کدخبر:
213447
تاریخ انتشار:
۱۸ اردیبهشت ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نگاه فرهنگی جامعه را به بالندگی می‌رساند

خزر: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، گفت:جامعه‌ای به بالندگی می‌رسد که پویایی را در مدرسه‌های خود شاهد‌ باشد و معلمش در سایه تخصص و تعهد بتواند نگاه ناب فرهنگی را در جامعه جاری و ساری کند.

به گزارش خزر، اسفندیار ضیایی مراسم تقدیر از مربیان و معلمان همراه در اجرای طرح « کانون مدرسه»، نگاه ویژه به منویات مقام معظم رهبری و گام‌برداشتن در مسیر اهداف سند بنیادی نظام آموزشی کشور را از اولویت‌ها برشمرد و این امر را نیازمند حرکت جهادی خواند .

وی نگاه فرهنگی و همت والا را زمینه‌ساز برداشتن گام‌های اساسی در جهت رشد و بالندگی جامعه دانست و با یادآورشدن نقش معلمان و مربیان خاطرنشان‌ کرد:جامعه‌ای به بالندگی می‌رسد که پویایی را در مدرسه‌های خود شاهد‌ باشد و معلمش در سایه تخصص و تعهد بتواند نگاه ناب فرهنگی را در جامعه جاری و ساری کند .

وی هم‌چنین طرح‌ریزی برای نیل به جامعه‌ای پویا و روبه رشد را نیازمند هم‌گرایی همه افراد دانست و خاطرنشان‌ کرد:امروزه تعلیم و تربیت محدود به جغرافیای مشخصی نیست و دست‌آورد یک مربی و معلم می‌تواند نقش ارزش‌مندی در ارتقای آگاهی‌های بشری داشته باشد .

ضیایی تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی،به ویژه در میان نسل کودک و نوجوان، ارایه‌ی گزارشی از روند اجرای طرح کانون مدرسه و هم‌چنین اشاره به اجرای نمایش« لولومیا» در مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان کانون رشت بخش پایانی سخنان ضیائی بود و وی با مهم توصیف‌ کردن توانمندسازی آینده‌سازان ایران اسلامی، از تمامی دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این امر دعوت‌ کرد .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان نیز جایگاه والای معلم در قرآن کریم را بیان‌گر اهمیت معلمی دانست و با بیان این‌که مبعوث‌شدن پیامبران و تلاش‌های انبیاء گواه این امر است بر ضرورت تعلیم و تربیت از منظر ادیان الهی،به ویژه دین مبین اسلام تاکید کرد
نگاه فرهنگی جامعه را به بالندگی می‌رساند
#مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان #اسفندیار ضیایی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
213447 1