کدخبر:
214603
تاریخ انتشار:
۶ تیر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

آنچه تاکنون رخ داده شیپور جنگ اقتصادی است!

خزر: رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: هنوز تحریم های 90 روزه و 110 روزه رخ نداده که التهابات غیر طبیعی به وقوع پیوسته است.

به گزارش خزرآنلاین، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز (سه شنبه، 5 تیرماه) در نشست مشترک کمیسیون انرژی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت بودجه اضطراری تدوین کرده است،گفت: مجلس هفته آینده نشستی برگزار کند تا درباره بودجه اضطراری توضیحاتی به نمایندگان ارائه شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تغییر نرخ ارز، افزود: در حال حاضر نرخ تسعیر 3500 تومان نیست بلکه همان نرخ 4200 تومانی بوده که هم اکنون پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه آنچه که تاکنون رخ داده شیپور جنگ اقتصادی است، ادامه داد: هنوز تحریم های 90 روزه و 110 روزه رخ نداده که التهابات غیر طبیعی به وقوع پیوسته است.

سخنگوی دولت با اشاره به روند صادرات نفت طی ماه های آتی، یادآور شد: آنچه که در آینده در بحث صادرات نفت رخ می دهد یا ادامه روند موجود است و یا تقلیل صادرات که با توجه به تحریمی که اعمال می شود باید خود را برای تقلیل صادرات آماده کنیم.

وی با بیان اینکه بحث تقلیل صادرات نفت بر روی درآمدهای ارزی و ریالی تاثیر می گذارد، افزود: دولت سه سناریو پیش بینی کرده که ممکن است بودجه 386 هزار میلیارد تومانی به میزان 40 هزار میلیارد تومان یا 70 هزار میلیارد تومان کاهش داشته باشد و پیش بینی دیگر این بوده که ممکن است برای 10 سال آینده 105 هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع رخ دهد.

نوبخت با تاکید بر اینکه هزینه ها نیز به تناسب درآمد تقسیم بندی شده است، تصریح کرد: برخی هزینه ها اجتناب ناپذیر هستند، همانند حقوق که امکان تاخیر در این هزینه کرد وجود ندارد.درباره دستگاه های مختلف تعیین شده که چه میزان می توان هزینه ها را کاهش داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه برخی از کاهش هزینه ها نیازمند اصلاح قانون است، ادامه داد: شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه به این منظور تشکیل شده که درباره موضوعات به صورت روزآمد تصمیم گرفته شود و در صورت نیاز موارد اصلاحی به مجلس ارائه می شود.
آنچه تاکنون رخ داده شیپور جنگ اقتصادی است!
#محمد باقر نوبخت #رئیس سازمان برنامه و بودجه #سخنگوی دولت #مشکلات اقتصادی مردم


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
نوبخت شما چرا خودت را یک اقتصاد دان معرفی می کنی .شما و فرزندان پسرت یک دقیقه جای ماها باشید . آیا واقعاً توان اداره کردن یک خانواده را با وضعیت فعلی را داری
چهارشنبه، 6 تير 139722:54:28
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
214603 1