کدخبر:
213074
تاریخ انتشار:
۲ اردیبهشت ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اطلاعیه عجیب نظام مهندسی گیلان و پیامدهای احتمالی آن!

خزر: سایت نظام مهندسی گیلان در خبری که بر روی پورتال خود منتشر کرده، اعلام کرده که تا اطلاع ثانوي امکان ثبت به روال سابق، کنترل و ارجاع خدمات مهندسي در پروژه هاي نوساز در کليه دفاتر نمايندگي سازمان مقدور نمي باشد. این عدم امکان ثبت به معنی متوقف شدن هرگونه صدور پروانه ساختمانی تا اطلاع ثانوی می باشد.

به گزارش خزر، سایت نظام مهندسی گیلان در خبری که بر روی پورتال خود منتشر کرده، اعلام کرده که تا اطلاع ثانوي امکان ثبت به روال سابق، کنترل و ارجاع خدمات مهندسي در پروژه هاي نوساز در کليه دفاتر نمايندگي سازمان مقدور نمي باشد. این عدم امکان ثبت به معنی متوقف شدن هرگونه صدور پروانه ساختمانی تا اطلاع ثانوی می باشد.(اینجا را بخوانید)

جامعه مهندسین گیلان در حدود 15 هزار عضو فعال دارد که با توجه به مشکلات پیش آمده، هرگونه فعالیت جدید برای آنها مقدور نمی باشد. سازمان نظام مهندسی گیلان با چنین نامه ای عملاً در بلاتکلیفی برای پروژه های جدید به سر می برد و کارفرما برای دریافت پروانه ساختمانی جدید با مشکل روبرو هستند.

همچنین در خبر سایت نظام مهندسی گیلان به این نکته اشاره شده که "عدم امکان تحقق بسياري از منابع درآمدي سازمان در بودجه مصوب سال 1397" یکی از دلایل این تصمیم از سوی سازمان نظام مهندسی است. با این تفاسیر، این احتمال وجود دارد که سازمان نظام مهندسی در صورت ادامه فعالیت خود به یک سازمان ورشکسته تبدیل شود!

در حال حاضر بلاتکلیفی گربیان مهندسان در پروژه های مختلف را گرفته است و در صورت عدم ثبت نقشه جدید باید منتظر ملتهب شدن بازار مسکن بود. افزایش قیمت ها حداقل اتفاق ممکن با این تصمیم سازمان نظام مهندسی در عرصه مسکن خواهد بود. علاوه بر آنکه نظارت، طراحی و اجرا از عمده فعالیت های مهندسان در سازمان نظام مهندسی ساختمان است و متوقف شدن ثبت نقشه جدید به معنی بیکار شدن تعداد زیادی از این افراد است. چنین تصمیمی عملا باعث ایجاد یک چالش جدید در باره تصمیمات وزرای کشور و راه وشهرسازی در مورد سازمان نظام مهندسی است.

سفره خالی مهندسان آلوده به تصمیماتی شده است که بازنده های این داستان بدون شک مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند.
اطلاعیه عجیب نظام مهندسی گیلان و پیامدهای احتمالی آن!
#نظام مهندسی گیلان #صدور پروانه ساختمانی در گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
213074 1