کدخبر:
215024
تاریخ انتشار:
۲۱ تیر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

سطح بالای تعامل نمایندگان با شهرداری!

ثابت قدم تر از ثابت قدم!

خزر: با این حال در روزهایی که از سه نماینده رشت با اختلافات اساسی‌شان صدای واحدی در کمک به مجموعه مدیریت شهری به گوش می‌رسد، شورای شهر رشت اما ساز مخالف خود را کوک می‌کند!

به گزارش خزر، سه نماینده رشت به همراه شهردار این شهر در نامه‌ای خطاب به وزیر کشور، ضمن اشاره به رکود حاکم در بخش ساخت‌وساز و کاهش محسوس درآمد شهرداری‌ها، خواستار تخصیص وجوه مربوط 3بند قانونی به شهرداری رشت شدند.

نامه نمایندگان رشت

خبری با اسلوب تکراری و خسته‌کننده، همانند آنچه بارها در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های تصویری منتشرشده! این همان چیزی است که در نگاه اول به نظر می‌رسد!

واقعیت امر اما این است که بعد از مدت‌ها سطح تعامل نمایندگان با مجموعه شهرداری رشت به بالاترین میزان خود رسیده است. شاید این از معدود دفعاتی است که سه نماینده رشت فارغ از اختلافات حزبی و جناحی پای نامه‌ای را امضاء می‌کنند که هدفش حداقل ازآنچه در ظاهر امر بر می‌آید جذب بودجه برای توسعه این شهر است.

با این حال در روزهایی که از سه نماینده رشت با اختلافات اساسی‌شان صدای واحدی در کمک به مجموعه مدیریت شهری به گوش می‌رسد، شورای شهر رشت اما ساز مخالف خود را کوک می‌کند! نزدیکی به انتخابات ریاست شورا از یک‌سو و تغییر جبهه‌بندی‌ها از سوی دیگر سبب شده تا شورایی که به نظر می‌رسید رکورددار هماهنگی درونی در بین ادوار گذشته است، فرسنگ‌ها از سطح مطلوب خود فاصله بگیرد. حالا به‌راحتی می‌توان علوی، شیرزاد، علی پور و شاید هم ذاکری را در دسته مخالفان شهردار رشت قرارداد!

نصرتی به همان بلایی دچار است که شاید هر فرد دیگری که جای او قرار می‌گرفت هم به آن دچار می‌شد. مشکلی که ریشه در ذات کار شورایی دارد و حتی شهردار رشت که توانسته سه نماینده مجلس را حداقل از باب کمک به جذب بودجه با خود همراه کند از حل آن ناتوان است.

یادمان نرفته که ارتباط شورای چهارم و نمایندگان، نه تعامل بلکه تقابل بوده است. شورانشینان نمایندگان را متهم به کم‌کاری در جذب اعتبار و دخالت در امور شهرداری می‌کردند و نمایندگان هم در پاسخ شورا را عامل اصلی انفعال در پروسه جذب اعتبار برمی‌شمردند و معتقد بودند شورا کلید استارت این راه پر و پیچ و خم را نمی زند.

حالا شاید جمع‌کردن سه نماینده رشت زیر سقف شهرداری و استفاده از ظرفیت آنان برای جذب اعتبارات عمرانی، شاهکاری باشد که نصرتی آن را رقم‌زده است. همان شاهکاری که ثابت‌قدم در خلق آن ناکام ماند. رابطه پرفراز و نشیب شهردار سابق رشت با محمدصادق حسنی گواهی بر این ادعاست. حداقل در این مورد، نصرتی ثابت قدم تر از ثابت قدم بوده است.

باید منتظر ماند و دید برقرارکننده اتحاد 3 نفره می‌تواند روزی به داشتن تیم متحد 11 نفره هم ببالد؟!
ثابت قدم تر از ثابت قدم!
#مسعود نصرتی #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
خزر پیگیر باش شنیده شده که ثابت قدم اخیرا بازم رفته گرگان که تلاش کنه شهردار بشه
چهارشنبه، 27 تير 13979:56:14
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215024 1