 4190 نیست. از طرفی هنوز دلاری به این نرخ به دست ما نرسیده است، لذا نه خریدی صورت می گیرد و نه فروشی انجام می شود.

مشاهدات عینی خبرنگار خزر حکایت از آن دارد که برخی از صرافی ها با سو استفاده از وضعیت موجود، دلار را به قیمت مصوب 4190 از فروشندگان می خرند اما حاضر به فروش همان دلارهای خریداری شده به قیمت مصوب فروش آن به خریداران نیستند!! جالب آن که این صرافی ها تنها در را بر روی افرادی باز می کنند که قصد فروش دلار خود به نرخ مصوب 4190 تومان را دارند! و حاضر نیستند همان دلاری را که دقایقی پیش به قیمت 4190 خریده اند به داوطلبان خرید به قیمت مصوب 4200 تومان بفروشند و حتی اگر مسافری واقعاً نیاز به دلار داشته باشد و بخواهد از افرادی که در مقابل صرافی برای فروش دلار خود صف کشیده اند، خرید کند، صاحبان صرافی به این بهانه که این عمل قاچاق می باشد و تصویر خریدار و فروشنده در دوربین صرافی به ثبت رسیده است، اقدام به تهدید فروشندگان می کنند!
صرافی های رشت؛ دلار را به قیمت مصوب می خرند اما به قیمت مصوب نمی فروشند! هیچ خبری از دلار 4 هزار تومانی نیست! صف طویل در مقابل صرافی های نیمه تعطیل!
#صرافی های رشت #خرید و فروش دلار در رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
212813 1