کدخبر:
214232
تاریخ انتشار:
۲۲ خرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به بهانه انتصاب بانو مریم بخشی به یکی از مردانه ترین مسئولیت های استان؛

همه زنانی که در گیلان جا پای مردان گذاشتند

خزر: درحالیکه گمان می رفت کابینه دوازدهم دکتر روحانی به نسبت کابینه یازدهم، از وجود مدیران زن بیشتری استفاده کند اما متاسفانه اینگونه نشد و همان اندک مدیران زن نیز حذف شدند، ولی این مهم در گیلان به لطف استاندار جوان خود رویه ای معکوس داشته و روز به روز بر تعداد مدیران زن استان گیلان افزوده می شود.

به گزارش خزرآنلاین، اگرچه نصرتی شهردار رشت، هرچه که ثابت قدم کشت را یک شبه درو کرد و سازمان متبوعه خود، که مملو از مدیران زن بود را تقریبا خالی از آنان کرد اما در سایر بخش های دولتی اعتقاد به زنان افزایش یافت و بعد از مونا ابروفراخ و زهرا بدن آرا و ژاله حساس خواه، اکنون مریم بخشی نیز سوار این قطار شده است.

مسافران این قطار در گذشته بسیار اندک بودند، شاید مژگان نوری شهردار املش، برای یک دهه تنها مسافر مقطعی این قطار بود، اما به مرور مسافران این قطار زیاد شدند و با شهردار شدن ثابت قدم در دوره دوم مدیریت خود، موجی از مدیران زن را سوار این قطار کرد، از فاطمه قدیمی و مریم گل احضار گرفته تا سمیه رستگار و طیبه بینا و عاطفه چیرانی و ...

موجی که البته بعدها نصرتی در مقابل آن ایستاد و جز در موارد اندکی که تجربه این مدیران زن بر مردان می چربید، بقیه را از قطار مدیریت شهری پیاده کرد. اما این قطار هنوز مسافرانی به نام مونا ابروفراخ را داشت که بعد از بخشداری مرکزی و معاونت برنامه ریزی فرمانداری رشت اکنون سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان است، البته وی همکار دیگری به نام ساحره میرسیدی را نیز در کنار خود دارد که سالها مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گیلان بود و اکنون مدیرکل دفتر فنی استانداری گیلان است. از سمانه حسینی بخشدار جوان بخش مرکزی شهرستان لاهیجان نیز نباید غافل شد.

زهرا بدن آرا هم اگرچه اکنون به پست معاونت خود بازگشت اما 11 ماه قبل از هادی نوری، سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی گیلان بود، بعدتر نیز ژاله حساس خواه نیز همراه آنان سوار بر این قطار شد و حکم مدیرکلی سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان را گرفت. اما بانوان گیلانی به این مقدار دل خوش نبودند و در یکی از آخرین شاهکارهای خود مدیریت یکی از مردانه ترین مناصب حساس را به دست گرفتند و آن مدیرکلی مریم بخشی در اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان است.

مریم بخشی 37 ساله که کارشناس ارشد تربیت بدنی هست و کارش را با کارشناسی این رشته در شهر صومعه‌سرا آغاز کرد، به لطف حمایت های مسعود رهنما و البته توانایی های ذاتی خودش توانست پله های ترقی را یک به یک طی کند و ابتدا مسئولیت ورزش بانوان استان و سپس معاونت ورزشی اداره کل را بر عهده بگیرد. پدرش نیز والیبالیست و عضو تیم ملی ایران در مسابقات ارتش های جهان بود.

خوشبختانه بخشی خودش را دست کم نمی گیرد و می گوید: زنان انضباط مالی و نظم ذهنی و همچنین مسئولیت‌پذیری بیشتری نسبت به مردان دارند و برای مناصب مدیریتی مناسب تر هستند!
شاید به زودی مجبور شویم از مصائب مریم بخشی در اداره کل مردانه ورزش و جوانان استان گیلان بنویسیم یکی از عمده‌ترین دلایل آن هم، مساله عدم ورود زنان به محیط‌های ورزشی مردان است. اما تا آن روز خواب خوش دختران توانمند گیلانی را بهم نمی زنیم و ما نیز همصدا با آنان در دفاع از این اتفاق قلم فرسایی خواهیم کرد.
همه زنانی که در گیلان جا پای مردان گذاشتند
#مدیران زن در گیلان #مدیران گیلانی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
214232 1