کدخبر:
214348
تاریخ انتشار:
۲۸ خرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شایان مصلح، خطرناک‌ترین آفت برای مذهبی‌ها است

خزر: چندوقتی است بواسطه فاز مذهبی‌اش معروف‌تر شده، اینستاگرام و و کانال تلگرامی‌اش هم پرمخاطب است.

به گزارش خزر به نقل از فردا نیوز، امین فرج اللهی نوشت: برخلاف اغلب فوتبالیست‌ها که دنبال تفریحات لاکچری و سفر‌های آنور آب هستند؛ یک پایش نجف و کربلاست و دارد از علامه‌امینی و علامه مجلسی و شیخ صدوق و مظلومیت امیرالمومنین و غدیر مطلب می‌نویسد. هیات‌های مختلف هم دعوتش می‌کنند تا در مدح اهل بیت شعر بخواند. بچه هیاتی‌ها و مذهبی‌ها هم خیلی با او حال می‌کنند.

با این نگاه، شایان مصلح در این فضای مسموم سلبریتی‌ها و ورزشکاران غنیمت است. اما به قول حافظ «هزار نکته‌ی باریک‌تر ز. مو اینجاست» که عدم توجه به آن باعث می‌شود این غنیمت و فرصت، تبدیل به تهدید و آفت شود.

Image result for ‫شایان مصلح‬‎

از ابتدای تشکیل انقلاب، طیفی از علما و مذهبیون بوده‌اند که معتقدند اسلام به سیاست ربطی ندارد، «جهاد» و «ظالم و مظلوم» و «انقلاب» و «شهادت» برایشان معنایی ندارد و با اسلام سیاسی خیلی مشکل دارند. این جماعت در تاریخ انقلاب به «ولایتی‌ها» مشهور شده‌اند. ریشه‌اش هم این است که بر خلاف نگاهی که معتقد بود شیعه و سنی علیرغم اختلافات بنیادی و عقیدتی، باید در برابر دشمنان اسلام با هم وحدت داشته‌باشند و اساسا بخشی از این اختلافات و تولید کینه و خونریزی بین شیعه و سنی محصول فتنه‌گری استعمار است؛ آن‌ها بزرگترین دشمنشان اهل تسنن بود. لعن علنی خلفاء و عمرکشون و قمه‌زنی و این‌ها هم از مهمترین خط قرمزهایشان بود.

به سیاست هم کاری ندارند، معتقدند اسلام سیاسی نیست و کاری به تشکیل حکومت و مبارزه با طاغوت و ظالم ندارد. نه با امام خمینیِ در حال مبارزه با شاه کاری دارند، نه با جمهوری اسلامی در حال جنگ با عراق و نه به جمهوری اسلامی در حال مبارزه با آمریکا و داعش. زیر سایه‌ی حکومت اسلامی زیست می‌کنند، ولی قبولش ندارند. خیلی بخواهند جهاد کنند، دغدغه‌شان مبارزه با بهاییت و مناظره با سنی‌هاست.

شایان مصلح اگرچه مذهبی است، اما از این جماعت مذهبی‌های غیرسیاسی و ضد سیاسی است. کانالش، مطالبش وشعرهایش را مرور کنید. تنها دغدغه‌اش تببین معارف اهل بیت است، صراحتا مثل علمایی هم که قبولشان دارد می‌نویسد که تشکیل حکومت اسلامی پیش از ظهور امام‌زمان (عج) باطل است. فقط هم از نخل خونبار تشیع در تاریخ و جهاد علمای برای حفظ این میراث می‌گوید و می‌سراید. از معاصرین هم به همان طیف علمای غیرسیاسی ارادت دارد: آیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله سیدعلی حسینی میلانی و امثالهم. ابایی هم ندارد از آقای معاونیان، چهره معروف انجمن حجتیه نقل مطلب کند. به جریان شیرازی‌ها هم به خاطر اشتراکات اینچنینی، چندان بی ارادت نیست.

هیچوقت هم صراحتا درباره ولایت فقیه و جمهوری اسلامی و شهید بودن یا نبودن آن‌هایی که زیر این پرچم جنگیده‌اند حرفی نمی‌زند. مظلومیت شیخ حسن شحاته را فریاد می‌زند، ولی برای فلسطین سکوت می‌کند.

در نیت پاک شایان مصلح تردیدی نیست؛ اما این نگاه، همان چیزی است که شایان مصلح را برای بچه مذهبی‌ها و هیاتها، از بهترین فرصت به خطرناکترین آفت تبدیل می‌کند.

موج‌ها از بس تلاطم کرده‌اند راه اقیانوس را گم کرده‌اند.
شایان مصلح، خطرناک‌ترین آفت برای مذهبی‌ها است
#شایان مصلح #مدافع تیم پرسپولیس


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
سمیه
حالا اینکه حرفی از سیاست نمی زنه دلیل نمیشه که حرفهای شما درست باشه شاید علاقه ای به سیاست نداره بهتره به جای خراب کردن شیعه درمورد اون مولوی سنی بنویسی که داره علنا تو کشور شیعه حکم قتل شیعه رو میده و حکم ارتداد شایان مصلح رو داده
سه شنبه، 10 مهر 13979:33:34
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
از مفاخر گیلان بگویید
دوشنبه، 28 خرداد 139716:38:58
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

انقلابی
خطرناک‌ترین آفت برای مذهبی‌ها شایان مصلح نیست...خطرناکترین آفت امثال شمایید که از تخریب کسی که به قول خودتان «تنها دغدغه‌اش تببین معارف اهل بیت است» هیچ ابایی ندارید. «امثال شایان مصلح که خیلی بخواهند جهاد کنند، دغدغه‌شان مبارزه با بهاییت و مناظره با سنی‌هاست»، هزاران برابر بهتر از شمایی هستند که جهادتان را در تخریب دیگران میدانید...آفت شمایید که به جان جوانهای مومن این مملکت و به جان ریشه این انقلاب افتادید و دست از سرشان برنمیدارید.خداوند همه ما را از آفات و بلایا حفظ و شر امثال شما را از سر این انقلاب کم کند
يکشنبه، 11 آذر 139714:45:34
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای ورزش
تازه های ورزش
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
214348 1