کدخبر:
213942
تاریخ انتشار:
۸ خرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

واکنش نائب رئیس هیات فوتبال استان گیلان به تقدیر هیات فوتبال از داماد رضاخان!

خزر: نائب رئیس هیات فوتبال گیلان می گوید:ایشان یک دونده قوی، یک والیبالست و یک فوتبالیست خوب بوده است. وی در سال 1329 در بازی ایران و ترکیه، کاپیتان تیم ملی ایران بوده است. خاتم، اسکی باز و چابک سوار خوبی هم بوده است. ایشان ورزش های هوایی را هم خیلی خوب انجام می دادند. بنده یک بار موفق به دیدن ایشان شدم البته آن زمان خیلی کوچک بودم.

به گزارش خزر، هیات فوتبال استان گیلان امروز در قسمتی از بیانیه ای که گویا به علت خط خوردن سید جلال حسینی از ترکیب تیم ملی فوتبال منتشر شده بود، نوشت: سرزمین یلان مه نشین همواره شاهد بروز ظهور قهرمانانی بوده اند که سر تفخر و اشتهار بر قاره کهن و حتی دنیا ساییده اند. اسطوره هایی چون ناصر انشاء، محمد خاتمی، محمد مایلی کهن، سیروس قایقران و سید جلال حسینی ...

نکته جالب در این بیانیه اینست که محمد خاتمی که نامش به عنوان یکی از افتخارات گیلان در این بیانیه آمده است، همان ارتشبد خاتم فرمانده نیروی هوایی شاهنشاهی ایران و داماد رضاخان بوده است! بنا بر اسناد تاریخی، خاتم مورد توجه فوق‌العاده مستشاران نظامي آمريكا بوده است به نحوی كه آمريكاييها در يك طرح اضطراري او را كانديداي جانشيني محمدرضا پهلوي كرده بودند!

در همین راستا، خبرنگار خزرآنلاین در گفتگو با میرشهاب مومنی، نائب رئیس هیات فوتبال گیلان از او می پرسد که آیا طرح نام داماد رضاخان ( که بی تردید چهره سیاسی و نظامی اش بر سابقه ورزشی او می چربیده ) به عنوان یکی از افتخارات ورزش گیلان کار درستی بوده است؟ مومنی در قسمتی از پاسخ خود با بیان اینکه ارتشبد خاتم یک دونده قوی، یک والیبالست و یک فوتبالیست خوب بوده است، می گوید: خاتمی در سال 1329 در بازی ایران و ترکیه، کاپیتان تیم ملی ایران بوده است.

وی می افزاید: خاتم، اسکی باز و چابک سوار خوبی هم بوده است. ایشان ورزش های هوایی را خیلی خوب انجام می دادند. بنده یک بار موفق به دیدن ایشان شدم البته آن زمان خیلی کوچک بودم.

مومنی با بیان اینکه ما کاری به این نداریم که ایشان داماد چه کسی بوده است، می افزاید: چهره ورزشی ایشان خصوصا در رشته فوتبال مد نظر بوده است.نمی شود که تعمدا اسم کسی را حذف کرد. شما نمی توانی بگویی شاه یک زمانی زمامدار ایران نبوده، چون بوده. حالا خوب یا بد را باید دیگران قضاوت کنند. مثلا محمد مایلی کهن بازی های آسیایی دهلی در 1982، کاپییتان تیم ملی بوده است. حالا یک زمانی محبوب بود و یک زمانی هم مغضوب بود. ما به این ها کاری نداریم البته محمد خیلی با من دوست است و من دوستش دارم. محمد خاتمی یک اعجوبه در ورزش بوده است. ضمنا فاطمه پهلوی(دختر رضا خان) زن دوم او بوده است. زن اولش یک آمریکایی بوده که بر اثر سانحه هوایی فوت می کند.
واکنش نائب رئیس هیات فوتبال استان گیلان به تقدیر هیات فوتبال از داماد رضاخان!
#میرشهاب مومنی #هیات فوتبال گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
علی اسما عیل پور
سلام آقای مومنی در خوب وبد بودن محمدرضا پهلوی تردید دارد
سه شنبه، 8 خرداد 139720:1:3
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای ورزش
تازه های ورزش
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
213942 1