کدخبر:
214072
تاریخ انتشار:
۱۵ خرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شب گذشته در میدان شهرداری رشت چه گذشت؟! از شعارنویسی بر ساختمان شهرداری تا درگیری فیزیکی عضو شورا!

خزر: چگونه است که یک عضو شورا که خود می بایست به عنوان یکی از مسئولین شهرداری پاسخگوی تعللی باشد که منجر به بروز اتفاقات دیشب شده، در مقام معترض عرض اندام می کند؟ این فرد در حالی معترض به وضع موجود است که خود مهمترین حامی یک مدیره بدنام در مجموعه شهرداری بوده و معمولا ساعت ها در اتاق کاری این مدیره به رایزنی با او می پردازد! این مدیره همان کسی است که مدت ها پیش اسناد هویتی اعضای شورا (از جمله تصویر قسمت توضیحات شناسنامه یک عضو شورا که حکایت از حذف پسوند "کوزانی" توسط وی داشت) را از محل شورا خارج و در اختیار رسانه ها قرار داد.

به گزارش خزر، شب گذشته عده ای در اعتراض به عدم سیاه پوش دیواره های ساختمان شهرداری رشت در ایام ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و لیالی قدر، اقدام به نوشتن شعارهایی بر جداره ساختمان شهرداری نمودند. این اقدام که در واکنش به تعلل سازمان های زیرمجموعه شهرداری رشت در نصب پارچه های سیاه صورت گرفت، تمام آن چیزی نبود که دیشب در میدان شهرداری رشت به وقوع پیوست.

گویا حضور موتورسواران پرتعداد و شعارنویسی شان بر دیواره های شهرداری رشت متقارن با بروز اتفاقاتی در درون ساختمان تاریخی شهرداری رشت شد. گفته می شود یکی از اعضای شورا که از قضا خود می بایست به عنوان یکی از مسئولین شهرداری پاسخگوی اتفاقات دیشب باشد، در مقام معترض قرار گرفته و الفاظ نامناسبی را در درون ساختمان شهرداری بر زبان می راند. این اقدام وی با واکنش برخی از افراد حاضر در محل ساختمان روبرو شده و برای لحظاتی حتی کار به درگیری فیزیکی می کشد.

با این حال ابهاماتی در اتفاقات دیشب وجود دارد. اتفاقاتی که در پیش چشم صدها نفر به وقوع پیوست.

1. تعلل شهرداری رشت در عدم نصب پارچه های سیاه در این ایام محرز و مشخص است. شهردار رشت و رئیس کمیسیون فرهنگی می بایست حتما نسبت به کم کاری سازمان های زیرمجموعه شهرداری که منجر به بروز چنین اتفاقی شده است، واکنش درخور نشان دهند. البته اتفاقات دیشب تلنگری برای مجموعه شهرداری بود تا دیگر شاهد بروز این مسایل که به راحتی قابل پیشگیری است، نباشیم.

2. بهتر بود معترضین تنها به نصب پارچه های مشکی بسنده کرده و از تخریب نمای ساختمان تاریخی شهرداری، اجتناب می ورزیدند. بالاخره حضورشان در صحنه، پیام واضحی را ارسال کرده بود و لزومی به شعارنویسی بر دیوارهای ساختمان تاریخی شهرداری نبود.

3. چرا تنها ساختمان شهرداری هدف شعارنویسی قرار گرفت؟ در سایه تعلل مسئولان پست، ساختمان قدیمی اداره پست واقع در میدان شهرداری هم سیاه پوش نبود و البته سایر ابنیه هم نشانی از ایام عزا نداشتند. نکته دیگر اینکه در یکی دو سال اخیر معمولا شهرداری در ایام ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به نصب نمادها و بنرها در سطح شهر اقدام می کرد و پارچه سیاهی بر ساختمان تاریخی نمی آویخت. با این حال امسال این موضوع با واکنش شدید مواجه شد. مضافاً بر اینکه گفته می شود در زمان حضور معترضین، پیمانکار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ( اگرچه دیر!) در محل حاضر بوده و در حال نصب پارچه مشکی بوده است. اقدامی که با حضور معترضین نیمه تمام ماند.

4. چگونه است که یک عضو شورا که خود می بایست به عنوان یکی از مسئولین شهرداری پاسخگوی تعللی باشد که منجر به بروز اتفاقات دیشب شده، در مقام معترض عرض اندام می کند؟ این فرد در حالی معترض به وضع موجود است که خود مهمترین حامی یک مدیره بدنام در مجموعه شهرداری بوده و معمولا ساعت ها در اتاق کاری این مدیره به رایزنی با او می پردازد! این مدیره همان کسی است که مدت ها پیش اسناد هویتی اعضای شورا (از جمله تصویر قسمت توضیحات شناسنامه یک عضو شورا که حکایت از حذف پسوند کوزانی توسط وی داشت) را از محل شورا خارج و در اختیار رسانه ها قرار داد.
شب گذشته در میدان شهرداری رشت چه گذشت؟! از شعارنویسی بر ساختمان شهرداری تا درگیری فیزیکی عضو شورا!
#شهرداری رشت #شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
214072 1