کدخبر:
212968
تاریخ انتشار:
۲۷ فروردین ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مشکل، فقط برداشت شن و ماسه توسط شهرداری رشت بود؟!

خزر: حالا اما شنیده ها حکایت از آن دارد که مجوز برداشت این کارخانه در اردیبهشت ماه بنا به دلایلی، موقتاً لغو گردیده است. این در حالی است که تمام تولیدی این کارخانه صرف بهسازی آسفالت شهر رشت شده و عدم کارکرد آن در فصول آتی، چیزی جز نارضایتی عمومی را در پی نخواهد داشت.

به گزارش خزر، معدن شن و ماسه شهرداری رشت قدمتی 40 ساله دارد و از عمر کارخانه آسفالت هم 17 سال می گذرد. با این حال تابستان 93 بود که این معدن به همراه کارخانه آسفالت سازی شهرداری از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت پلمپ شد. علت پلمپ هم عدم دریافت پروانه از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان بود اگرچه مجوز برداشت شن و ماسه از اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان دریافت شده بود.

با روی کار آمدن دکتر نصرتی بر راس شهرداری رشت، کارخانه آسفالت شهرداری با قابلیت تولید روزانه 1200 تن آسفالت مرغوب مورد بهره برداری مجدد قرار گرفت و پروانه بهره برداری آسفالت، دریافت و خط تولید سنگ شکن راک آغاز به کار کرد. قابل تامل آن که با راه اندازی مجدد این کارخانه، علاوه بر ایجاد فرصت شغلی برای 40 نفر، کیفیت آسفالت تولیدی ابتدا مورد سنجش قرار گرفته و از این طریق از توزیع آسفالت نامرغوب در سطح هم جلوگیری به عمل می آمد.

حالا اما شنیده ها حکایت از آن دارد که مجوز برداشت این کارخانه در اردیبهشت ماه بنا به دلایلی، موقتاً لغو گردیده است. این در حالی است که تمام تولیدی این کارخانه صرف بهسازی آسفالت شهر رشت شده و عدم کارکرد آن در فصول آتی، چیزی جز نارضایتی عمومی را در پی نخواهد داشت. به خصوص اینکه در آب و هوای منطقه گیلان، آسفالت به نسبت مناطق خشک و گرمسیری عمر کمتری دارد و مطمئنا شهرداری رشت ناتوان از تهیه آسفالت مورد نیاز خود در ادامه خواهد بود.

نکته قابل تامل اینکه گویا این محدودیت شامل حال تمامی معادن نشده است و برخی از معادن بزرگ منطقه کوچصفهان همچنان به برداشت های خود از حریم رودخانه مشغولند. اتفاقی که نهایتاً کار این معادن را در روزهایی که شهرداری رشت ناتوان از تولید شن و ماسه مورد نیاز خود برای تهیه آسفالت است، حسابی سکه خواهد کرد. چرا که شهرداری چاره ای ندارد مگر اینکه شن و ماسه مورد نیاز خود را از بخش خصوص تامین کند.

امید است فرماندار رشت به کمک شهرداری و شورا آمده و با رایزنی، مقدمات بازگشایی مجدد کارخانه آسفالت شهرداری را فراهم سازد.

 
مشکل، فقط برداشت شن و ماسه توسط شهرداری رشت بود؟!
#کارخانه آسفالت شهرداری رشت #نصرتی شهردار رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
212968 1