کدخبر:
215092
تاریخ انتشار:
۲۵ تیر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نماینده ولی فقیه در گیلان:

جایگاه کرامتی زن در نظام‌های بشری و سلطه جهانی مخدوش شده است

خزر: زن و جایگاه کرامتی زن در نظام‌های بشری و سلطه جهانی مخدوش شده است.

به گزارش خزرآنلاین، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در اولین همایش علمی پژوهشی «زن مسلمان» که در سالن اجتماعات مرکز آموزشی درمانی الزهراء (س) رشت برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، اظهار کرد: پیرامون مقام زن کتاب‌های فراوانی، خصوصا در دوران انقلاب اسلامی به رشته تحریر درآمده است.

وی تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب تنها کتابی که می‌توان به آن استناد کرد دو کتاب ارزشمند استاد شهید مرتضی مطهری یعنی کتاب نظام حقوق زن در اسلام و کتاب مسئله حجاب ایشان بود، ولی بعد از انقلاب، هم از سوی زنان عالمه و هم از سوی مردان عالم کتاب‌ها فراتر و گسترده تر در این خصوص نوشته شد.

فلاحتی، با بیان این‌که در یک مراسم نمی‌توان همه مسایل مربوط به جایگاه، ارزش و اعتباری که زن در جامعه اسلامی دارد بیان کرد، در این خصوص باید در جلسات تخصصی و به صورت گسترده بحث شود، ادامه داد: این‌گونه جلسات و همایش‌ها مثل نماز جمعه هستند، همان‌طوری که نمی‌شود در نماز جمعه به همه مسایل جامعه اسلامی پرداخت و فقط مقداری در خصوص اخلاق صحبت می‌شود و مقداری هم در خصوص مشکلات دنیای اسلام در این گونه همایش‌ها هم باید به نکاتی از ارزش و اعتبار زن در جامعه پرداخت.

نماینده ولی فقیه در گیلان، افزود: یکی از مسایلی که در مورد زن مطرح است هویت زن است، در این راستا دو دیدگاه از نظر مفسران شیعه و سنی در مورد زن وجود دارد؛ یک دیدگاه این است که زن از ظل مرد آفریده شده و دیگاه بعدی این است که جوهره زن عین جوهره مرد است که هر دو از یک جوهره آفریده شده‌اند که خداوند در قرآن نیز به آن اشاره دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه آنچه که برای زن در نظام‌های ارزشی الهی و در مکاتب توحیدی تبیین شده به مقوله فراموشی سپرده شده است و متاسفانه جایگاه الهی زن مغفول واقع شده تا جایی که به زنان جامعه بشری باورانیدند، آنچه شما دارید این است که ما می‌گوییم و این درد بزرگ جامعه بشری است نه فقط مختص جامعه اسلامی، ایرانی و شیعی بلکه زن و جایگاه کرامتی زن در نظام‌های بشری و سلطه جهانی مخدوش شده است .

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: کرامت زن باید در دو مقوله کرامت ذاتی و کرامت اکتسابی مورد برسی قرار گیرد، زن در نظام تکوین مانند مرد است، همچنان که خداوند مرد را آفرید و برای او در تکوین هیچ برتری قرار نداد، زن را نیز آفرید و برای او در نظام تکوین هیچ برتری قرار نداد. اما کرامت اکتسابی آن کرامتی است که خداوند قدرت اکتساب آن را در اختیار این موجود نهاده است.

فلاحتی در پایان گفت: متاسفانه امروز دشمنان تلاش می‌کنند زندگی زنان را مردانه کنند؛ هچنان‌که تلاش می‌کنند مرد را از مردوارگی خود دور کنند و امروز این خطوط اندیشه الحاد جهانی است
جایگاه کرامتی زن در نظام‌های بشری و سلطه جهانی مخدوش شده است
#آیت‌الله رسول فلاحتی #نماینده ولی فقیه گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215092 1