کدخبر:
212829
تاریخ انتشار:
۲۱ فروردین ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مماشات شهرداری رشت با نور چشمی ها؟! چرا و چگونه؟!

خزر: شهرداری رشت در سالهای اخیر قوانین سختگیرانه ای را در مورد ساختمانهای مسکونی به مرحله اجرا در آورده است. قوانینی که بعضاً سازندگان را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است و نقش مستقیمی در رشد قیمت اماکن مسکونی در گیلان ایفا کرده است.

به گزارش خزر، شهرداری رشت در سالهای اخیر قوانین سختگیرانه ای را در مورد ساختمانهای مسکونی به مرحله اجرا در آورده است. قوانینی که بعضاً سازندگان را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است و نقش مستقیمی در رشد قیمت اماکن مسکونی در گیلان ایفا کرده است. لزوم تامین پارکینگ های اختصاصی بدون مزاحم شاهدی بر این ادعاست که عدم رعایت ان می تواند منجر به صدور جریمه های سنگین یا حتی حکم تخریب برای سازندگان گردد. اما به نظر می رسد در کیفیت اجرای این قوانین، شهرداری رشت تفاوت هایی را برای برخی افراد در نظر می گیرد!

در همین بحث تامین پارکینگ، اگرچه سازندگان بسیاری از ساختمان ها و برج های بلند مرتبه ملزم به تامین پارکینگ در محدوده دسترسی ملک خود شده اند اما ساختمان هایی همچون ساختمان پزشکی سپهر که در محدوده پر ترافیک میدان باستانی شعار تا میدان شهیدان قلی پور واقع شده است، عملا هیچ فضایی برای پارکینگ مراجعان خود ندارد و بسیاری از مراجعان ناگزیر به پارک خودروی خود در حاشیه خیابان می شوند که همین امر با توجه به وجود دو چراغ راهنمایی و رانندگی در این محدود کوتاه، بیش از پیش بر مشکلات ترافیکی افزوده است.

از نمای بیرونی ساختمان سپهر چنین برداشت می شود که در طبقه زیرین این ساختمان می بایست پارکینگی برای دریافت پایان کار از شهرداری رشت تعبیه شده باشد اما این قسمت در حال حاضر به جای آن که محلی برای پارک خودروی مراجعان باشد، با تغییر کاربری به مکانی برای پذیرش مراجعان تبدیل شده و عملا در آن فعالیت های پزشکی صورت می گیرد! حال اینکه آیا شهرداری رشت هیچ برخوردی با این تغییر کاربری واضح داشته است یا خیر، سوالی است که مسئولان شهرداری می بایست پاسخ دهند.

البته این داستان دنباله دار تنها به همین یک مورد ختم نمی شود. در مجموعه هتل کادوس هم رستورانی راه اندازی شده است که وضعیت نظارت آن بر شهرداری حداقل بر نگارنده مشخص نیست. با توجه به اینکه گاهاً تغییرات جزیی در منازل مسکونی و اماکن تجاری نیازمند دریافت مجوزهای لازم از شهرداری است، باید از مسئولان شهرداری پرسید تغییرات در مجموعه هتل کادوس و احداث رستورانی به وسعت زیاد در آن با اخذ مجوزهای قانونی از شهرداری رشت بوده است یا خیر؟

البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که نشست فصلی چندی پیش کمیته معاونین و مدیران سرمایه گذاری شهرداری های کلانشهرهای کشور به میزبانی رشت در هتل کادوس برگزار شده بود! آیا شهرداری رشت به علت برگزاری این نشست در محل هتل و اسکان میهمانان در آن مبلغی را به هتل کادوس پرداخته یا نوعی تهاتر نانوشته فی مابین هتل کادوس و شهرداری رشت در جریان است؟!
مماشات شهرداری رشت با نور چشمی ها؟! چرا و چگونه؟!
#شهرداری رشت #شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
امیر
احسن به شما. پیگیراین ماجرا باشید از شهرداری
چهارشنبه، 22 فروردين 13978:55:14
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
212829 1