کدخبر:
214146
تاریخ انتشار:
۱۹ خرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شانه خالی کردن دانشگاه علوم پزشکی گیلان از زیر بار یک اتفاق ناگوار؟ +اسناد!

خزر: آیا ارسال این اقلام به بیمارستان ها و مراکز درمانی تابعه، سناریویی برای خالی کردن انبار دانشگاه علوم پزشکی از محصولاتی نیست که ممکن است به زودی منقضی شوند؟! چرا که بی تردید خالی بودن انبار دانشگاه علوم پزشکی از محصولات منقضی شده، حساسیت ها را بر نخواهد انگیخت!

به گزارش خزر، خرید میلیاردی و پرشائبه دانشگاه علوم پزشکی از شرکت سرمایه گذاری بیمه خدمات درمانی، از مهمترین چالش های ریاست یوسف زاده بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. قراردادی چند میلیاردی که در جریان آن دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقلامی را با مارک خارجی B/BRAUN از شرکتی که گویا در زمان عقد قرارداد در سامانه الکترونیک اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی هیچگونه سابقه ای در خصوص واردات، تولید، توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی نداشته، خریداری می کند.

بیشتر بخوانید: 8 سوال در خصوص پرونده خرید میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان! + اسناد

فارغ از شائبه های فراوان این خرید چند میلیاردی گویا سر آمدن تاریخ انقضای برخی از این اقلام خریداری شده و عدم استفاده از آنان، ممکن است منجر به اتلاف چندمیلیونی بیت المال شود.

به پیش فاکتور زیر دقت کنید! شرکت فروشنده تصمیم داشته تا 36000 عدد پودر بی کربنات 760 گرمی مخصوص دیالیز را به قیمت هر واحد 160000 ریال به دانشگاه علوم پزشکی گیلان بفروشد. مجموع هزینه ای که علوم پزشکی می بایست از سبد بیت المال به این شرکت از بابت خرید این اقلام بپردازد بالغ بر 570 میلیون تومان بوده است. این در حالی است که طبق ضوابط قیمت گذاری، قیمت فروش این محصول به مصرف کننده 102400 ریال بوده و عملا فعل گرانفروشی در این پیش فاکتور با تقریباً 90 درصد افزایش قیمت صورت پذیرفته است!!

 

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

 

بد نیست بدانید تاریخ انقضای همین یک قلم جنس به زودی به سر می آید و در همین راستا معاون غذا و دارو در نامه ای خطاب به مراکز آموزش درمانی و بیمارستان های تابعه از آن ها خواسته تا با توجه به سر آمدن تاریخ انقضای این محصول، در ضرب العجلی چند روزه نیاز خود را به دانشگاه برای دریافت و استفاده از آن اعلام کنند. جالب آن که در نامه معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان صراحتا تاکید شده که تاریخ انقضا این محصول تا برج 10 سال جاری میلادی می باشد. این در حالی است که معمولا اقلام تحویل داده شده به بیمارستان ها می بایست حداقل یک سال تاریخ انقضا داشته باشند.

باید از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرسید چرا می بایست این محصول به تعداد بیشتر از نیاز خریداری شود تا سر آمدن تاریخ انقضای آن در آینده ای نزدیک، به تهدیدی علیه بیت المال و عاملی برای اتلاف آن تبدیل شود. آیا خرید گران تر این محصول از شرکت فروشنده کافی نبوده که حالا می بایست نگرانی ها در خصوص احتمال اتلاف بیت المال بر اثر سر آمدن تاریخ انقضای این محصول وجود داشته باشد. آیا ارسال این اقلام به بیمارستان ها و مراکز درمانی تابعه، سناریویی برای خالی کردن انبار دانشگاه علوم پزشکی از محصولاتی نیست که ممکن است به زودی منقضی شوند؟! چرا که بی تردید خالی بودن انبار دانشگاه علوم پزشکی از محصولات منقضی شده، حساسیت ها را بر نخواهد انگیخت!

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

 
شانه خالی کردن دانشگاه علوم پزشکی گیلان از زیر بار یک اتفاق ناگوار؟ +اسناد!
#یوسف زاده چابک #دانشگاه علوم پزشکی گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
214146 1