کدخبر:
213447
تاریخ انتشار:
۱۸ اردیبهشت ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نگاه فرهنگی جامعه را به بالندگی می‌رساند

خزر: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، گفت:جامعه‌ای به بالندگی می‌رسد که پویایی را در مدرسه‌های خود شاهد‌ باشد و معلمش در سایه تخصص و تعهد بتواند نگاه ناب فرهنگی را در جامعه جاری و ساری کند.

به گزارش خزر، اسفندیار ضیایی مراسم تقدیر از مربیان و معلمان همراه در اجرای طرح « کانون مدرسه»، نگاه ویژه به منویات مقام معظم رهبری و گام‌برداشتن در مسیر اهداف سند بنیادی نظام آموزشی کشور را از اولویت‌ها برشمرد و این امر را نیازمند حرکت جهادی خواند .

وی نگاه فرهنگی و همت والا را زمینه‌ساز برداشتن گام‌های اساسی در جهت رشد و بالندگی جامعه دانست و با یادآورشدن نقش معلمان و مربیان خاطرنشان‌ کرد:جامعه‌ای به بالندگی می‌رسد که پویایی را در مدرسه‌های خود شاهد‌ باشد و معلمش در سایه تخصص و تعهد بتواند نگاه ناب فرهنگی را در جامعه جاری و ساری کند .

وی هم‌چنین طرح‌ریزی برای نیل به جامعه‌ای پویا و روبه رشد را نیازمند هم‌گرایی همه افراد دانست و خاطرنشان‌ کرد:امروزه تعلیم و تربیت محدود به جغرافیای مشخصی نیست و دست‌آورد یک مربی و معلم می‌تواند نقش ارزش‌مندی در ارتقای آگاهی‌های بشری داشته باشد .

ضیایی تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی،به ویژه در میان نسل کودک و نوجوان، ارایه‌ی گزارشی از روند اجرای طرح کانون مدرسه و هم‌چنین اشاره به اجرای نمایش« لولومیا» در مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان کانون رشت بخش پایانی سخنان ضیائی بود و وی با مهم توصیف‌ کردن توانمندسازی آینده‌سازان ایران اسلامی، از تمامی دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این امر دعوت‌ کرد .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان نیز جایگاه والای معلم در قرآن کریم را بیان‌گر اهمیت معلمی دانست و با بیان این‌که مبعوث‌شدن پیامبران و تلاش‌های انبیاء گواه این امر است بر ضرورت تعلیم و تربیت از منظر ادیان الهی،به ویژه دین مبین اسلام تاکید کرد
نگاه فرهنگی جامعه را به بالندگی می‌رساند
#مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان #اسفندیار ضیایی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.