کدخبر:
215022
تاریخ انتشار:
۲۱ تیر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در مراسم افتتاحیه شعبه بنیاد امید ایرانیان در گیلان چه گذشت؟ +گزارش تصویری

خزر: حضرتی با اشاره به اینکه همه ما می‌خواهیم مشکلاتی که بر اثر بی‌تدبیری و وادادگی رخ داده است، حل شود، گفت: امید در میان مردم کم شده است و فاصله میان دولت و مردم زیاد شده است.

به گزارش خزرآنلاین، نشست بررسی مسائل جاری کشور به مناسبت افتتاح بنیاد امید ایرانیان (شعبه گیلان) با سخنرانی محمدرضا عارف، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

محمدرضا عارف، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه خوشحالم که در شهر تلاش و مجاهدت حضور پیدا کردم، اظهار داشت: خوشحالم که بنیاد امید ایرانیان در استان گیلان که استانی نخبه پرور است با این کیفیت تشکیل شد.

وی با بیان اینکه ما خودمان را مدیون مردم می‌دانیم، اظهار داشت: اطمینان میدهم که فراکسیون امید دغدغه همه مردم را درک می‌کند.

رییس فراکسیون امید با بیان اینکه ما نگران نیستیم و فکر نمی‌کنیم در شرایط فروپاشی هستیم، گفت: ما تجربیات زیادی داریم و این مرحله را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

عارف با بیان اینکه انگیزه تشکیل بنیاد امید ایرانیان، ایجاد امید است، اظهار داشت: مهمترین معضل کشور چالش مدیریت است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد امید ایرانیان، بنیاد جوانان است، اظهار کرد: توانایی و گفتمان اصلاح‌طلبان سبب توسعه پایدار می‌شود. تفکر اصلاح طلبان سبب شده بود که ارز تک نرخی شود و برای کاهش فساد در دستور کار قرار گرفت.

رییس بنیاد امید ایرانیان بهره گیری از دانش نخبگان، فرصتی برای حضور جوانان شایسته در سیاست، ترویج روحیه اعتدال در همه وجوه و توسعه گفتمان کشورداری خردمندانه را از برنامه‌های اصلی بنیاد امید ایرانیان است.

وی با اشاره به اینکه احساس می‌کنیم در دوران اصلاحات در زمینه کادرسازی و جوانگرایی کم‌کاری کردیم، گفت: یکی از اهداف اصلی بنیاد امید ایرانیان جوانگرایی است.

عارف با اشاره به نقش زنان در جامعه گفت: حضور زنان در مباحث سیاسی و جامعه یکی از راهبردهای اساسی ما است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: داشتن برنامه‌ راهبردی یکی از اولویت‌هایی است که ما در شهرستان‌ها داریم.

معاون اول رئیس دولت اصلاحات راهبرد توانمندسازی را بسیار پراهمیت دانست و اظهار داشت: کمبود نیروی آماده به کار یکی از مشکلات اساسی ماست‌.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: خواهش من از نخبگان اصلاح‌طلب در گیلان این است که مشکلات نباید ما را از راهبردهای اساسی دور کند.

عارف با بیان اینکه گیلان می‌تواند قطب علمی در منطقه شود، اظهار داشت: در مسائل اجتماعی معضلات زیادی داریم‌.

وی وحدت، انسجام و هماهنگی در جبهه اصلاح‌طلبان را از برنامه‌های بنیاد امید ایرانیان عنوان کرد و تاکید کرد: قرار نیست در این بنیاد رفتاری حزبی نماییم.

الیاس حضرتی، نسخه نجات کشور را روش اصلاح‌طلبی دانست و افزود: متاسفانه اصلاح‌طلبان پاک دست خانه نشین شده‌اند و نه برای انتخابات تایید صلاحیت می‌شوند و نه می‌گذارند پست‌های سیاسی بگیرند.

 نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه امیدوارم بنیاد امید ایرانیان همانطور که از اسمش معلوم است سبب امید شود، گفت: انتخاب آقای اکبرزاده به عنوان مسوول بنیاد امید ایرانیان در گیلان انتخابی شایسته بود و امیدواریم این بنیاد بتواند یاس و ناامیدی میان مسوولین را برطرف نماید.

حضرتی با اشاره به اینکه همه ما می‌خواهیم مشکلاتی که بر اثر بی‌تدبیری و وادادگی رخ داده است، حل شود، گفت: امید در میان مردم کم شده است و فاصله میان دولت و مردم زیاد شده است.

وی تعارض بین قوا و ایجاد گسل در خانواده را از مشکلات جامعه دانست و افزود: ۳ میلیون نفر زن خود سرپرست داریم و بیکاری معضل بسیاری شده است.

نماینده سابق رشت مشکلات محیط زیستی و کمبود آب را از دیگر مشکلات در کشور عنوان کرد و اظهار کرد: ما مشکلات مهمی در کشور داریم و باید ببینیم چگونه با مشکلات روبرو شویم.

حضرتی ادامه داد: آیا با رفع مسئولیت، اتهام زدن به یکدیگر، کنار کشیدن و دروغگویی می‌توان مشکل را حل کرد؟

وی گفت: راه حل این مشکل ایجاد امید در جامعه است حتی با ایجاد حرکات مقطعی و کوچک.

علی صوفی، استاندار اسبق گیلان در این نشست گفت: پس از ۸۸ شرایط بسیار سخت بود و موانع زیادی بر راه اصلاح‌طلبان بود. آقای عارف کانونی شدند که اصلاح‌طلبان به دور ایشان جمع شدند.

صوفی با بیان اینکه ما برای یک افطاری دادن با مشکل روبرو بودیم، اظهار داشت: بنیاد امید سبب شد که در انتخابات ۹۲ آقای عارف کاندید ریاست جمهوری شدند اما ما تن دادیم که آقای روحانی بیایند و رییس جمهور شوند.

وی با بیان اینکه گزینه‌های اصلی ما رد صلاحیت شدند، گفت: ما مجبور شدیم‌ در بین گزینه‌های موجود به اجماع برسیم.

صوفی اظهار داشت: مردم در مقابل لیست حداکثری آنها و لیست ناشناخته ما به لیست امید رای دادند اما این موضوع باخت باخت است زیرا با این کار مجلس تنزل میابد به همین دلیل کشور به اینجا می‌رسد.

استاندار اسبق گیلان با بیان اینکه بحران دوران جنگ از اکنون بسیار بیشتر بود، اظهار داشت: بودجه سال ۶۵ را یک دوازدهم کردند و به من می‌گفتند در بدترین موقع پست گرفتید و مردم به تو فحش می‌دهند اما مردم به ما فحش ندادند.

وی ادامه داد: در آن زمان مردانی مسوول بودند که از همه چیز خود گذشتند و همین الان هم اگر انسان‌های شجاع مسوول شوند مشکل ما حل می‌شود.

صوفی گفت: افرادی باید مسوولیت بگیرند که شجاع باشند و به نظر بنده باید در سال ۹۸ اصلاح‌طلبان و اصولگرایان می‌توانند یک لیست بدهند و بگردند آدم‌های شجاع و نترس را پیدا کنند که نگران ۴ سال بعد خود نباشند.
در مراسم افتتاحیه شعبه بنیاد امید ایرانیان در گیلان چه گذشت؟ +گزارش تصویری
#الیاس حضرتی #عارف #بنياد اميد ايرانيان در رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215022 1