کدخبر:
215112
تاریخ انتشار:
۲۵ تیر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پایان چشم انتظاری مردم گیلان؛

معاون وزیر راه و شهرسازی: 70روز تا شنیدن سوت قطار در گیلان فاصله داریم + گزارش تصویری

خزر: ایستگاه و توقفگاه راه‌آهن رشت در ظاهر مشکلی ندارد و ناتمام‌های احتمالی آن در اولین فرصت حل می‌شود. وی با بیان اینکه احداث این ایستگاه عمران و آبادی منطقه را در پی دارد گفت: با راه‌اندازی راه‌آهن رشت در جیرده توسعه بوم گردی را در پی دارد و می‌تواند رونق اقتصادی را در پی داشته باشد.

به گزارش خزرآنلاین، خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت زیربناهای حمل‌ونقل کشور ظهر امروز در طول بازدید از پروژه راه‌آهن قزوین-رشت رشت اظهار کرد: پروژه ریلی راه‌آهن رشت چند گره کوچک در چند نقطه ازجمله لاکان دارد که باید به‌زودی برای راه‌اندازی آزمایشی مرتفع شود. وی  پروژه راه‌آهن گیلان را پروژه‌ای سخت و پیچیده دانست و تصریح کرد: بخش ریل‌گذاری نشده این پروژه با گره های کوری مواجه است که امید است همزمان با دیگر قسمت ها مرتفع شده و مرحله ریل‌گذاری برسد. خیرالله خادمی بر ضرورت تسریع در ساخت این پروژه ملی اظهار امید کرد و افزود: حدود 70 روز تا افتتاح پروژه وقت باقی است و نیاز است اولویت‌های اصلی پروژه با سرعت بیشتری کار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضعف‌های ظاهری پروژه ازجمله دیوارهای داخلی و فضای سبز ایستگاه راه‌آهن رشت گفت: ما در بخش زیباسازی انتظار بیشتری از مشاور پروژه داشتیم و در حال حاضر زیباسازی داخل ایستگاه یکی از ملزوماتی است که باید تغییر کند هرچند ایستگاه رشت از اسکلت و بنای محکمی ساخته شده است. خادمی افزود: پایان شهریور باید این پروژه آماده شود هرچند ممکن است راه‌آهن در جریان راه‌اندازی و حرکت قطار عیب‌ها و نقص‌هایی را عیان کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ایستگاه راه‌آهن رشت تا شهریور ماه شروع به کار می کند اعلام کرد: 48 میلیارد تومان برای تکمیل ساخت پروژه راه‌آهن رشت تخصیص‌یافته که ظرف 10 روز آینده برای روسازی ریل و زیباسازی ایستگاه رشت باید استفاده شود. وی با بیان اینکه این پروژه در راستای تکمیل کریدور شمال جنوب است گفت: پروژه راه‌آهن رشت از اهمیتی بالا برخوردار است و در توسعه حمل‌ونقل بسیار اهمیت دارد.

استاندار گیلان نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به تعویق روند ساخت راه‌آهن اظهار کرد: ایستگاه و توقفگاه راه‌آهن رشت در ظاهر مشکلی ندارد و ناتمام‌های احتمالی آن در اولین فرصت حل می‌شود. وی با بیان اینکه احداث این ایستگاه عمران و آبادی منطقه را در پی دارد گفت: با راه‌اندازی راه‌آهن رشت در جیرده توسعه بوم گردی را در پی دارد و می‌تواند رونق اقتصادی را در پی داشته باشد.

مصطفی سالاری جاده "جیرده" را از نقاط حادثه‌خیز استان گیلان دانست و تصریح کرد: برای 4 بانده کردن این مسیرکه راه دسترسی ایستگاه اصلی راه آهن رشت و ورزشگاه سردار جنگل نیز می باشد، 20 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

لازم به ذکر است، عملیات اجرایی زیرسازی راه‌آهن رشت به‌صورت ۱۰۰ درصد انجام‌شده و روسازی آن تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؛ ساختمان ایستگاه راه‌آهن رشت نیز پس از پایان عملیات تاسیساتی و محیط سازی، آماده پذیرش مسافر می باشد.

احداث راه‌آهن قزوین رشت حدود یک دهه است که در گیلان فرایند مطالعاتی و عملیات اجرایی آن آغازشده اما شنیده شدن صوت قطار در مسیر آن مداما به تعویق می افتد.

 
معاون وزیر راه و شهرسازی: 70روز تا شنیدن سوت قطار در گیلان فاصله داریم + گزارش تصویری
#مدیرعامل شرکت ساخت زیربناهای حمل‌ونقل #معاون وزیر راه و شهرسازی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
لطفا زیر نویس عکسها با نام اشخاص را مرحمت بفرمایید.
دوشنبه، 25 تير 139720:54:32
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215112 1