کدخبر:
214008
تاریخ انتشار:
۱۲ خرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

با فرمانداران؛

مهره مار جوادپور؛ وقتی فرماندار نمونه دولت احمدی نژاد، فرماندار دولت تدبیر و امید می شود!

خزر: در ادامه بررسی عملکرد فرمانداران استان گیلان، نگاهی به یکی از شهرستان های شرقی گیلان یعنی لنگرود انداختیم و وقتی دریافتیم جوادپور مسئول ارشد اجرایی این شهرستان در دولت احمدی نژاد فرماندار نمونه شد و در دولت روحانی نیز بطور یکنواخت علیرغم بازنشستگی، فرماندار ماند، باید از وی به عنوان مردی برای تمام فصول نام برد.

به گزارش خزرآنلاین، سید رضا جوادپور برای بیش از دو دهه کارمند آموزش و پرورش بود تا اینکه پاداش فعالیت در ستاد انتخاباتی دکتر احمدی نژاد در سال 84 را می گیرد و بخشدار سنگر می شود. این فعالیت داوطلبانه در انتخابات 88 نیز ادامه می یابد و این بار ردای مسئولیت فرمانداری ماسال در اوج فتنه سال 88 بر دوش وی گذاشته می شود.

در مقطعی حتی به خاطر چالشی که برای رضوانی معاون سیاسی امنیتی استانداری وقت گیلان پیش آمد و وی باید غزل خداحافظی را هر چه سریعتر می خواند، از جوادپور فرماندار آن روزهای ماسال، به سبب رابطه نزدیکی که با هاشم نیا استاندار وقت گیلان داشت به عنوان جایگزین رضوانی نام می بردند. آردها ریخته شده بود و الکها نیز برای این مهم آویخته شد که ناگهان در دقیقه 90 دستوری از بالا مانع این انتصاب شد. البته هاشم نیا به حدی از این دخالت ناراحت شد که اجازه انتصاب جدید به هیچ گروه و شخصی نداد و تا مدتها خود با حفظ سمت، سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری را نیز بر عهده گرفت.

 

بیشتر بخوانید: در رودسر؛ تیغ تیز بر حکم انتصاب استاندار اعتدالی!

 

جوادپور در ماسال ماند و اینبار بخاطر عملکرد خوبش! در فرمانداری این شهرستان، از سوی هاشم نیا استاندار اصولگرای دولت احمدی نژاد به عنوان فرماندار نمونه استان گیلان در سال 91 معرفی شد تا زهر چشمی از برخی ها گرفته باشد.

اکنون به انتخابات سال 1392 می رسیم و برآورد دیدگاه سیاسی و عملکردی جوادپور اصولگرا در دو انتخابات همزمان شوراهای اسلامی شهر و انتخابات ریاست جمهوری را بر عهده شما خوانندگان محترم می گذاریم.

برخلاف انتظار برخی ها، روحانی پیروز انتخابات می شود و دولت تدبیر و امید پس از تشکیل کابینه، به فکر چینش نیروهایش در استانها و شهرستانها می افتد و نکته جالب تر اینکه جوادپور پس از روی کار آمدن نجفی اولین استاندار دولت تدبیر و امید در گیلان، جزو اولین فرماندارانی بود که تغییر یافت اما این تغییر منجر به حذف این فرماندار اصولگرا نشد بلکه ترفیع درجه گرفت و در وانفسای کمبود مدیر اعتدالی، به عنوان فرماندار دولت تدبیر و امید در تاریخ ششم بهمن 1392 انتخاب شد. در زمان تصدی جوادپور بر راس فرمانداری لنگرود اما اتفاق عجیبی روی می دهد و برای سخنرانی کیوان محمدی رییس تشکیلات حزب اعتدال و توسعه در گیلان مجوز صادر نمی شود.

علیرغم اعتراضات اعتدالی ها در گیلان، نجفی و احمدی پور به حمایت از جوادپور که دیگر چیزی به بازنشستگی اش نمانده ادامه می دهند و چه بسا فرماندار لنگرود بخاطر عدم صدور مجوز برای سخنرانی کیوان محمدی در لنگرود نزد این دو نفر محبوب تر نیز شده بود.

حتی با رفتن نجفی و آمدن سالاری به عنوان استاندار گیلان نیز اوضاع بر وفق مراد اعتدالگرایان گیلان نچرخید و این فرماندار اصولگرا و صد البته بازنشسته، در عین اعتقاد جوانترین استاندار کشور به جوانگرایی، در سری اول تغییرات نزدیک بود ارتقا یافته و به عنوان فرماندار رشت تعرفه شود! اگرچه این اتفاق نیفتاد، اما وی بازنشسته هم نشد و همچنان بر مسند فرمانداری لنگرود باقی ماند تا تنها فرماندار دولت تدبیر و امید باشد که بیشترین سابقه را برای خود در این استان فراهم کرده باشد.

شاید اگر چالشی که گریبانگیر رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان شد، بوجود نمی آمد، وی تاکنون دیگر باید فرماندار لنگرود می شد و غزل خداحافظی جوادپور بالاخره سروده می شد اما این پرونده قضایی نه تنها علیزاده بلکه 15 تن دیگر از مدیران میانی اش را نیز به دادگاه کشاند و حتی شب هایی را نیز در بازداشت به سر بردند تا جوادپور این رقیب ناخواسته را حداقل برای چند صباحی از دور خارج کند.

حال باید منتظر ماند و دید مهره مار این فرماندار اصولگرا و بازنشسته دولت تدبیر و امید کی از کارایی می افتد.
مهره مار جوادپور؛ وقتی فرماندار نمونه دولت احمدی نژاد، فرماندار دولت تدبیر و امید می شود!
#جوادپور فرماندار لنگرود #بررسی عملکرد فرمانداران استان گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
دارچینی
بعضی از وقتها رعایت جانب انصاف لازم و ضروری می باشد. برای تخریب چهره افراد طوری مطلب بنویسید لااقل با واقعیت نزدیک باشد. آقای سیدرضاجوادپور در سال 1380 با حکم شورای اسلامی شهر آستانه بعنوان دومین شهردا انتخابی شهرستان بعد از دکتر خضرایی انتخاب گردیدند. سال 83 با پیشنهاد آقای مطلق فرماندار وقت بعنوان بخشدار مرکزی آستانه منصوب گردبدند و در بحبوبه انتخابات سال 84 که شما ایشان عضوی از ستاد احمدی نژاد ذکر نمودید نامبرده بخشدار مرکزی آستانه بودند. یعنی تا سال 84 را خلاف واقع نوشتید .
يکشنبه، 13 خرداد 139712:37:14
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
بابا ایشان الان باید بازنشسته می شد . ایشان زمان آقای تابش که استاندار گیلان بود سرپرست اداره کل سیاسی استانداری گیلان بود. هم دوران ایشان سالهاست که بازنشسته شدند
شنبه، 12 خرداد 139718:59:57
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
214008 1